X
 
 

 • Zapraszamy do szkół Helen Doron

  Helen Doron English to sieć szkół językowych, działająca w 33 krajach świata. Metoda nauczania języka angielskiego powstała w 1985 roku a sieć szkół rozwijana jest od roku 1997. Do Polski sieć trafiła 16 lat temu. Obecnie z naszych programów korzysta 27000 uczniów w ponad 200 placówkach. HDE to angielski 14 razy w tygodniu wzbogacony o cotygodniową lekcję w grupie rówieśniczej.

  W szkołach Helen Doron English uczą się dzieci od 3 miesiąca życia, aż do pełnoletniości. Najmłodsi uczniowie (w wieku od 3 do 22 miesięcy) wraz z rodzicami uczestniczą w kursie „Baby’s Best Start”. Kurs „Fun with Flupe” i jego adaptacje adresowany jest do dwulatków, trzylatków lub czterolatków.Dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat mamy kurs „English for all children”. „Botty, the robot” to kurs idealny dla przedziału wiekowego 8-12 lat. „Paul Ward’s World” to kurs dla dzieci 9-12-letnich, które potrafią już trochę czytać i pisać po angielsku. A dla nastolatków mamy Teen English – kurs angielskiego z wątkiem sensacyjnym.

  Wszystkie kursy Helen Doron English opierają się na tych samych zasadach. Są to: naturalna nauka języka, zajęcia w małych grupach, pozytywne wzmocnienia, słuchanie płyt w domu, inne aktywności edukacyjne, organizowane przez kreatywnych nauczycieli.

  Uczenie się w małych grupach pozwala na indywidualne podejście oraz interakcję z rówieśnikami w czasie swobodnego porozumiewania się po angielsku.

  Zapisz się na bezpłatną lekcję pokazową

 • Druga edycja konkursu “Make some noise”

  Zapraszamy nastolatków do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu „Make Some Noise 2”.

  W konkursie mogą wystartować uczniowie w wieku od 11 do 19 lat. Zadanie polega na nakręceniu krótkiego filmiku, który będzie pokazywał, na czym polega nauka angielskiego w szkołach Helen Doron. Filmiki nakręcone smartfonem lub aparatem fotograficznym można nagrywać indywidualnie lub w grupach, liczących do 9 osób.

  Regulamin i warunki konkursu https://msn.teenbuzz.co/

  Gotowy filmik należy przekazać szkole wraz ze zgodą rodziców na udział w konkursie. Szkoła umieści go na specjalnej stronie https://msn.teenbuzz.co/video-upload/

  Uczniowie mogą promować swój filmik w mediach społecznościowych i zdobywać „likes” oraz „shares”. Wszystkie filmiki zostaną opublikowane na kanale You Tube.

  Filmiki można zgłaszać od 16 października do 3 grudnia 2019 r. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 12 grudnia.

  Komisja konkursowa przy ocenie będzie brała pod uwagę:

   

  1. Płynność mówienia po angielsku

   

  1. Kreatywność (poczucie humoru, wykorzystanie muzyki, itp.)

   

  1. Liczbę “likes” zdobytych na naszym kanale You Tube “Make Some Noise”

   

  Zwycięzca otrzyma bon opiewający na 250 Euro, za drugie i trzecie miejsce przewidziane są koszulki Teen Buzz Radio. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i upominki.

  Zapraszamy! Jesień zaczyna się w Helen Doron niezwykle kreatywnie :-) 

 • Nowe gry w Kangi Club

  Kiedy pada deszcz, a dzieci nudzą się w domu, najlepiej zająć je czymś pożytecznym i przyjemnym jednocześnie. Polecamy nasz Kangi Club, czyli gry online dla dzieci od 2 do 12 roku życia. Gry są dostępne na naszej platformie za darmo. Dzięki nim dzieci mają okazję, by ćwiczyć swój angielski i dobrze się bawić, gdziekolwiek są. W gry można grać na komputerze, smartfonie i tablecie.

  Platforma Kangi Club została specjalnie wymyślona i zaprojektowana dla dzieci, by w atrakcyjny sposób powtarzały i utrwalały materiał przerabiany na zajęciach. Dostępne są tam gry dla dzieci w każdym wieku o różnym poziomie trudności. Dziecko logując się może wybrać swój własny awatar. Następnie wybiera, w co będzie się bawić, spośród ponad 100 interaktywnych gier.

  Nowością jest 12 gier nawiązujących do nowego kursu Helen Doron English – Alphaboat. Zadania są skupione wokół nauki czytania i pisania, jednej z najtrudniejszych umiejętności przy nauce angielskiego.

  Już teraz zacznij dobrą zabawę i BAW SIĘ, UCZ, POWTARZAJ!

 • Helen Doron Educational Group – pierwsze miejsce w konkursie dla firm franczyzowych

  Helen Doron Educational Group to zdobywca pierwszego miejsca w konkursie dla firm franczyzowych, w kategorii „Best Children’s & Education Franchise”, zorganizowanego przez magazyn „Global Franchise”. Dzieci oraz ich rozwój stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego przyznano nam tę nagrodę.

  Poniżej tłumaczenie artykułu, który ukazał się na stronie https://www.globalfranchisemagazine.com.

   

  Jak często w pracy mamy możliwość, by robić rzeczy ważne i to, co kochamy oraz mieć pozytywny wpływ na innych – budując jednocześnie odnoszącą sukcesy firmę?

  Z ponad 1 000 szkół w 37 krajach Helen Doron Educational Group to firma przyciągająca profesjonalistów z pasją, którzy uczą sprawdzoną metodą i wzmacniają wśród swoich uczniów miłość do nauki.

  Znajdź najlepszy franczyzowy model biznesowy, który spełni Twoje aspiracje:

  • Helen Doron English: nasz flagowy produkt oferuje programy do nauki dzieci i młodzieży angielskiego w sposób naturalny i przyjemny, z dużą dozą dobrej zabawy. Uczymy poprzez gry, opowiadanie historii, piosenki oraz z wykorzystaniem nowatorskich aplikacji.
  • MathRiders: program do nauki matematyki z wykorzystaniem gier, muzyki oraz innowacyjnych technik nauczania.
  • Helen Doron Kindergarten: program przedszkolny, oferujący optymalną stymulację i rozwój dzieci. Unikalny i starannie zaplanowany kurs oparty na angielskim, muzyce (piosenki w siedmiu językach, stymulujące rozwój językowy), sztuce, nauce, matematyce oraz specjalnym programie, który zawiera taniec, jogę i pilates.

   

  Zawsze z Tobą

   

  Przez ponad trzy dekady Helen Doron stworzyła program franczyzowy, który opiekuje się i dba o swoich partnerów biznesowych. Kiedy ktoś zdecyduje się otworzyć szkołę Helen Doron, nie zostaje sam. Otrzymuje wsparcie naszego profesjonalnego zespołu.

  Oferujemy wsparcie na każdym etapie powstawania nowej szkoły, aby przybliżyć biznesowe aspiracje rzeczywistości. Wszystko, czego potrzeba to pasja budowania biznesu opartego na edukacji oraz fundusze na początkowe niezbędne inwestycje. Pomagamy w szkoleniach, marketingu, sprzedaży, administracji i wspieramy na wielu innych polach.     

   

  Podążanie za technologicznymi innowacjami

   

  W Helen Doron Group myślimy o przyszłości i jej wyzwaniach, upewniamy się, że nasze materiały edukacyjne są odpowiednie dla najmłodszych generacji i wykorzystują potencjał związany z nowymi technologiami. Nasz dział, który jest za to odpowiedzialny, nieustannie pracuje nad nowymi aplikacjami i grami, które urozmaicają zajęcia oraz wspomagają naukę języka w domu, np. nasze radio dla nastolatków TeenBuzz.co.  

   

  Więcej niż biznes. To sposób na życie

   

  Osoby, które zdecydowały się skorzystać z naszego modelu biznesowego, mówią, że ich życie zmieniło się pod wieloma względami. Dołączenie do odnoszącej sukcesy międzynarodowej organizacji i tworzenie przynoszącego dochodu biznesu to tylko początek. Nasi franczyzobiorcy stają się częścią globalnej społeczności, która wychowuje następne pokolenie i wyposaża je w umiejętności na całe życie.

  Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: marketing@helendorongroup.com

   

  Skrót informacji na temat: Helen Doron Educational Group

  Rok założenia: 1985

  Liczba franczyzobiorców: ponad 1,000

  Lokalizacje: Albania, Austria, Bośnia and Hercegowina, Bułgaria, Chile, China, Chorwacja, Cypr, Czechy, Ekwador, Estonia, Francja, Niemcy, Węgry, Izrael, Włochy, Kazachstan, Lichtenstein, Macedonia, Meksyk, Czarnogóra, Peru, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Korea Południowa, Hiszpania, Szwajcaria, Tajlandia, Turcja, Ukraina and Wietnam

  Strona www: helendorongroup .com

 • Pozdrowienia od Helen Doron

  Pozdrowienia i życzenia wspaniałego roku szkolnego 2019/2020 od Helen Doron dla naszych uczniów, ich rodziców oraz lektorów metody.

   
 • Nowy rok szkolny 2019/2020

   

   

  Rok szkolny 2019/2020 w szkołach Helen Doron English rozpoczęty na dobre. Nasi nowi uczniowie zapoznają się ze szkołami, książeczkami, lektorami, atmosferą, a przede wszystkim z naszymi materiałami do słuchania w domu. Jest to materiał, który w danej chwili grupa przerabia z lektorem na zajęciach. Dzieci powinny go słuchać codziennie. Najlepiej dwa razy dziennie. Wszyscy nauczyciele zgodnie twierdzą, że jest duża różnica między dziećmi, które słuchają płyty a tymi, które słuchanie sobie odpuszczają. Dlatego na początku roku szkolnego warto jeszcze raz przypomnieć, czemu to jest takie ważne.

  Na początku słuchanie jest fajne. Bo to coś nowego, wesołego, samo wpada w ucho. Poza tym są jeszcze filmiki, które nasi uczniowie chętnie oglądają. Potem, jak i każda powtarzalna czynność, może (choć nie musi) się znudzić. Wtedy ważna jest postawa rodzica. Powinien zachęcić. Zmienić porę lub sposób słuchania.

  Słuchać płyt można dosłownie wszędzie. Uczniowie, którzy chodzą do nas już od kilku lat, chwalą się kilkoma pomysłami. Słuchają w trakcie zabawy, przed zaśnięciem, podczas kąpieli, w czasie posiłku. Zdarza się, że słuchając tańczą i śpiewają. Duża część słucha w czasie jazdy samochodem, najczęściej w drodze do przedszkola lub szkoły.

  Niektórzy chwalą się autorskimi sposobami, np. dziecko słucha, jeżdżąc na nartach. Część uczniów Helen Doron słucha, odrabiając lekcje, a inni budząc, się rano. Jak kiedyś zauważyła jedna z mam, płyta to “sposób na powitanie nowego dnia”.

  Sposobów na słuchanie jest wiele. Można też odwiedzić nasz Helen Doron Song Club, słuchać online oraz oglądać zabawne filmiki.

  Jak mówi przysłowie „z pustego i Salomon nie naleje”. Bez słuchania płyt z nagranym materiałem nauka angielskiego metodą Helen Doron nie jest możliwa. Nie przyniesie żadnych efektów, a dziecko będzie się czuło dość zagubione w czasie lekcji.

  Zasady są dwie: trzeba słuchać codziennie, dwa razy dziennie oraz dziecko ma w tym czasie robić to, na co ma ochotę. Nie sadzajmy pociechy z uchem przy głośniku, bo nic z tego nie będzie. Angielski ma dziecku towarzyszyć, być tłem jego codziennych czynności, przyjemnością, nie zamieniajmy go w siedzenie przy odtwarzaczu. Słuchajmy razem z dzieckiem. Warto wtedy wspólnie śpiewać i tańczyć. Dzięki temu angielski już na całe życie skojarzy się naszym pociechom z dobrą zabawą, a nie z wkuwanie słówek i rozwiązywaniem testów gramatycznych.

  Dzieciom w zapamiętywaniu angielskiego pomaga ruch. Dlatego powtórzmy to jeszcze raz, nasza pociecha podczas słuchania może robić to, na co ma ochotę.