X
 
 

 • Zapraszamy do szkół Helen Doron

  Helen Doron English to sieć szkół językowych, działająca w 33 krajach świata. Metoda nauczania języka angielskiego powstała w 1985 roku a sieć szkół rozwijana jest od roku 1997. Do Polski sieć trafiła 16 lat temu. Obecnie z naszych programów korzysta 27000 uczniów w ponad 200 placówkach. HDE to angielski 14 razy w tygodniu wzbogacony o cotygodniową lekcję w grupie rówieśniczej.

  W szkołach Helen Doron English uczą się dzieci od 3 miesiąca życia, aż do pełnoletniości. Najmłodsi uczniowie (w wieku od 3 do 22 miesięcy) wraz z rodzicami uczestniczą w kursie „Baby’s Best Start”. Kurs „Fun with Flupe” i jego adaptacje adresowany jest do dwulatków, trzylatków lub czterolatków.Dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat mamy kurs „English for all children”. „Botty, the robot” to kurs idealny dla przedziału wiekowego 8-12 lat. „Paul Ward’s World” to kurs dla dzieci 9-12-letnich, które potrafią już trochę czytać i pisać po angielsku. A dla nastolatków mamy Teen English – kurs angielskiego z wątkiem sensacyjnym.

  Wszystkie kursy Helen Doron English opierają się na tych samych zasadach. Są to: naturalna nauka języka, zajęcia w małych grupach, pozytywne wzmocnienia, słuchanie płyt w domu, inne aktywności edukacyjne, organizowane przez kreatywnych nauczycieli.

  Uczenie się w małych grupach pozwala na indywidualne podejście oraz interakcję z rówieśnikami w czasie swobodnego porozumiewania się po angielsku.

  Zapisz się na bezpłatną lekcję pokazową

 • Wesołych Świąt!

  Wesołych Świąt Wielkanocnych,
  smacznego jajka, szalonego
  i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa
  oraz samych słonecznych i cudownych dni!

 • Nagroda w międzynarodowym konkursie dla uczniów szkoły Helen Doron English

  Zdobywcy drugiego miejsca w konkursie MAKE SOME NOISE otrzymali nagrodę specjalną, którą ufundowała Dyrektor Regionu Warszawa Dorota Tereszczuk.

  Uczniowie szkoły Helen Doron English z Kobyłki zajęli drugie miejsce w naszym międzynarodowym konkursie, organizowanym przez Helen Doron Educational Group. Warunkiem udziału w konkursie było samodzielne nakręcenie krótkiego filmu o nauce angielskiego w szkołach Helen Doron English.

  Serdecznie gratulujemy Antkowi Mulińskiemu, Kubie Rzempołuchowi i Marcinowi Kalickiemu.

  Filmik do obejrzenia: https://youtu.be/SyQTofP2qgM

 • Uwolnij swój potencjał! Helen Doron Master Franchisor Conference 2019

  W słonecznej Hiszpanii trwa właśnie „Helen Doron Master Franchisor Conference 2019” – doroczne spotkanie kierownictwa Helen Doron Educational Group i dyrektorów regionalnych z całego świata.

  Hasłem przewodnim jest „unleash your potential”. Wśród poruszanych tematów znajdują się m.in. wyzwania systemu franczyzowego w XXI wieku oraz nowe programy i materiały do nauki języka angielskiego metodą Helen Doron.

  Helen Doron zaprezentowała nowy program do nauki czytania i pisania po angielsku – „Alphaboat”. Nauce będą towarzyszyli dobrze znani naszym uczniom – Polly i Nat, czyli pies i kot, którzy żyją w przyjaźnią i wspólnie zwiedzają świat.

  Dyrektorzy z Polski  również uczestniczyli w tym międzynarodowym spotkaniu. Mamy już 180 szkół i ponad 36 tysięcy uczniów w całej Polsce. A metodą Helen Doron English dzieci i młodzież uczą się już od ponad 20 lat.

  W tym roku mija 20 lat odkąd metoda zawitała do Polski. Nagrodę odebrała Joanna Cesarz-Krzystanek, która jako pierwsza otworzyła szkołę Helen Doron English w Tychach. Gratulujemy!!!

  Wracamy do Was pełni dobrej energii i z nowymi pomysłami, by nasi uczniowie mieli jeszcze więcej przyjemności ucząc się z nami języka angielskiego i odważnie odkrywali świat.

 • Gratulujemy zwycięzcom konkursu MAKE SOME NOISE

  Gratulujemy zdobywcom pierwszego miejsca w naszym międzynarodowym konkursie MAKE SOME NOISE uczniom szkoły Helen Doron English z Sarajewa, z Bośni i Hercegowiny.

  Oto ich zwycięski filmik o nauce angielskiego w szkołach Helen Doron English.

  Bardzo się cieszymy, że drugie miejsce zajął UCZEŃ Z POLSKI – Jakub Rzempoluch ze szkoły w Kobyłce. Gratulujemy!

   

  Na trzecim uplasował się Huran, z Sarajewa, z Bośnia i Hercegowiny.

   

  Konkurs był adresowany do starszych uczniów szkół Helen Doron English, aktualnie uczęszczających na kursy: Paul Ward (Paul Ward Explores, Paul Ward and the Treasure) oraz Teen English (Teen Talent, Teen Choices, Teen Express).

   

  Aby wziąć udział w konkursie trzeba było stworzyć filmik o nauce w szkołach Helen Doron English. Filmik miał trwać nie dłużej niż 60 sekund. Mógł być nakręcony smartfonem. Tekst musiał być w języku angielskim.

   

  Zwycięzca został wyłoniony na podstawie „likes” i „shares” na Facebooku i Instagramie oraz przez jury, czyli pracowników głównej siedziby Helen Doron.

   

 • Lektorka Helen Doron English o swojej pracy

  Prezentujemy kolejny portret lektorki metody Helen Doron English. Tym razem zapraszamy do Chorwacji, gdzie pracuje Kristina Novosel.

  Kristina jest z Zagrzebia. Uczy tam w szkole Helen Doron i uwielbia swoją pracę. Wychowywała się w wielodzietnej rodzinie, miała siedmioro rodzeństwa, z którym porozumiewała się tylko po chorwacku. Kiedy jej rodzice dowiedzieli się, że ma zamiar studiować język i literaturę angielską nie byli zachwyceni tym pomysłem. Kristina, która uwielbia uczyć się języków i pracować z dziećmi. Jest zadowolona, że jednak nie udało im się wpłynąć na jej decyzję.

  „Kiedy skończyłam koledż, chciałam pracować z dziećmi, ale wydawało mi się, że nie pasuje do szkoły publicznej. Więc kiedy usłyszałam, że jest taka szkoła dla dzieci, która uczy angielskiego w sposób naturalny, a warunkiem zdobycia tej pracy jest bycie kreatywnym, robienie pomocy naukowych, śpiewanie piosenek i uśmiechanie się, dosłownie zwaliło mnie z nóg. Metodą Helen Doron uczę od czterech lat. Pracowałam z grupami w każdym wieku, od małych dzieci po nastolatki. Każdy przedział wiekowy jest inny i jednocześnie dość specyficzny.

  Zaczęłam uczyć się języków, kiedy miała dziesięć lat. Odkąd pamiętam, miałam wrażenie, że moja wymowa i gramatyka nie są na wystarczająco dobrym poziomie i bałam się mówić. Moi uczniowie nie mają tego problemu. Są swobodni w nauce, mówieniu i eksplorowaniu kolejnego języka. W czasie zajęć rozwijają poczucie pewności, a co najważniejsze dobrze się bawią, śmieją, śpiewają i wciąż uczą.

  W Helen Doron dzieci uwielbiają się uczyć. A bycie lektorką zmieniło moje życie na lepsze.”