X
 
 

 • Zapraszamy do szkół Helen Doron

  Helen Doron English to sieć szkół językowych, działająca w 33 krajach świata. Metoda nauczania języka angielskiego powstała w 1985 roku a sieć szkół rozwijana jest od roku 1997. Do Polski sieć trafiła 16 lat temu. Obecnie z naszych programów korzysta 27000 uczniów w ponad 200 placówkach. HDE to angielski 14 razy w tygodniu wzbogacony o cotygodniową lekcję w grupie rówieśniczej.

  W szkołach Helen Doron English uczą się dzieci od 3 miesiąca życia, aż do pełnoletniości. Najmłodsi uczniowie (w wieku od 3 do 22 miesięcy) wraz z rodzicami uczestniczą w kursie „Baby’s Best Start”. Kurs „Fun with Flupe” i jego adaptacje adresowany jest do dwulatków, trzylatków lub czterolatków.Dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat mamy kurs „English for all children”. „Botty, the robot” to kurs idealny dla przedziału wiekowego 8-12 lat. „Paul Ward’s World” to kurs dla dzieci 9-12-letnich, które potrafią już trochę czytać i pisać po angielsku. A dla nastolatków mamy Teen English – kurs angielskiego z wątkiem sensacyjnym.

  Wszystkie kursy Helen Doron English opierają się na tych samych zasadach. Są to: naturalna nauka języka, zajęcia w małych grupach, pozytywne wzmocnienia, słuchanie płyt w domu, inne aktywności edukacyjne, organizowane przez kreatywnych nauczycieli.

  Uczenie się w małych grupach pozwala na indywidualne podejście oraz interakcję z rówieśnikami w czasie swobodnego porozumiewania się po angielsku.

  Zapisz się na bezpłatną lekcję pokazową

 • Codzienne słuchanie anglojęzycznych materiałów Helen Doron English

  Dla naszych uczniów i rodziców nie jest zaskoczeniem, że mają słuchać anglojęzycznych nagrań w domu. Są one bardzo ważną częścią wszystkich kursów metody Helen Doron English. Bez nich nie będzie efektów ani postępów językowych.

  Główną ideą jest założenie, że aby skutecznie nauczyć się języka, trzeba mieć z nim kontakt codziennie. Według twórczyni metody, samej Helen Doron, nawet dwa razy dziennie. Dlaczego? Sięgnijmy po prosty przykład z… myciem zębów. Każdy wie, że trzeba je myć codziennie rano i wieczorem. Z tym nikt nie dyskutuje, tak mówią autorytety – dentyści. Tylko regularne mycie zębów uchroni nas przed poważnymi problemami i zapewni ładny uśmiech na lata.

  Dzieciom na początku nie chce się myć zębów. To czynność dość nudna, automatyczna, w trakcie której nic ekscytującego się nie dzieje. Na szczęście z czasem przemienia się w nawyk, którego już nikt nie kwestionuje.

  Z naszymi materiałami jest inaczej, choć też trzeba mieć z nimi kontakt minimum dwa razy dziennie. Nie są nudne, a w trakcie ich słuchania można śpiewać, tańczyć, bawić się, jeść śniadanie, jechać samochodem, kąpać się, itd. Dobrych momentów na słuchanie jest całe mnóstwo. Pewnie, co dziecko, to inny sposób się sprawdza. I podobnie jak z myciem zębów, słuchanie też wchodzi w nawyk. A dzięki temu nauka przychodzi z łatwością i staje się przyjemna.

  W związku z Nowym Rokiem i już wkrótce rozpoczęciem kolejnego semestru i naborami do szkół Helen Doron English przypominamy naszym obecnym i przyszłym uczniom o słuchaniu.

 • Świąteczne życzenia od Helen Doron

  Drodzy Uczniowie, Rodzice, Lektorzy, Menadżerowie oraz Pracownicy szkół Helen Doron,

  Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

  Chciałabym podziękować za kolejny rok wspólnej pracy, za wybranie metody Helen Doron English oraz docenienie podręczników wraz z ich treściami, które pomagają naszym uczniom sprostać wyzwaniom współczesnego świata.

  Życzę cudownego świątecznego czasu! Jedzcie mądrze i ekologicznie, cieszcie się wspólnymi chwilami, śpiewajcie dużo, bądźcie szczęśliwi!

 • Christmas time!

  Kolekcja świątecznych piosenek Helen Doron Christmas dla całej rodziny!

  Znajdziecie tu zarówno klasyki takie jak: Jingle Bells czy 12 Days of Christmas jak i nowe kompozycje: Christmas is a Time to Shine, Everybody Loves Christmas oraz It’s Christmas Time!

  Która podoba Wam się najbardziej?

 • Wspaniałych prezentów pod poduszką! Mikołaj jest tuż-tuż!

  Z okazji dnia świętego Mikołaja życzymy wszystkim dzieciom wspaniałych prezentów!

  Oby spełniały się Wasze marzenia, a angielski sam wchodził do głowy :-)

  A do samego Mikołaja mamy jedną małą prośbę…

  All we want for Christmas is… SNOW! :-)

  P. S. Przypominamy o prawidłowej wymowie “Santa Claus”: – brytyjska /ˈsæn.tə ˌklɔːz/ – amerykańska /ˈsæn.t̬ə ˌklɑːz/.

 • Uczniowie Helen Doron w Teen Buzz Radio

  Od wczoraj (29.11.2018 r.) w Teen Buzz Radio, pierwszy radiu dla nastolatków uczących się angielskiego, można słuchać nowej audycji pod tytułem „the 6 O’Clock Takeover”. Co czwartek o godzinie18:00 program będzie nadawany z innej szkoły Helen Doron. A przypomnijmy, że jest ich na świecie ponad 1 000.

  Pierwsza audycja z tej serii została poprowadzona przez młodzież z Bangkoku. Ulubionych piosenek uczniów z Tajlandii i nie tylko można posłuchać online na Teen Buzz Radio.

  Helen Doron Radio to interentowe radio dla młodzieży, ale też i dla dorosłych, dla wszystkich, którzy uczą się języka angielskiego. Dzięki temu, że jest dostępne online, możemy słuchać go w każdej chwili. Wszystkie audycje są dostępne w archiwum, więc to słuchacz wybiera najlepszy dla niego lub dla niej czas na włączenie radia.

  Poruszane tematy są dopasowane do wieku naszych uczniów oraz ich zainteresowań. Można posłuchać na przykład o: nowych aplikacjach na telefony Apple, 5 najlepszych roller costerach na świecie, zdrowym jedzeniu. Oprócz tego oczywiście dużo dobrej muzyki, słówko dnia oraz możliwość rozmowy z innymi nastolatkami na naszym chacie.

  Wszystko w bezpiecznym miejscu dla młodych ludzi. Zapraszamy do słuchania!