Ferie zimowe 2014

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE PODCZAS FERII

OD 17.02.2014 r. – DO 02.03.2014 r.

ZAJĘCIA NIE ODBYWAJĄ SIĘ

 

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA DOPIERO W MARCU

 

UDANYCH FERII !!!


ANGIELSKI W CZASIE WAKACJI

WAKACYJNA OPIEKA NAD DZIEĆMI

Zapraszamy do skorzystania z wakacyjnej opieki nad dziećmi w naszej szkole.

Oferujemy opiekę w dni powszednie

w godzinach 8:00  - 15:30 w następujących terminach:

01.07. – 26.07.2013 r. oraz 12.08. – 30.08.2013 r.

 W planie dnia m.in.:

- w godz. 10:00 – 14:00 Zajęcia aktywne prowadzone w języku angielskim przez lektorów naszej szkoły, obejmujące: zajęcia języka angielskiego dla dzieci, gry i zabawy, zajęcia twórcze / manualne, zabawy ruchowe

- bajki i filmy w języku angielskim

- czytanie bajek, opowiadań

- ciepły posiłek, godz. 13:30

- przekąski i napoje

- wycieczki                                          i inne …

Cennik:

- opieka całodniowa (od 8:00 do 15:30)                      –   50 zł

- opieka od 10:00 do 14:00                                         –   35 zł

- cena za opiekę tygodniową (od pon. do piątku)     220 zł

 

Aby zajęcia się odbyły w danym dniu / tygodniu, chęć udziału należy zgłosić odpowiednio wcześniej w sekretariacie.


HALLOWEEN – zapraszamy na bal !!!

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NASZYCH UCZNIÓW NA BAL HALLOWEEN’OWY

 Bal odbędzie się w piątek 16.11.2012 r. w godzinach od 16:00 do 18:00

w sali konferencyjnej na parterze naszego budynku poczty (obok strażników).

 W programie: GRY, ZABAWY, KONKURSY I INNE ATRAKCJE

PRZEBRANIE BARDZO MILE WIDZIANE

 

 

 

 


1 i 2 listopada – WOLNE

Uprzejmie informujemy, że w dniach 01 i 02 listopada 2102 r. nie odbywają się żadne zajęcia w naszych szkołach w Legnicy i w Jaworze.


PIKNIK 2012

Piknik rodzinny na zakończenie roku szkolnego 2011/2012 i powitanie lata odbył się w tym roku w sobotę 16 czerwca 2012 r. Pogoda dopasowała się idealnie: było słonecznie i gorąco w trakcie zabawy, a dopiero godzinę po zakończeniu pikniku, kiedy wszyscy zdążyli już dotrzeć do domów, rozpoczęła się burza i zaczął padać deszcz.

Na uczestników czekało dużo atrakcji, m. in. batut, strzelanie z łuku, ścianka wspinaczkowa i mini-golf. Zwieńczeniem całości było ognisko, przy którym każdy otrzymał kiełbaskę, ketchup, musztardę i chleb. Wspólne pieczenie nad ogniskiem było kolejną okazją do wspólnych rozmów i żartów ze swoimi bliskimi i znajomymi z zajęć metodą Helen Doron. Ciekawe czym zaskoczy nas piknik Helen Doron w przyszłym roku? Tegoroczne zdjęcia można zobaczyć w zakładce: „Galeria – Piknik 2012″.


Wyprawa na Ślężę

03 czerwca 2012 r. uczniowie centrów Helen Doron z Legnicy i z Jawora wzięli udział w zdobywaniu Ślęży zorganizowanemu przez centra Helen Doron z Wrocławia. Było to pierwsze wspólne przedsięwzięcie, w którym uczestniczyliśmy. Całe rodziny, każda w swoim tempie, wspinały się na szczyt. Po drodze najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach i zabawach zorganizowanych przez nauczycieli szkół Helen Doron. Na szczycie każdy otrzymał dyplom i medal zdobywcy, a dopełnieniem były zdjęcia na tle pięknego krajobrazu. Zdjęcia w zakładce: „Galeria – Ślęża 2012″

Kadra Helen Doron na szczycie.

 

 


JAJA WIELKANOCNE 2012

W tygodniu poprzedzającym Wielkanoc, na wszystkich zajęciach, każdy uczeń Centrum Helen Doron miał możliwość przygotowania własnej wersji ozdobnego jajka wielkanocnego. Dzieci miały do dyspozycji styropianowe jajka, farbki, szpilki, cekiny i inne ozdoby. Jak zawsze zabawa taka dostarczyła mnóstwo wrażeń i radości, a „efekty” swojej pracy każdy mógł zabrać do domu. Zdjęcia z tych zajęć można zobaczyć w zakładce: „Galeria – Wielkanoc 2012″.


ZDOBIENIE BOMBEK

W sobotę 10 grudnia 2011 r. Centrum Helen Doron w Legnicy zorganizowało malowanie i zdobienie bombek bożonarodzeniowych. Dzieci  miały do dyspozycji szklane - przeźroczyste i kolorowe - bańki bombek, farbki, klej oraz całe mnóstwo różnokolorowych ozdób: cekinów, brokatu, confetti i papierowych kształtów. Każde z nich mogło przy pomocy swoich rodziców i naszych nauczycieli wykorzystać swoją wyobraźnię i stworzyć unikalną, jedyną w swoim rodzaju, „autorską” bombkę, a następnie zawiesić ją na dużej choince stojącej w głównej sali naszej szkoły. Najbardziej twórczy uczestnicy zdołali ‚”wyprodukować” po kilka sztuk takich ozdób. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, świetnie się wspólnie bawili, co można zobaczyć na zdjęciach w zakładce: „Galeria / Malowanie bombek 2011″.

Bombki do zdobienia


Halloween 2011

Z okazji święta Halloween, 5 listopada 2011 w sali gimnastycznej 1 LO w Legnicy odbył się zlot straszydeł, czarownic, potworów i innych przebierańców z całego obszaru między Legnicą a Jaworem. Uczestnicy – uczniowie szkoły Helen Doron w Legnicy i w Jaworze – bawili się świetnie pod przewodnictwem grupy „Tenisfan”, która przygotowała program pt. „Każdy duch lubi ruch”. Więc oprócz zwykłych tańców, dzieci brały także udział w zabawach sportowych i kolorowaniu obrazków halloweenowych.

Kulminacyjnym punktem balu były odwiedziny w podziemiach szkoły, gdzie ciemności rozświetlały jedynie wydrążone dynie i nieliczne świece. Spokój miejsca zakłócił wybuch świecącej petardy i niesamowity krzyk dzieci, a siedzący w kącie duch podzielił się ze śmiałkami garściami cukierków.

Pod koniec balu, nagrodzone zostały najciekawsze przebrania, ale ponieważ wybór był bardzo trudny, wszystkie dzieci otrzymały nagrody pocieszenia. Każdy mógł też skorzystać z poczęstunku – dla dzieci przygotowano słodką bułkę i soczek, a rodzice mogli uraczyć się kawą.

Załoga Helen Doron serdecznie dziękuje za przybycie, dobrą zabawę i wszystkie miłe komentarze. Potwory zapraszamy już za rok! Zdjęcia z balu w zakładce: „Galeria – Halloween 2011″


Rozdanie dyplomów na zakończenie kursu

Cztery razy w ciągu każdego kursu rodzice mają możliwość zapoznania się z postępami jakie czynią ich pociechy na naszych zajęciach. Zapraszamy Państwa na lekcje pokazowe po zakończeniu każdej z 4 książek na danym poziomie. Najbardziej uroczyste są lekcje po zakończeniu części czwartej, czyli całego kursu. Wtedy nasi uczniowie otrzymują dyplomy i zasłużone prezenty, a obecni rodzice różę i podziękowania za to, że przyprowadzali dzieci na zajęcia.

Zdjęcia z takich uroczystości można zobaczyć w zakładce: „Galeria – Rozdanie dyplomów”.

Absolwentom kolejnych kursów serdecznie gratulujemy i obiecujemy wspomóc w osiąganiu sukcesów na wyższych poziomach w naszej szkole.Kangi Club

Kangi club - internetowe gry edukacyjne

Radio Edukacyjne Helen Doron

Video

AKTUALNOŚCI

Ferie zimowe 2014 Więcej ANGIELSKI W CZASIE WAKACJI Więcej HALLOWEEN – zapraszamy na bal !!! Więcej 1 i 2 listopada – WOLNE Więcej PIKNIK 2012 Więcej Wyprawa na Ślężę Więcej JAJA WIELKANOCNE 2012 Więcej ZDOBIENIE BOMBEK Więcej
©2000 - 2012 Helen Doron Ltd. All Rights Reserved.