Angielski dla początkujących nastolatków

angielski dla początkujących

Z tego artykułu dowiesz się:


Angielski dla początkujących nastolatków – czyli dla kogo?
• Co to znaczy “false beginners”?
• Jaka jest odpowiednia metoda uczenia angielskiego nastolatków
• Dlaczego nastolatkowie nie chcą wychodzić z lekcji Helen Doron?

Podejrzewam, że się właśnie zastanawiasz, jak to możliwe? W XXI w. istnieje pojęcie – angielski dla początkujących nastolatków? Młodzież dopiero zaczyna poznawać angielski? Tak, to wynika z doświadczeń naszych lektorek i lektorów. Są klasy, w których młodzież uczy się tylko niemieckiego. Są także tzw. “false beginners” – osoby, które potrzebują poziomu podstawowego, mimo że już wcześniej uczyły się angielskiego. Na przykład w przedszkolu lub na początku podstawówki.

Z naszych ponad 35-letnich doświadczeń wynika, że metoda Helen Doron English sprawdza się w uczeniu młodzieży – początkującej i zaawansowanej. Nasze materiały są bogate w oryginalne popowe piosenki i historie napisane dla młodych ludzi. Materiały stworzyli eksperci językowi i pedagodzy. Przygotowują do zdawania międzynarodowych certyfikatów językowych Cambridge.

Angielski dla początkujących nastolatków

Przypomnij sobie swoją naukę w szkole. A potem kursy doszkalające w pracy. Większość z pracujących dorosłych to właśnie tacy „fałszywi początkujący”. Znają trochę słówek. Kojarzą kilka czasów i zasad gramatycznych. Problemem jest ułożenie zdania, czyli porozumiewanie się.

Język angielski to język składniowy. Sens zdania zależy od tego, jak są w nim ułożone słowa. Dla porównania – po polsku mamy kilka wariantów, bo nasz język jest fleksyjny (odmienia się). Porównaj zdania polskie: Boję się wielkich pająków. Pająków wielkich się boję. Wielkich pająków się boję. Wielkich pająków boję się. Do angielskiego: I’m afraid of big spiders. Tylko ta wersja jest poprawna. Dlatego niektórzy nastolatkowie potrzebują poziomu podstawowego. Powtórzą sobie materiał. Uporządkują wiedzę. Odświeżą zasady gramatyczne i składniowe.

Nasze dwa kursy: „Paul Ward Explores” i „Paul Ward’s Adventures” powstały z myślą o takich uczniach. Zakładamy, że początkujące osoby znają łaciński alfabet. Z taką bazą uczymy podstaw angielskiego. Nasi nauczyciele kładą nacisk na mówienie i gramatykę. Wydobywają z uczniów słownictwo i pomagają im stworzyć sensowne zdania.

W naszych materiałach twoje nastoletnie dziecko znajdzie wiele ciekawych tekstów Dotyczą na przykład ekologii, praw kobiet, praw zwierząt, zbilansowanej diety, uprawiania sportu. Gramatyka z kolei jest przedstawiona na kolorowej grafice. Dzięki temu nasi uczniowie łatwiej zapamiętują zasady.

Jak uczyć angielskiego początkujących?

Już się pewnie domyślacie – znaleźć odpowiednią metodę. My polecamy nasz sposób – metodę Helen Doron English. Najlepiej jesteśmy znani z naszych programów przeznaczonych do uczenia małych dzieci. Mamy kurs, który z powodzeniem może zacząć już 3 miesięczny maluch. Oferujemy zajęcia na 14 poziomach dla dzieci od 3 miesiąca do 11 roku życia. Mniej znane, ale równie ważne, są nasze kursy dla nastolatków.

Materiały napisał międzynarodowy zespół wraz z trenerami metody Helen Doron English. Doświadczenia w pracy z młodzieżą na całym świecie były podstawą przy tworzeniu programów. Nie tylko merytoryczna zawartość kursów jest ważna. Również nasza metodologia jest kluczowa. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Lekcje są pełne dobrej zabawy i pozytywnej energii. Odpowiadają na potrzeby różnych typów uczniów. Lektorzy są odpowiednio wyszkoleni, wzmacniają pozytywnie uczniów. Początkujący nastolatkowie dostają to, czego potrzeba, by z sukcesem nauczyć się języka.

Oprócz materiałów do danego kursu oferujemy też anglojęzyczne radio – Teen Buzz. Niektóre audycje goszczą na lekcjach. A nasi uczniowie udzielają wywiadów do radia. W czasie zajęć są częste powtórki przerabianego materiału. Zawsze w innej formie. Nowy materiał dokładamy tak, żeby wykorzystywać to, co zostało już przerobione. Dzięki nowym rzeczom uczeń czuje, że wchodzi na coraz wyższy poziom.

Zajęcia przygotowane pod różne style uczenia się. Są odpowiednie i dla wzrokowców, i słuchowców, i kinestetyków. Lekcje prowadzą odpowiednio wyszkoleni lektorzy. Przeszli obowiązkowy kurs metody. Co roku biorą udział w konferencjach metodycznych. Doszkalają się także z nowych kursów.

Jak wygląda lekcja metodą Helen Doron English

Zajęcia są w małych grupach. Maksymalna liczba osób to 8. Tylko w kameralnej grupie każde dziecko ma szansę, by kilkukrotnie zabrać głos. W procesie nauki języka mówienie jest niezbędne. W niedużych grupach młodzi ludzie mają szansę na kontakt rówieśniczy. Poznają się wzajemnie, uczą od siebie nawzajem. Lektor dostarcza im tylko narzędzi, dzięki którym rozmawiają między sobą.

Teksty czytanek są wzbogacone grafiką oraz popowymi piosenkami. Grafika ułatwia zapamiętywanie zasad, słówek, wyrażeń. A piosenki wprowadzają przyjemną atmosferę. Uczą przy okazji zawiłej gramatyki i idiomów. Wprowadzają w strukturę lekcję ruch. Jest on niezbędny w uczeniu się. Uruchamia całe ciało. A ciało pobudza mózg do pracy.

Lektorzy oferują gry i zabawy, które działają nie tylko odstresowująco. Budują więź między uczniami. Zawiązują się przyjaźnie. Wtedy młodzież najchętniej się odzywa i zabiera głos w dyskusjach.

Wykorzystujemy też nowoczesne technologie. Mamy własne aplikacje, które uczą czytać i pisać po angielsku. Multimedia uatrakcyjniają zajęcia. Pokazują też uczniom, że ich nauczyciele są na bieżąco. Orientują się w najnowszych trendach i potrafią wpleść je w przerabiany materiał. Przyznaj. Na takie zajęcia naprawdę chce się przychodzić. I nie można się doczekać kolejnych!

Call Now Button