Dziewczynki i kobiety w kursach Helen Doron English - Angielski dla dzieci metodą Helen Doron - nauka, kursy, zabawa

Dziewczynki i kobiety w kursach Helen Doron English

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przedstawiamy bohaterki kursów Helen Doron English. Mamy też i wspaniałych bohaterów, ale 8-ego marca skupimy się na dziewczynkach i kobietach, występujących w naszych filmikach do nauki angielskiego.

Ulubione bohaterki uczniów metody Helen Doron English to niewątpliwie: Granny Fix, Kangi, Millie i Polly. To jednocześnie główne postacie w kursach dla dzieci od trzeciego do dziewiątego roku życia. Występują w każdej bajce, a jako pacynki są obecne na wszystkich lekcjach i uczą angielskiego.

Przedstawicielki różnych gatunków (człowieka, torbaczy, psów), obdarzone charakterystycznymi cechami, zindywidualizowane, potrafiące działać wspólnie, by zmieniać świat na lepsze. W każdym odcinku bohaterowie i bohaterki mierzą się z jakimś problemem, który wspólnymi siłami rozwiązują. Na przykład z wycinką lasu, trudnościami w zaadoptowaniu się w nowej szkole, zdrowym odżywianiem, stresem związanym ze zbyt dużymi oczekiwaniami i presją na wygraną.

Granny Fix, jak samo jej imię wskazuje, potrafi wiele naprawić. W przepastnych kieszeniach swojego fartucha ma dosłownie wszystko – i kapelusz, i okulary, i zupę. Świetnie skacze i często się gimnastykuje, uwielbia jeździć samochodem.

Kangi (kangurzyca, mama Joey’ego), może czasem trochę szalona, ale za to niezastąpiona w kryzysowych sytuacjach. Kiedy Paul i Millie mają problem, przywołują Kangi za pomocą magicznej bransoletki. Kangi najczęściej rozwiązuje spory i mierzy się z kłótniami. Podejmując się mediacji, doprowadza do zgody zwaśnione strony.

Millie, koleżanka Paula, jest nieustraszona, zwinna i wysportowana. Nie boi się szybkiego podejmowania decyzji i działania, gdy ktoś jest w niebezpieczeństwie. Kiedy wie, że sama sobie nie poradzi, wzywa Kangi. Tak było, kiedy Paula porwał goryl, który dlatego, że był trochę inny (duży i niezgrabny) cierpiał na brak przyjaciół.

I Polly – nasza podróżniczka. Przemierza świat, spotyka bohaterów tradycyjnych bajek i w każdym odcinku mierzy się z nowym problemem. Dzięki niej wilk z bajki o trzech świnkach przechodzi na wegetarianizm i uwielbia jeść marchewki.  

Nie zapominajmy jednak o tym, że każda z tych dziewczynek czy kobiet ma u swojego boku męskiego towarzysza. Granny Fix to babcia Paula, Kangi ma synka Joey’go, Millie jest koleżanką Paula, a Polly podróżuje z kotem Natem. Z pewnością ich wsparcie i przyjaźń również przyczyniły się do rozwiązania niejednego problemu.

Oprócz wymienionych głównych bohaterek mamy też całą galerię kobiecych postaci drugoplanowych. Na przykład Czerwony Kapturek, która sama ratuje się z opresji, bo ćwiczyła karate, odkąd skończyła cztery lata. Królewna Edi, którą zaraz po przebudzeniu widzimy z rozczochranymi włosami i podkrążonymi oczami. To jej nie przeszkadza, by czuć się piękną i śpiewa piosenkę „I am beautiful when I dance! I am beautiful when I’m happy! I am beautiful when I sing! I am beautiful because I’m me!”.              

Cieszymy się, że poprzez nasze bohaterki możemy promować wśród dziewczynek trochę inne wzorce niż te podsuwane im przez współczesną kulturę masową.

Chcemy, żeby nasze uczennice i nasi uczniowie, odważnie kroczyli w dorosłość. Zależy nam na tym, by wyposażyć ich w odwagę, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wyczulić na pomaganie innym. Nauczenie ich angielskiego przy takich celach, to już pestka 😉 zwłaszcza z naszą metodą 🙂

Wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet!

Call Now Button