Kursy angielskiego dla nastolatków

kursy angielskiego dla nastolatków

We wrześniu wraz z początkiem szkoły wystartowały również zajęcia dodatkowe, w tym kursy angielskiego dla nastolatków. Czy Wasze dziecko lubi chodzić na zajęcia pozaszkolne?

Zrób mały eksperyment i… zapytaj swojego nastolatka/swoją nastolatkę, dlaczego chce chodzić na te zajęcia. Co je wyróżnia, czym przyciągają? Przecież nie od dziś wiemy, że dzieci mają dużo zajęć w szkole. A po powrocie ślęczą nad pracami domowymi. Czasem zastanawia nas, jak one jeszcze znajdują chęć i energię na zajęcia pozaszkolne… Co się tam takiego dzieje, że młody człowiek chce tam co tydzień wracać?

Kiedy pytamy naszych uczniów w centrach Helen Doron English, mówią, że te zajęcia to nie tylko uzupełnienie szkoły. To nie tylko nauka. To także czas na rozwijanie swojego hobby. To poszerzanie wiedzy o świecie. To moment relaksu i przyjemności.

To nie tylko nauka.
Odpowiednia metoda na kursy angielskiego dla nastolatków

Kursy angielskiego dla nastolatków metodą Helen Doron English to zabawa nauką. A dobra zabawa to ruch, śmiech i… swobodna rozmowa. Lekcja jest spotkaniem dobrej paczki znajomych, którzy po angielsku rozmawiają o tym, co ich interesuje, porusza i bawi.

0, 1, 2, 3 – RUCH

Czy chodziliście kiedyś na zumbę? To połączenie fitnessu i tańca pokazuje, że w ruchu uczymy się szybciej i efektywniej. Skomplikowane układy taneczne, łatwiej zapamiętać, kiedy sami powtarzamy figury, które prezentuje trenerka i słuchamy energetycznej muzyki. Podobnie jest z angielskimi konstrukcjami, zasadami gramatycznymi. Kiedy aktywujemy ciało i wystukujemy rytm stopami, szybciej zapamiętujemy na przykład Zero, First, Second, Third Conditional.

Słówka, idiomy, frazeologizmy same wchodzą do głowy, kiedy sobie je zaśpiewamy. Wspomniane wyżej tryby warunkowe (po ang. conditionals) można śpiewać z Beyonce. Jej wielki hit, piosenka „If I were a boy” to doskonały przykład na Second Conditional. Każdy nucąc sobie „If I were a boy, I would turn off my phone”, bez trudu zapamięta poprawną budowę zdania. To tak jak w matematyce. To wzór. Raz zapamiętany, pozwala tworzyć nieskończone ilości dowolnych zdań.

Kiedy uczniowie Helen Doron English nucą piosenkę z kursu Teen Tallent, powtarzają sobie Past Simple (czas przeszły prosty): „Before Harry Potter, I couldn’t read dah”, „I felt so stupid”, „My teacher said…”. A przy okazji poznają też całe wyrażenia: „I can’t stop reading. I’m addicted to words”.

ŚMIECH

Śmiech, dobre samopoczucie, relaks – taka nauka to przyjemność. Zobaczcie, jak to działa. Przykład pochodzi z jednej z lekcji kursy angielskiego dla nastolatków. Tematem głównym jest Wenecja. Lektor rozmawia z uczniami o karnawale. Pyta, za kogo lub co by się przebrali na bal maskowy. Kiedy pada imię i nazwisko: Oliver Tree, a nauczyciel słyszy salwy śmiechu, momentalnie wpisuje w wyszukiwarkę (tak, multimedia to podstawa pracy z młodzieżą) tę frazę. Wyświetla się grafika, a uczniowie po angielsku opowiadają o tym słynnym amerykańskim piosenkarzu i komiku.

SWOBODNA ROZMOWA PO ANGIELSKU

Dlaczego ważne jest, żeby lektor wiedział, kto to jest Oliver Tree? Bo kiedy się prowadzi kursy angielskiego dla nastolatków, to trzeba interesować się ich życiem. Pytać o hobby. Poznawać muzykę, której słuchają. Nawiązywać do ich zainteresowań. Tak jak wyżej w piosence o Harrym Potterze. Gdy lekcje są o nich, to wtedy chce im się rozmawiać. A w nauce języka rozmowa jest podstawą. Dążymy do swobodnej, pełnej humoru rozmowy. A co może być lepszego niż konwersacje z rówieśnikami?

Lekcje angielskiego indywidualne czy grupowe?

Dlatego odpowiedź na to pytanie jest dla nas bardzo prosta. Zdecydowanie grupowe. Nić porozumienia, jaka zawiązuje się między młodzieżą w podobnym wieku, nigdy nie ma szansy zaistnieć w przypadku relacji uczeń-nauczyciel. Uczeń jest najczęściej o pokolenie młodszy od lektora. Inne filmy uznaje za kultowe. Czego innego szuka w Internecie. Bawi go TikTok.

Rozmowy z rówieśnikami na interesujące ich tematy to podstawa lekcji. Dlatego tematy w podręcznikach metody Helen Doron English są tak dobrane, by prowokować rozmowy o współczesnej muzyce, aktualnie popularnych książkach, czy programach telewizyjnych. Nastolatkowie dzielą się opowieściami o sobie. Nawiązują się między nimi przyjaźnie, które trwają przez lata. Z roku na rok, z kursu na kurs łączy ich coraz więcej. Stają się paczką dobrych znajomych, którzy bez wysiłku komunikują się po angielsku.

Niektórzy czują się na tyle swobodnie, że czasem zamieniają się rolami z lektorem. I to oni wtedy tłumaczą gramatyczne zagadnienia swoim koleżankom i kolegom. Z naszego ponad 35-letniego doświadczenia wiemy, że w czasie zajęć grupowych jest więcej interakcji na poziomie rówieśniczym.

Historie naszych uczniów

Czym interesują się obecnie młodzi ludzie? Nasi uczniowie opowiedzieli o swoich zainteresowaniach w filmikach. Mówili również, do czego przydaje im się znajomość angielskiego.


Antek, uczy się angielskiego odkąd skończył 2 lata. Uwielbia grać w piłkę nożną i marzy o tym, że kiedyś zagra na słynnym stadionie Anfield w Liverpoolu.


Helena kocha gotować. A dzięki temu że zna angielski potrawy z jej kuchni są inspirowane daniami z całego świata. Szczególnie przypadła jej do gustu kuchnia hawajska. Najwięcej przepisów jest oczywiście po angielsku.

Gabi świetnie mówi po angielsku, dlatego prowadzi audycje w Teen Buzz Radio. Teen Buzz to radiostacja online dla młodzieży uczącej się angielskiego.

Metoda Helen Doron English to doskonałe połączenie rozszerzenia zajęć szkolnych i zainteresowań. Dlatego nasi uczniowie lubią przychodzić do nas na zajęcia. Lekcje pełne śmiechu, dobrej zabawy, wypełnione ciekawymi rozmowami i dobrą muzyką. To nie tylko angielski. To przyjemne spędzanie czasu w grupie dobrych znajomych.

Call Now Button