Nic tak cię nie rozwinie na wielu płaszczyznach, jak praca w Helen Doron English. Sama doświadczam tego każdego dnia od 12 lat i nigdy bym nie zamieniła mojej pracy na inną. - Angielski dla dzieci metodą Helen Doron - nauka, kursy, zabawa

Nic tak cię nie rozwinie na wielu płaszczyznach, jak praca w Helen Doron English. Sama doświadczam tego każdego dnia od 12 lat i nigdy bym nie zamieniła mojej pracy na inną.

Pierwszy raz usłyszałam o Helen Doron w 2004 roku, pracowałam jako nauczyciel – wychowawca w przedszkolu, gdzie odbywały się lekcje angielskiego metodą Helen Doron. Miałam możliwość obserwowania zajęć prowadzonych metodą w dużych grupach przedszkolnych. Od samego początku podobała mi się ta metoda. Była tak prosta i naturalna, a jednocześnie tak skuteczna! Niesamowite, że wówczas otrzymałam propozycję pracy jako nauczyciel Helen Doron. Jako mama dwójki dzieci, szukałam też możliwości rozwoju zawodowego. Znałam świetnie angielski i chętnie podjęłam się wyzwania, w którym z przyjemnością trwam od kilkunastu lat.
Najwięcej satysfakcji daje mi radość moich uczniów, ich uśmiech na twarzach, każde nawet najprostsze wypowiedziane angielskie słowo lub zdanie. Ich naturalność i szczerość. To właśnie dzieci są największą motywacją do pracy. Również zadowolenie i duma, która przepełnia rodziców tych dzieci, dodatkowo zawsze motywuje do ciągłej pracy nad sobą.

Nauczyciel Helen Doron musi być pozytywnie nastawionym do życia i przede wszystkim do dzieci człowiekiem, cierpliwym, otwartym, gotowym nieść pomoc. Dodatkowe wykształcenie psychologiczno-pedagogiczne niewątpliwie bardzo mi pomaga w byciu dobrym nauczycielem. Myślę jednak, że można nauczyć się być skutecznym nauczycielem Helen Doron. Każdy ma jakiś talent, który może wykorzystać w pracy z dziećmi, w przygotowywaniu oryginalnych materiałów dydaktycznych. Wystarczą chęci i oczywiście biegła znajomość języka angielskiego.

Jeśli uważasz, że jesteś wyjątkowy (a każdy taki jest) i szukasz pracy, w której nigdy nie będziesz się nudził oraz jesteś gotowy na nowe wyzwania – zapraszam. Nic tak cię nie rozwinie na wielu płaszczyznach, jak praca w Helen Doron English. Sama doświadczam tego każdego dnia od 12 lat i nigdy bym nie zamieniła mojej pracy na inną.

Sylwia Piwowarska
Nauczyciel w Centrum Helen Doron Gdynia Orłowo i Gdynia Wiczlino

Call Now Button