Świąteczne zabawy po angielsku dla dzieci

zabawy po angielsku dla dzieci

Wszyscy uwielbiamy ten przedświąteczny czas, prawda? Śpiewanie świątecznych piosenek, robienie choinkowych ozdób, pieczenie ciasteczek, pisanie bożonarodzeniowych kartek. Świąteczne zabawy po angielsku dla dzieci mają miejsce i na naszych zajęciach, prowadzonych metodą Helen Doron English.

Świąteczne śpiewanie po angielsku

W czasie naszych przedświątecznych zajęć wspólnie uczymy się bożonarodzeniowych piosenek. Część z nich to oryginalne kompozycje napisane przez Helen Doron, a część to nowe wykonania popularnych przebojów. W śpiewaniu pomaga nam specjalny kanał na Youtube – Helen Doron Song Club.

Muzyka jest niezwykle ważna w procesie nauki języków. Dzięki śpiewaniu po angielsku dziecko uczy się właściwej intonacji, składni, rytmu. Zapamiętuje słowa, wyrażenia, gramatyczne konstrukcje.
Jak zauważa Helen Doron „We wszystkim, czego uczymy, wykorzystujemy muzykę.” Czy to jest kurs „Baby’s Best Start” dla 3-miesięcznych maluszków, czy „Teen English” dla nastolatków, każdy unit jest wyposażony w padające w ucho piosenki. Dodatkowo ruch oraz taniec towarzyszący śpiewaniu sprawia, że dzieci i młodzież szybciej uczą się angielskiego.

„Deck the halls”

Co roku Helen Doron wypuszcza nową piosenkę świąteczną. Dzięki temu nasi uczniowie poznają kulturę i zwyczaje związane z czasem świąt z różnych zakątków krajów anglojęzycznych. W tym roku w nowej odsłonie prezentujemy walijską melodię z XVI wieku pt. „Deck the halls”. Angielskie słowa zostały dopisane w 1862 r. przez szkockiego muzyka –  Thomasa Oliphanta. Powtarzający się w refrenach zaśpiew „fa la la” pochodzi z historycznego walijskiego i prawdopodobnie wywodzi się ze średniowiecznych ballad.

Pieczenie ciasteczek

Czy wiecie, że gotowanie i pieczenie to dla dzieci świetna nauka? I nie chodzi tylko o samą naukę gotowania czy pieczenia. Na przykład wyrabianie ciasta może być lekiem na codzienny stres, którego zwłaszcza teraz w czasie pandemii niestety mamy coraz więcej. Dzieci też.
Ugniatanie, miętolenie, wałkowanie, lepienie – proste, powtarzalne czynności pozwalają się „wyżyć”. Poza tym szybko widać efekty pracy, co zgodzicie się, że jest niezwykle ważne w procesie radzenia sobie ze stresem i relaksowania się.

Ponadto w czasie wszystkich zajęć manualnych, takich w które zaangażowane są ręce, oczy wykonują bardzo potrzebną pracę. Oczy kierują rękami i palcami dziecka. Dlatego wspólne gotowanie, ale także robienie świątecznych ozdób, to doskonałe sposoby, aby usprawnić koordynację oko-ręka. Ta umiejętność przyda się w przyszłości przy nauce pisania. A wykonywanie czynności obiema rękami na raz dobrze wpływa na koordynację i współpracę obu stron ciała.

Również w czasie naszych zajęć poświęcamy czas na różne czynności, które aktywizują ręce. Przed świętami zwykle organizujemy warsztaty pieczenia ciasteczek lub robienia świątecznych dekoracji. Zobaczcie filmiki z ubiegłych lat.

Na stronach naszego radia dla nastolatków – Teen Buzz Radio – znajdziecie przepis na świąteczne ciasteczka.

Robienie choinkowych ozdób

Jak wspomnieliśmy wyżej ćwiczenia na tzw. motorykę małą, czyli palce i ręce są niezbędne na różnych etapach rozwoju dziecka. Rozwijają również mięśnie. Dlatego polecamy samodzielne robienie świątecznych ozdób. Trzymanie kredki, nożyczek czy kleju wymaga wysiłku. W tym czasie dzieci ćwiczą trzymanie narzędzi oraz posługiwanie się nimi. To zaprocentuje przy nauce pisania, bo usprawnia siłę ręki. Poza tym rysując ciemniejsze i jaśniejsze barwy, nasze maluchy uczą się, jak regulować natężenie siły, z jaką naciskają na ołówek. Nie tylko ćwiczą siłę dłoni, ale także całego ramienia.

Zobaczcie, jakie ozdoby wykonali nasi uczniowie – ozdoby prezentują nauczyciele. Wycinali, naklejali, lepili, kolorowali. Efekty są wspaniałe! Święta w towarzystwie takich dekoracji na pewno nie będą smutne.

Świąteczne zabawy online

Na naszym Kangi Club dostępne są świąteczne gry. Nowe technologie stały się dość ważną częścią naszego życia. Sami pewnie przyznacie, że nie ma przed nimi ucieczki. Warto nauczyć dzieci, żeby umiejętnie z nich korzystały. Aby wiedziały, jak dobrze wyselekcjonować te, które wzbogacą ich życie i czegoś je nauczą. Dlatego właśnie stworzyliśmy specjalną platformę multimedialną z grami utrwalającymi słownictwo, piosenkami, słowniczkiem, e-kartkami. To bezpieczne miejsce dla Twojego dziecka w internecie.

Cześć gier jest dostępna za darmo, a do pozostałej części mają wejście tylko nasi uczniowie. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tam na dzieci. Można na przykład wspólnie udekorować choinkę.

A także zagrać w quiz z wiedzy świątecznej i przy okazji nauczyć się lub utrwalić sobie świąteczne angielskie słownictwo.

Jak sami widzicie, nauka angielskiego metodą Helen Doron English przed świętami może być wyjątkowa. Co roku staramy się, by nasi uczniowie zapamiętali ten czas. Nie tylko atmosferę i świąteczny nastrój, ale także anglosaskie zwyczaje i angielskie słówka. Dlatego co roku nagrywamy nową piosenkę – przy pomocy której wprowadzamy bożonarodzeniowe słownictwo. Lepimy wspólnie ciastka – ćwicząc słownictwo związane z gotowaniem. Robimy ozdoby – bo nie zapominamy, że ćwiczenie małej motoryki oraz relaks są bardzo ważne. I to nie tylko przed świętami.  

Call Now Button