» Sylwester dla dzieci

Sylwester dla dzieci

Zastanawiacie się, jak spędzić sylwestra z dziećmi. Dziś parę pomysłów wyszperanych w internecie.

Odliczanie godzin pozostałych do końca starego roku można zamienić w zabawę. Wystarczy przygotować paczuszki z rysunkiem zegara, przedstawiającym kolejne godziny. Do paczuszek można schować smakołyki, drobne prezenty lub materiały plastyczne, z których przygotujemy noworoczne dekoracje.

Nowy Rok to także noworoczne postanowienia. Każdy z członków naszego balu pisze, co by chciał osiągnąć w przyszłym roku. Dzięki temu prostemu zadaniu poznamy marzenia naszych maluchów.

Podsumowanie minionego roku też może być ciekawe. Przykładowe pytania, które mogą być zadawane po polsku lub po angielsku. Zależy od wieku i umiejętności dzieci.

– mój najlepszy miesiąc

– gdybym mogła/mógł zrobić coś jeszcze raz, co by to było

– który weekend minionego roku był najlepszy

– co chciałabym/bym, żeby się powtórzyło

– moja ulubiona książka/film/jedzenie/zabawki

Świąteczne foremki do wycinania ciasteczek mogą się przydać także do robienia pysznych tostów. Potrzebujemy: chleb tostowy, masło, 2-3 jajka, 1-2 łyżki mleka, świeże lub suszone zioła, sól, pieprz.

W chlebie tostowy wycinamy różne kształty. Smarujemy go masłem z obydwu stron. W misce mieszamy pozostałe składniki. Na rozgrzaną patelnię kładziemy tosty, a w ich wycięte dziurki wlewamy jajka. Smażymy, aż do ścięcia jajek. Smacznego!

A na deser owocowa przekąska, czyli gąsienica zrobiona z winogron oraz pomidorka koktajlowego, nabitych na drewniany szpikulec do grilla. Uszy gąsienicy można zrobić z łodygi zielonej pietruszki. Dziurki na pietruszkę robimy wykałaczkami. Oczy wykrawamy z kawałka sera, a źrenice z ziarenek pieprzu. Uśmiech rysujemy specjalnym mazakiem do jedzenia. Pamiętajmy, że wszystkie części gąsienicy powinny być jadalne.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Call Now Button