Nauka angielskiego dla dzieci – aplikacje

nauka angielskiego dla dzieci

Codzienne słuchanie angielskiego

Jeśli interesuje Was temat „nauka angielskiego dla dzieci poprzez aplikacje”, dobrze trafiliście. Każda uczennica i każdy uczeń metody Helen Doron English oraz ich rodzice doskonale wiedzą, że codzienny kontakt z językiem angielskim jest niezbędny, aby go opanować. Słuchanie anglojęzycznych nagrań w domu, to bardzo ważna część wszystkich kursów prowadzonych naszą metodą. Czy zgodzicie się z tym, że bez konsekwentnego i wytrwałego kontaktu z językiem, którego się uczymy, nie będzie ani efektów ani postępów językowych?

Dlaczego dwa razy dziennie?

Według twórczyni metody, samej Helen Doron, idealnym rozwiązaniem jest słuchanie – dwa razy dziennie. Zapytacie, dlaczego? Sięgnijmy po prosty przykład z… myciem zębów. Wiemy, że trzeba to robić codziennie rano i wieczorem. Wiemy też, że dzieciom na początku nie chce się myć zębów. To czynność dość nudna, automatyczna, w trakcie której nic ekscytującego się nie dzieje. Na szczęście z czasem przemienia się w nawyk, którego już nikt nie kwestionuje.

Z naszymi materiałami jest inaczej, choć też trzeba mieć z nimi kontakt minimum dwa razy dziennie. Nie są nudne, a w trakcie ich słuchania można śpiewać, tańczyć, bawić się, jeść śniadanie, jechać samochodem, kąpać się, itd. Dobrych momentów na słuchanie jest mnóstwo. Pewnie, co dziecko, to inny sposób się sprawdza. I podobnie jak z myciem zębów, słuchanie też wchodzi w nawyk. A dzięki temu nauka przychodzi z łatwością i staje się przyjemna.

Aplikacje ułatwiają kontakt z angielskim

Technologie w służbie nauki

Pewnie z Waszych i naszych obserwacji jednoznacznie wynika, że dzieci i młodzież zbyt dużo czasu spędzają w sieci. Oglądają bajki, seriale, grają w gry, zamieszczają filmiki na TikToku, robią sobie zdjęcia na Instagrama. Zbyt często i my, dorośli, traktujemy telefon czy tablet jako elektroniczną nianię. Sadzamy nawet bardzo małe dzieci przed ekranem i dostarczamy im „rozrywki”. Cóż, czasem potrzebujemy ciszy i spokoju… Prawda?
Ale czy technologia ma także dobre strony? Czy myślicie, że można ją wykorzystać do nauki języka?


Posłuchajcie, co mówi jeden z naszych uczniów – Jeremi. Uwielbia grać w gry online, a dzięki dobrej znajomości angielskiego gra ze swoimi rówieśnikami z całego świata. Granie to też rozmowa i wspólne omawianie strategii. Oczywiście po angielsku.

Dobre strony Internetu

Czy zgodzicie się, że internet nigdy nie będzie w stanie zastąpić nauczyciela? Kontakt z drugim człowiekiem jest podstawą procesu uczenia się. Multimedia wspierają i wzmacniają ten proces. Oczywiście odpowiednio zaprojektowane i wykorzystane. Aplikacje Helen Doron English zostały stworzone przez zespół specjalistów od nauczania oraz nowych technologii.

Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was nie chce, aby Wasze dzieci grały w gry, oglądały animacje, czy miały dostęp do treści zamieszczonych na YouTubie. Świetnie to rozumiemy.

Wychodzimy jednak z założenia, że nowe technologie to część współczesnego życia. Właściwie bez korzystania z nich nie można załatwić wielu niezbędnych spraw. Opłacanie rachunków, dostęp do konta w banku, kupno biletów… Przed siecią nie ma ucieczki.

Jak nauczyć dziecko mądrego korzystania z Internetu?

Jeśli jesteśmy dla naszych dzieci wzorem do naśladowania, jeśli one przypatrują się nam wnikliwie, to trzeba by zacząć od siebie. Nie sądzicie? Narzucić sobie higienę korzystania z sieci. Rozmawiając przy tym z dziećmi po co nam Internet, co mamy dzięki niemu. Zwłaszcza w czasie obecnej pandemii.

Dzieciom można podsunąć aplikacje, które na przykład wzbogacą proces uczenia się angielskiego. Przedstawiamy krótki przegląd i opis aplikacji Helen Doron English. Nasze aplikacje to nie tylko nauka, to także świetna rozrywka, z której można korzystać, kiedy dziecko się nudzi, kiedy pada deszcz, albo kiedy po prostu chcemy mieć, my dorośli, trochę spokoju. Gwarantujemy, że to będzie doskonała zabawa i nauka, która nie męczy.

Zresztą przekonajcie się sami 😊

Kangi Club

To multimedialna platforma wyposażona w gry utrwalające słownictwo z każdego kursu metody Helen Doron English. Można tam również posłuchać piosenek, skorzystać ze słowniczka, samodzielnie zaprojektować e-kartkę z okazji różnych świąt. Kangi Club przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Część gier dostępna jest bez logowania, a do pozostałych potrzebne są login i hasło, które dostają nasi uczniowie. Dzieci mogą tworzyć swoje własne awatary, grać w ponad 100 interaktywnych gier i oglądać swoich ulubionych bohaterów kursów metody Helen Doron.

Helen Doron Stream

Zrezygnowaliśmy z płyt CD oraz DVD i przeszliśmy na słuchanie naszych anglojęzycznych materiałów online. Z rozmów z rodzicami, wiemy, że nasi uczniowie słuchają wszędzie, gdzie się da. W wannie, w łóżku, w czasie jazdy autem, przy stole, na dywanie. O to dokładnie chodzi! Kontakt z językiem jak najczęściej.

Fun with Flupe. English words

Nasi najmłodsi uczniowie, chodzący na kurs „Fun with Flupe” mają możliwość skorzystania z aplikacji na smartfon lub tablet. Aplikacja jest dostępna za darmo, bez logowania. Dzięki wesołym animacjom dzieci bez wysiłku uczą się angielskich słówek, nie tylko w wersji mówionej, ale też pisanej. Aplikacja odpowiednia dla dzieci w wieku 2-5 lat.

Jump with Joey

Kolejna atrakcja to aplikacja na telefon lub tablet „Jump with Joey”. Aplikacja jest uzupełnieniem kursu o tej samej nazwie. Dzięki niej podręczniki, z których dzieci się uczą, „ożywają”. Narysowane w nich postacie stają się trójwymiarowe, mówią po angielsku, śpiewają i zabawnie poruszają, co umożliwia tzw. „rzeczywistość rozszerzona”. Aby ją aktywować trzeba ściągnąć specjalny program i w podręczniku odnaleźć strony z magiczną różdżką.

Helen Doron Read

Trudną sztukę czytania po angielsku ułatwi aplikacja na telefon lub tablet – „Helen Doron Read”. Dzieci uczą się czytać metodą globalną poprzez zabawne historyjki i śmieszne obrazki. Z aplikacji korzystamy także na zajęciach. Kilka pierwszych książeczek jest dostępnych bezpłatnie.

Helen Doron ABC cards

Jeszcze jedna aplikacja do nauki czytania po angielsku. Aplikacja wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną, każda literka „ożywa”. Dziecko słyszy poprawną wymowę danego słowa oraz ogląda krótką animację. Nasze unikalne karty do nauki alfabetu zostały stworzone przez językoznawców i pedagogów.

Helen Doron Song Club

A jeśli ktoś uwielbia śpiewać, wiele atrakcji czeka na niego w „Helen Doron Song Club”. To specjalny kanał na You Tube z bajkami oraz piosenkami w wersjach karaoke oraz teledyskami dla młodzieży.

Teen Buzz Radio

Dla naszych najstarszych uczniów mamy młodzieżowe „Helen Doron Radio”. A w nim audycje na żywo, konkursy, wywiady, ciekawostki oraz dużo dobrej muzyki dla nastolatków. Poprzez stronę radia można także skontaktować się z dziennikarzami i współtworzyć audycje. Na przykład proponując utwory muzyczne. Nastolatkowie mogą też czytać anglojęzyczne artykuły zamieszczone na stronie radia. Tematy bardzo gorące! Ekologia, weganizm, prawa zwierząt, równouprawnienie.

Dzięki grom, aplikacjom, słuchaniu piosenek lub audycji radiowych nasi uczniowie nie nudzą się nauką. Rozwijają również swoje umiejętności. Ponadto mogą uczyć się wszędzie i zawsze, nie ogranicza ich czas zajęć. W procesie nauki najważniejsza jest powtarzalność i w związku z tym codzienny kontakt z językiem. Jeśli zadbamy o to, by był jak najbardziej różnorodny, to nasi uczniowie będą się uczyć z łatwością i przyjemnością. Wtedy angielski będzie im towarzyszył całe życie.

Call Now Button