X
 
 

 • Zapraszamy do szkół Helen Doron

  Helen Doron English to sieć szkół językowych, działająca w 33 krajach świata. Metoda nauczania języka angielskiego powstała w 1985 roku a sieć szkół rozwijana jest od roku 1997. Do Polski sieć trafiła 16 lat temu. Obecnie z naszych programów korzysta 27000 uczniów w ponad 200 placówkach. HDE to angielski 14 razy w tygodniu wzbogacony o cotygodniową lekcję w grupie rówieśniczej.

  W szkołach Helen Doron English uczą się dzieci od 3 miesiąca życia, aż do pełnoletniości. Najmłodsi uczniowie (w wieku od 3 do 22 miesięcy) wraz z rodzicami uczestniczą w kursie „Baby’s Best Start”. Kurs „Fun with Flupe” i jego adaptacje adresowany jest do dwulatków, trzylatków lub czterolatków.Dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat mamy kurs „English for all children”. „Botty, the robot” to kurs idealny dla przedziału wiekowego 8-12 lat. „Paul Ward’s World” to kurs dla dzieci 9-12-letnich, które potrafią już trochę czytać i pisać po angielsku. A dla nastolatków mamy Teen English – kurs angielskiego z wątkiem sensacyjnym.

  Wszystkie kursy Helen Doron English opierają się na tych samych zasadach. Są to: naturalna nauka języka, zajęcia w małych grupach, pozytywne wzmocnienia, słuchanie płyt w domu, inne aktywności edukacyjne, organizowane przez kreatywnych nauczycieli.

  Uczenie się w małych grupach pozwala na indywidualne podejście oraz interakcję z rówieśnikami w czasie swobodnego porozumiewania się po angielsku.

  Zapisz się na bezpłatną lekcję pokazową

 • Nastolatkom uczącym się angielskiego polecamy www.teenbuzz.co

  Teen Buzz to platforma do nauki angielskiego, gdzie młody człowiek znajdzie interesujące artykuły, quizzy, muzykę oraz możliwość porozmawiania na chacie. To najlepsze miejsce do ćwiczenia angielskiego.

  Poznajcie załogę prowadzącą Teen Buzz.

  RICHARD FREEDMAN

  Menadżer Helen Doron Radio i dziennikarz radiowy

  Jak sam o sobie mówi, jest z księżyca (to wyjaśnia jego „dziwny” akcent), przez przypadek wylądował na ziemi wiele lat temu i zdecydował się zostać, bo polubił tutejszych ludzi i muzykę. Przez ponad 20 lat pracował w różnych rozgłośniach. Nie ma rodzaju muzyki, którym by się nie interesował. Richard uwielbia wygłupiać się na antenie i spotykać ludzi z całego świata. Marzy o tym, żeby wrócić na księżyc i otworzyć tam… pierwsze radio: Moon FM. Motto życiowe Richarda to: “Don’t worry, be happy!”

   

  MANNIE

  Dziennikarka, doradza młodym ludziom

  Mannie pochodzi z Sydney. Uwielbia grać w gry i tańczyć. Lubi słuchać muzyki elektronicznej, szczególnie techno i trans, interesuje ją także muzyka klasyczna i instrumentalna. Jeśli miałaby być jakimś zwierzęciem, wybrałaby pandę, ponieważ jest czarno-biała, pochodzi z Azji, dużo je i śpi, tak jak Mannie. Bardzo lubi pracować w Teen Buzz Radio i pomagać nastolatkom uczyć się angielskiego przy okazji rozwiązując ich problemy.

   

  Helen Doron

  Tak, Helen Doron naprawdę istnieje! Dużo osób o to pyta.

  Helen codziennie występuje w radiu wraz z Richardem i Mannie w audycji “Word of the Day”, gdzie tłumaczy znaczenie różnych słów i iście brytyjskim poczuciem humoru.

   

   

   

   

  MARILYN GEE

  Dziennikarka radiowa, specjalistka od zdrowego żywienia

  Pochodzi z Nowego Jorku. Marilyn uwielbia dobrą rozrywkę, której dzięki niej w radiu nie brakuje. Jedzenie, zwierzęta oraz podróże to pasje Marilyn.

  Marilyn występuje z Richardem raz w tygodniu i opowiada o najdziwniejszych wynalazkach w audycji pt. “Get Ready for the Weekend”.

  Jej motto życiowe: “Don’t dream it…be it!”

 • Nauka angielskiego alfabetu dla dzieci

  ABC wcale nie jest takie trudne z aplikacją Helen Doron ABC cards. Trzeba tylko słuchać, patrzeć i powtarzać. Tak właśnie uczy się dziecko.

  Dzięki aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością każda literka „ożywa”. A dziecko może usłyszeć jej poprawną wymowę, poznać słowo, które się na nią zaczyna oraz obejrzeć animację.

  Spróbujcie już dziś! Wystarczy ściągnąć apkę z Google Play lub QR kod. Przytrzymać telefon nad obrazkiem i animacja zacznie działać.

  Interaktywna aplikacja sprawia, że nauka alfabetu jest prosta i przyjemna.

  Nauka składa się z kilku kroków:

  Rozpoznawanie liter.

  Nazywanie liter.

  Odkrycie połączenia pomiędzy literą a głoską.

  Nasze unikalne karty do nauki alfabetu zostały stworzone przez językoznawców i pedagogów.

  Mamy też gry dla jednego lub więcej graczy. Dziecko może bawić się kartami ABC i w ten sposób uczuć głosek, literowania, pisania i czytania.

  Dzięki grom dzieci się nie nudzą i rozwijają swoje umiejętności. Instrukcja tłumacząca, jak korzystać z kart oraz grać w gry jest również do ściągnięcia.

  Pomóż swojemu dziecku nauczyć się alfabetu z Helen Doron ABC cards. Zapytaj o szczegóły w szkole Helen Doron English.

 • Początek roku szkolnego w szkołach Helen Doron English

  Na początek roku szkolnego kilka słów podsumowujących metodę Helen Doron English, czyli o czym trzeba pamiętać ucząc się w naszych szkołach.
  Helen Doron English to międzynarodowa sieć szkół uczących dzieci i młodzież języka angielskiego. Angielski jest oczywiście najważniejszy, ale nasze zajęcia zapewniają także rozwój społeczny, ruchowy, muzyczny i manualny. Uczymy poprzez wszystkie zmysły, ruch, zabawę, gry.
  Dla naszych najmłodszych uczniów zajęcia w Helen Doron to często również doskonałe przygotowanie przed pójściem do żłobka czy przedszkola. Poznają swoich rówieśników, uczą się czekać na swoją kolej oraz przyzwyczają do rutyny zajęć zorganizowanych.
  Każdy kurs składa się z czterech książeczek, ścieżek dźwiękowych do słuchania w domu oraz z bajek do oglądania (kursy dla dzieci młodszych). Zajęcia są raz w tygodniu, ale zapewniamy kontakt z językiem przez cały tydzień dzięki materiałom do słuchania w domu oraz naszym mobilnym aplikacjom na tablety, smartfony i komputery. W ciągu roku szkolnego oferujemy także imprezy dodatkowe, np. warsztaty świąteczne, sleepover party (nocowanie w szkole), bal karnawałowy.
  Starsi uczniowie mają także możliwość przygotowywania się do zdawania egzaminów Cambridge.
  Zajęcia w zależności od wieku dziecka trwają 45 min. lub godzinę. Grupy liczą maksymalnie do 8 osób, dzięki temu każde dziecko ma szansę na aktywny udział w zajęciach oraz mówienie po angielsku. W czasie zajęć mówimy tylko po angielsku, nie tłumaczymy na polski. Wychodzimy z założenia, że dziecko od początku powinno sobie radzić w naturalnej sytuacji językowej. Dzięki temu buduje się rozumienie języka i swobodne mówienie.
  Pierwsza lekcja jest bezpłatna. Aby wziąć w niej udział prosimy umawiać się w szkole, do której chcieliby Państwo posłać swoją pociechę. Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na naszej stronie. Zapraszamy!

 • Zapisy na rok szkolny 2018/2019

  Dzieci i młodzież zapraszamy na lekcje pokazowe metody Helen Doron English. Zapisać można się poprzez bezpośredni kontakt ze szkołą, najlepiej znaleźć tę najbliższą miejsca zamieszkania lub poprzez naszą stronę internetową.

  Naukę w naszej szkole może rozpocząć 3-miesięczny maluszek, a zakończyć dorosły 19-letni człowiek. Pierwsza lekcja jest za darmo. Dzieci uczestniczą w niej najczęściej z rodzicami, żeby zobaczyć, na czym polegają nasze zajęcia i w jaki sposób uczymy. Najmłodszym zwykle podczas lekcji towarzyszą rodzice, którzy biorą aktywny udział w zabawach, proponowanych przez lektora. Starsze, które z pewnością miały już kontakt z angielskim w żłobku czy przedszkolu, nie wymagają asysty. Najmłodszym zwykle trzeba pokazać, na czym polega nauka poprzez zabawę i tu właśnie pomagają rodzice. Ponadto opiekun zapewnia strefę komfortu dla malucha, który najczęściej po raz pierwszy bierze udział w zorganizowanych zajęciach.

  Metoda Helen Doron English to nowatorska metoda nauczania, dzięki której każde dziecko uczy się w naturalny sposób i uwalnia swój językowy potencjał.

  Każdy uczeń zostaje wyposażony w zestaw materiałów edukacyjnych. Są to 4 książki oraz materiały dźwiękowe do słuchania w domu. Do wybranych kursów, dla najmłodszych dzieci, są także filmiki, które przedstawiają życie bohaterów naszych kursów. Grupy liczą maksymalnie osiem osób. Jeśli dziecko jest chore, istnieje możliwość odrabiania nieobecności. Po każdej zakończonej lekcji dzieci zbierają naklejki do paszportów ucznia.

  Dodatkowe materiały po angielsku do słuchania i oglądania, które mają na celu wspomóc naukę, dostępne są na Helen Doron YouTube Channel, pełnym wspaniałych piosenek i filmów. Dla nastolatków mamy natomiast pierwsze anglojęzyczne radio dla osób uczących się języka angielskiego – Helen Doron Radio. Można tam posłuchać ciekawych wywiadów, rozmów z interesującymi ludźmi. Poruszane są również tematy związane z nauką angielskiego, np. o gramatyce, słownictwie, wskazówki związane ze skuteczną nauką. Nie brakuje też angielskiego humoru i dobrej muzyki.

  Oferujemy również dostęp do Kangi Club. Jest to platforma z grami i aplikacjami utrwalającymi materiał.

  Ponadto każda szkoła organizuje w ciągu roku szkolnego różne wydarzenia i imprezy dodatkowe, np. nocowanie w szkole, zabawę na Halloween, warsztaty świąteczne, czy zimowe lub letnie półkolonie.  Naukę metodą Helen Doron English można kontynuować wiele lat, ponieważ nauka każdego języka to długotrwały proces.

  Zapraszamy na nasze lekcje pokazowe!

 • Helen Doron Radio – świetny sposób na naukę angielskiego nastolatków

  Wszystkich nastolatków oraz osoby dorosłe zachęcamy do słuchania Helen Doron Radia. Jest to pierwsze radio, które powstało z myślą o nastolatkach, którzy uczą się języka angielskiego. Ponadto dorośli też znajdą wiele ciekawych audycji dla siebie. Polecamy audycję od 15:00 do 18:00 pt. „THE MARILYN GEE!” oraz „RICHARD FREEDMAN SHOW”.

  W trakcie trwania audycji będzie można wciąć udział w quizach i wygrać nagrody. Radio gra także muzykę na życzenie. Wystarczy wysłać swoją prośbę na czacie. Oprócz konkursów sprawdzających wiedzę i poziom językowy, dużo anglojęzycznej muzyki oraz wieści ze świata celebrytów.

   

  Helen Doron Radio jest bardzo popularne nie tylko wśród młodzieży, uczącej się języka angielskiego metodą Helen Doron. Naszych anglojęzycznych audycji słuchają także nastolatkowie, którzy chodzą na zajęcia do innych szkół.

  Głównym dziennikarzem i DJ-em stacji jest Richard Freedman – doświadczony radiowiec, producent i dziennikarz.

  Pomysł zrodził się kilka lat temu, kiedy Helen Doron udzielała wywiadu lokalnemu radiu, w którym Freedman był producentem.  Helen Doron i Freedman dyskutowali o możliwości stworzenia radia, bazującego na odnoszącej sukcesy metodologii nauczania angielskiego Helen Doron English. Potem Helen i Richard spotkali się, by zaplanować i wprowadzić w życie ich pomysł. Nadające non stop radio jest skierowane do młodych ludzi. Ma pomóc nastolatkom z całego świata udoskonalać angielski poprzez: muzykę, opowieści, quizy, konkursy, wiadomości, wywiady z gwiazdami.

  Obecnie radio ma młodych fanów z ponad 80 krajów. Codziennie setki osób słucha radia i bierze udział w interaktywnej audycji.

  Richard Freedman zauważa: „Audycje na żywo są każdego dnia inne, ale to, co je łączy to tematy, które dotyczą życia naszych słuchaczy. Wszystkie poruszane tematy są omawiane w przystępnym angielskim. Dużo nastolatków uczy się angielskiego z telewizji, my dostarczyliśmy im możliwość uzupełnia nauki w zabawny i ekscytujący sposób. Odkryliśmy, że uczniowie, którzy uczestniczą w kursie Helen Doron Teen English także z przyjemnością słuchają radia. Wzbogacając to, czego uczą się w szkole Helen Doron, dającą im najlepszą możliwość, by mówić płynnie po angielsku.”

  Keren Livne, jedna z twórczyń radia, dodaje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak wielu nastolatków korzysta z tej możliwości. Kiedy powstawało Helen Doron Radio wiedzieliśmy, że wypełniamy lukę w potrzebie, jaką jest fajna radiostacja ucząca angielskiego, skierowana do młodych ludzi i motywująca ich do ulepszania umiejętności językowych. Choć jeszcze nie zrobiliśmy żadnej oficjalnej reklamy ani promocji, odbiór słuchaczy już jest bardzo pozytywny. Mówią, że z przyjemnością słuchają muzyki, a Richard jest zabawny i ciekawy. Zawsze dzieje się coś emocjonującego, trudne słowa są wyjaśniane, więc uczący się angielskiego z całego świata wszystko rozumieją. Znaleźliśmy odpowiedni balans pomiędzy muzyką a treścią, wzrastająca liczba słuchaczy pokazuje, że mieliśmy dobry pomysł, by stworzyć tę stację.”

  Zapraszamy do słuchania! https://goo.gl/ymMKtd