Język angielski dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji

język angielski dla dzieci

Język angielski dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji? Z aplikacjami Helen Doron English wszystko jest możliwe!

Czy dwumiesięczna przerwa w nauce angielskiego to nie za długo? Zgodzicie się, że aby były efekty, uczyć trzeba się systematycznie. Co zatem zrobić w wakacje? Zapisać dziecko do wakacyjnej szkoły językowej? Wysłać na obóz językowy za granicę? Tak, to wszystko są bardzo dobre rozwiązania. Ale jeśli nie macie akurat takich możliwości, możecie skorzystać z naszych aplikacji dostępnych online. Wystarczy smartfon lub tablet, a wakacyjna podróż samochodem nie będzie się nudzić.

Język angielski dla dzieci

Przedstawiamy multimedialne aplikacje Helen Doron English:

Helen Doron Song Club
Kangi Club
Fun with Flupe. English words
Helen Doron Read
Teen Buzz Radio

W ciągu roku szkolnego nasi uczniowie słuchają anglojęzycznych nagrań i oglądają bajki po angielsku. Już po pierwszym roku nauki mają wyrobiony ten dobry nawyk. Dzięki naszym aplikacjom to, czego się nauczyły, nie zmarnuje się przez wakacje. Zachowamy rytm, w którym już są nasze dzieci. A przyznacie, że pewne niezmienne rytuały są w życiu naszych pociech niezwykle ważne. Ponadto we wrześniu, kiedy wrócą do szkół, będzie im zdecydowanie łatwiej przestawić się na codzienne szkolne obowiązki.

Nauka z naszymi aplikacjami to duża przyjemność i dobra zabawa. A co ważne dla wszystkich rodziców – niezwykła elastyczność. Czas korzystania wybieramy pod własne potrzeby i możliwości. Podobnie z miejscem – nic nas nie ogranicza. Potrzebny jest tylko dostęp do internetu i nasza pociecha może świetnie się bawić po angielsku w samochodzie, w domu, w górach, czy nad morzem.

Angielski online dla dzieci

Helen Doron Song Club

język angielski dla dzieci

Helen Doron Song Club to nasz kanał na platformie YouTube. Regularnie zamieszczamy tam piosenki z naszych kursów w kolorowej graficznej oprawie. Są to teledyski dla najmłodszych, bo wiemy, że dzieci uwielbiają śpiewać, oglądając nasze klipy. Melodie wpadają w ucho, słowa są dość proste, a animowane filmy podobają się przedszkolakom i młodszym maluchom.

Z naszego doświadczenie wynika, że śpiewanie to doskonały sposób, by dzieci w naturalny sposób uczyły się angielskiego. Nie skupiają się ani na gramatyce ani na budowie zdań, a mimo tego słowa i gramatyczne konstrukcje są przez nie zapamiętywane. W zrozumieniu słów pomaga filmik stworzony specjalnie na potrzeby piosenki.

Dziecięce piosenki mają niesamowity potencjał uczenia. Rymy uczą poprawnej intonacji, akcentowania i wymawiania słów. Dzięki nim łatwiej też zapamiętujemy nowe wyrażenia.

Im częściej dzieci słuchają piosenek, tym lepiej je zapamiętują. A jak wiemy postawą uczenia się jest ciągłe powtarzanie.

Kangi Club

To multimedialna platforma z grami online. A co ważne dla każdego rodzica, to także bezpieczne dla dzieci miejsce w internecie. Z Kangi Club można na przykład uczyć się angielskiej ortografii. Oczywiście nie w taki tradycyjny szkolny sposób, ale w towarzystwie Joey’ego, Didi i Flupe’a – bohaterów naszych kursów.

Każda gra to nowe wyzwanie w postaci nowych słówek oraz używania ich w różnych kontekstach. Dziecko słyszy dane słowo i łączy je z odpowiednim obrazkiem. Memory, dopasowywanie obrazków i wiele innych zabaw rozwija słownictwo dzięki dobrej zabawie. To przeciwieństwo odrabiania pracy domowej.

Tak, jak w każdym języku i w angielskim, nauczenie się poprawnej wymowy jest kluczem do efektywnej komunikacji. Angielski nie jest językiem fonetycznym (słów nie wymawiamy tak, je zapisujemy), większości słów nie wymawia się zgodnie z ich zapisem. Stąd tak duże trudności w poprawnym opanowaniu wymowy i nauczeniu się pisania.

Fun with Flupe. English words

Aplikacja Fun with Flupe to prosty i ciekawy sposób, by zapoznać dzieci z pisanym angielskim. Dziecko słyszy słowo, widzi jego zapis oraz przedstawiający je rysunek, który pomaga mu w zapamiętaniu. Nawet dzieci w wieku od 2 do 5 lat z łatwością nauczą się pierwszych angielskich słówek. Aplikacja do pobrania na Google Play lub iTunes.

Aplikacja, która daje dziecku możliwość nauczenia się czytania w jego własnym czasie i tempie. Została stworzona z myślą o dzieciach w wieku od 5 do 9 lat. Interaktywni bohaterowie sprawiają, że dziecko jest zaangażowane w historię i z zainteresowaniem śledzi ich losy. Ponadto słyszy poprawną wymowę, widzi zapis i może powtarzać słowa lub zdania tyle razy, ile zechce. Nie ma prostszego sposobu, by dzięki rozwijaniu słownictwa budować także językową pewność siebie i motywację do dalszej nauki.

Helen Doron Read

Aplikacja Helen Doron Read jest podzielona na osiem poziomów, każdy zawiera cztery książeczki z historyjkami. Pierwsze trzy książeczki to „read-to-me stories” („poczytaj mi”). Historie są czytane przez narratorkę (w tej roli Helen Doron), a dziecko śledzi tekst. Czwartą książeczkę dzieci potrafią przeczytać już same, ponieważ powtarza się w nich słownictwo z tych trzech właśnie przeczytanych. Dziecko może także nagrać swoje czytanie, a nagranie odsłuchać. Z „Helen Doron Read” dzieci mogą uczyć się czytać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Wystarczy ściągnąć tę aplikację z Google Play albo iTunes.

Angielski online dla młodzieży

Teen Buzz Radio

Mamy też coś dla naszych najstarszych uczniów, tych w nastoletnim wieku. Polecamy im Teen Buzz Radio. Nie ważne, czy mieszkasz w Budapeszcie, Berlinie czy Bangkoku dzisiejsi artyści przenikają kulturowe i językowe bariery, bo najczęściej tworzą w języku angielskim.  Teen Buzz Radio gra muzykę, którą uwielbiają nastolatkowie.

Muzyka jest połączona z chatami oraz audycjami takimi jak: Weird News, Celebrity Gossip and Sports – odpowiednimi dla młodych ludzi, którzy uczą się angielskiego, oraz rozwijają swoje horyzonty. Im więcej osłuchują się z językiem, tym więcej rozumieją i zapamiętują. Aplikacja do ściągnięta z Google Play oraz iTunes.

Przed wakacjami zachęcamy też do kontaktu z najbliższym centrum Helen Doron English, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak można zainteresować dziecko angielskim tego lata i w czasie roku szkolnego. Udanych wakacji!

Call Now Button