» Chcesz zostać lektorem języka angielskiego? A może założysz własną szkołę?

Chcesz zostać lektorem języka angielskiego? A może założysz własną szkołę?

Bycie lektorem języka angielskiego jest atrakcyjne pod wieloma względami. To dobre doświadczenie dla tych, którzy lubią pracę z ludźmi lub chcą podróżować, bo bycie nauczycielem języka, którego najchętniej uczą się obecnie ludzie na świecie, daje taką możliwość.

Jednak nie wszystkim to wystarcza. Dla wielu właścicieli szkół sieci Helen Doron English praca lektora była tylko pierwszym krokiem do założenia własnego biznesu. Sporo nauczycieli z lektorów stało się właścicielami szkół. A niektórzy nawet master franczyzobiorcami, czyli osobami, które zarządzają siecią szkół na danym terenie.

Jedną z niewątpliwych zalet pracy w systemie franczyzy jest to, że nie trzeba wymyślać na nowo koła. Wszyscy, którzy przystępują do naszej sieci, uczą się z doświadczenia oraz korzystają ze wsparcia innych. Nie chodzi tylko o metodykę, ale także o prowadzenie biznesu.

Jakie zatem opcje są dostępne?

  • Praca lektora w jednej ze szkół. Właściciel szkoły zajmuje się marketingiem i promocją zajęć, nauczyciel prowadzi lekcje.
  • Nauczyciel samodzielny – ma więcej wolności, sam prowadzi swój biznes. Dostaje metodę i materiały, a w zamian płaci tantiemy.
  • Właściciel szkoły – to opcja dla tych, którzy poszukują sprawdzonego pomysłu na biznes i chcą pozytywnie wpłynąć na życie ludzi w swoim okolicy. Jako właściciel będziesz dysponował teren, na którym możesz otwierać kolejne szkoły Helen Doron.

Zastanów się, co Ci najbardziej odpowiada. Jeśli rozważasz zainwestowanie w edukację, upewnij się, że na pewno chcesz pracować z dziećmi. Czasem dobra znajomość angielskiego może nie wystarczyć. To więcej niż tylko praca, to powołanie.

Jeśli myślisz o tym, żeby zostać lektorem, rozejrzyj się za firmą, która da Ci możliwość rozwijania swojej ścieżki zawodowej, a jej filozofia jest zgodna z Twoim stylem życia. Ty też możesz prowadzić swój własny biznes, który odniesie sukces.