Angielski dla młodzieży – jak najlepiej uczyć nastolatków

angielski dla młodzieży

Nauka i nastolatek to często dwie sprzeczności. Czy Twoja siódmoklasistka wyskakuje z łóżka o 6.00 rano, by na pewno nie spóźnić się do szkoły? A Twój ośmioklasista po południu rozkłada książki, aby przyswoić jak najwięcej wiedzy? No właśnie. A przecież nauka, szczególnie angielskiego dla młodzieży jest bardzo ważna. Jak najlepiej uczyć nastolatków?

Angielski dla młodzieży – skuteczna metoda

Wyobraź sobie naukę języka angielskiego poprzez ulubioną muzykę Twojego nastolatka, wciągające opowieści, ciekawe quizy, konkursy, wywiady z gwiazdami. Brzmi dobrze? To właśnie jest najlepszy angielski dla młodzieży – angażujący, zabawny, lekki i łatwo dostępny.

Na kursach dedykowanych nastolatkom – Teen Talent – poruszamy tematy, którymi interesuje się młodzież. Przerabiane teksty dotyczą ulubionych lektur młodzieży, np. Harry’ego Pottera; muzyki, której słuchają; śledzonych przez nich reality shows.

Język, którym zostały napisane, jest bardzo współczesny. Obfituje w potoczne wyrażenia, słowa, których obecnie używa młodzież z krajów anglosaskich. Uczymy łamańców językowych, dzięki którym nasi uczniowie pracują nad poprawną wymową i właściwą intonacją. Artykuły w podręcznikach są przeplatane piosenkami, które ułatwiają zapamiętywanie zwrotów, gramatycznych zasad, frazeologizmów.

W czasie zajęć dbamy o luźną, przyjazną atmosferę, by każdy uczeń mógł się swobodnie wypowiedzieć. Lektorom zależy, by wszyscy z grupy zabierali głos, mieli możliwość wypowiedzenia własnego zdania, nawet jeśli jest niepopularne. Wypowiedzi oceniamy tylko pod kątem językowej poprawności.

angielski dla młodzieży

Angielski dla młodzieży online

Nastolatkowie kochają Internet. W wirtualnej rzeczywistości spędzają godziny. Oglądają filmy, kontaktują się ze znajomymi, słuchają muzyki. Lockdown i sytuacja związana z koronawirusem pokazały, że młodzież również lubi uczyć się online. Z nowymi technologiami czuje się, jak ryba w wodzie. Na stacjonarnych zajęciach nasi lektorzy umożliwiają im korzystanie z Internetu, dzięki temu lekcje nie są nudne, a młodzi ludzie efektywniej się uczą i rozwijają swoje umiejętności językowe.

W czasie zajęć młodzież gra w różne quizy i gry na platformach do tego przeznaczonych, jak Kahoot czy Quizizz.

Ponadto słuchają anglojęzycznego radia online – Teen Buzz Radio – które w tym roku obchodzi piąte urodziny. Jest bardzo popularną rozgłośnią nie tylko wśród młodzieży, uczącej się angielskiego metodą Helen Doron. Naszych anglojęzycznych audycji słuchają także nastolatkowie, którzy chodzą na zajęcia do innych szkół. 

Piosenki po angielsku dla nastolatków

Pomysł na anglojęzyczne radio zrodził się kilka lat temu, kiedy twórczyni metody – Helen Doron – udzielała wywiadu lokalnej rozgłośni, w której Freedman był producentem.  Helen Doron i Freedman dyskutowali o możliwości stworzenia radia, bazującego na odnoszącej sukcesy metodologii nauczania angielskiego Helen Doron English. Nadające non stop radio jest skierowane do młodych ludzi.

Poznajcie załogę prowadzącą angielskie radio dla nastolatków

RICHARD FREEDMAN – menadżer Helen Doron Radio i dziennikarz radiowy. Przez ponad 20 lat pracował w różnych rozgłośniach. Nie ma rodzaju muzyki, którym by się nie interesował. Richard uwielbia wygłupiać się na antenie i spotykać ludzi z całego świata. Jego motto życiowe – “Don’t worry, be happy!” 

MANNIE – dziennikarka, która doradza młodym ludziom. Lubi słuchać muzyki elektronicznej, szczególnie techno i trans, interesuje ją także muzyka klasyczna i instrumentalna. Bardzo lubi pracować w Teen Buzz Radio i pomagać nastolatkom uczyć się angielskiego przy okazji rozwiązując ich problemy.  

HELEN DORON – tak, Helen Doron naprawdę istnieje! Dużo osób (szczególnie naszych najmłodszych uczniów) o to pyta. Helen codziennie występuje w radiu wraz z Richardem i Mannie w audycji “Word of the Day”, gdzie tłumaczy znaczenie różnych słów z iście brytyjskim poczuciem humoru.

MARILYN GEE – dziennikarka radiowa, specjalistka od zdrowego żywienia. Marilyn występuje z Richardem raz w tygodniu i opowiada o najdziwniejszych wynalazkach w audycji pt. “Get Ready for the Weekend”.

LEAH – najdziwniejsza dziennikarka w Teen Buzz Radio! W radiu zajmuje się „Weird News”. Jej życiowe motto brzmi: „Wszystko jest możliwe!”

NEELY – znawczyni życia gwiazd. Miłośniczka muzyki i rozrywki. Ekspertka od muzyki pop, ostatnich rozstań celebrytów, muzycznych hitów i mody. Jej motto życiowe „Nie możesz zawieść, dopóki nie przestaniesz próbować”.

DANNY – dziennikarz radiowy i muzyk – gra na gitarze, śpiewa i pisze własne piosenki. Żyje według słów „Rób lub nie, nie ma prób”.

Radio po angielsku dla młodzieży

Obecnie radio ma młodych fanów z ponad 80 krajów. Codziennie setki osób słucha audycji i bierze udział w interaktywnej komunikacji.

Richard Freedman zauważa: „Audycje na żywo są każdego dnia inne, ale to, co je łączy to tematy, które dotyczą życia naszych słuchaczy. Wszystkie poruszane zagadnienia są omawiane w przystępnym angielskim. Dużo nastolatków uczy się angielskiego z telewizji, my dostarczyliśmy im możliwość uzupełnienia nauki w zabawny i ekscytujący sposób. Odkryliśmy, że uczniowie, którzy uczestniczą w kursie Helen Doron Teen English także z przyjemnością słuchają radia. Wzbogacając to, czego uczą się w centrum Helen Doron.”

Audycji słuchają nie tylko uczniowie Helen Doron, także nastolatkowie uczący się w innych szkołach. Teen Buzz Radio jest również świetnym źródłem pomysłów dla lektorów języka angielskiego z całego świata. Puszczają audycję w czasie zajęć, korzystają z bazy anglojęzycznych artykułów, polecają naszą apkę „eBuzz pen pals” do nawiązywania kontaktów z anglojęzyczną młodzieżą z całego świata.

Ponadto w Teen Buzz Radio można wystąpić, a nawet współtworzyć własną audycję lub opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z nauką angielskiego.

Sprawdź swój angielski – egzaminy Cambridge

Czas pierwszych poważnych egzaminów, wybór szkoły, podejmowanie decyzji, co do przyszłego kierunku studiów. Młody człowiek stoi przed wieloma znakami zapytania. Nasze kursy pomagają przygotować się do egzaminów i zdać  na wymarzoną uczelnię. Zajęcia metodą Helen Doron English są dopasowane do potrzeb nastolatków, dzięki czemu skutecznie uczą, a także zapewniają rozrywkę i ciekawe treści.

Egzaminy, z którymi potem przyjdzie się mierzyć, będą możliwym do osiągnięcia celem językowym. Jednym z takich sprawdzianów jest egzamin Cambridge. Najczęściej nasi uczniowie na części ustnej zdobywają sto procent, ponieważ metoda Helen Doron kładzie nacisk na mówienie, swobodne wypowiadanie się po angielsku.     

Jak zauważa jeden z lektorów metody Helen Doron English – Łukasz Marzec – – uczący głównie nastolatki „kursy Helen Doron to nie tylko angielski. Każde zajęcia dają uczniom okazję na poszerzenie horyzontów oraz kształtowanie właściwych postaw w kwestiach natury etycznej i kulturowej. Pewni swoich umiejętności uczniowie lepiej radzą sobie w szkole, otwierają się na szeroko pojmowany rozwój osobisty. Z rozmów z rodzicami wiem, że częściej podejmują nowe wyzwania, takie jak udział w konkursach przedmiotowych, z wyróżnieniem zdają kolejne egzaminy Cambridge i podążają za swoimi pasjami. Moment, w którym język angielski staje się dla nich narzędziem-kluczem do skarbnicy świata zainteresowań, jest chwilą, w której bezwysiłkowo dokonuje się ich największy postęp.”

Call Now Button