X
 
 

 • Zapraszamy do szkół Helen Doron

  Helen Doron English to sieć szkół językowych, działająca w 33 krajach świata. Metoda nauczania języka angielskiego powstała w 1985 roku a sieć szkół rozwijana jest od roku 1997. Do Polski sieć trafiła 16 lat temu. Obecnie z naszych programów korzysta 27000 uczniów w ponad 200 placówkach. HDE to angielski 14 razy w tygodniu wzbogacony o cotygodniową lekcję w grupie rówieśniczej.

  W szkołach Helen Doron English uczą się dzieci od 3 miesiąca życia, aż do pełnoletniości. Najmłodsi uczniowie (w wieku od 3 do 22 miesięcy) wraz z rodzicami uczestniczą w kursie „Baby’s Best Start”. Kurs „Fun with Flupe” i jego adaptacje adresowany jest do dwulatków, trzylatków lub czterolatków.Dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat mamy kurs „English for all children”. „Botty, the robot” to kurs idealny dla przedziału wiekowego 8-12 lat. „Paul Ward’s World” to kurs dla dzieci 9-12-letnich, które potrafią już trochę czytać i pisać po angielsku. A dla nastolatków mamy Teen English – kurs angielskiego z wątkiem sensacyjnym.

  Wszystkie kursy Helen Doron English opierają się na tych samych zasadach. Są to: naturalna nauka języka, zajęcia w małych grupach, pozytywne wzmocnienia, słuchanie płyt w domu, inne aktywności edukacyjne, organizowane przez kreatywnych nauczycieli.

  Uczenie się w małych grupach pozwala na indywidualne podejście oraz interakcję z rówieśnikami w czasie swobodnego porozumiewania się po angielsku.

  Zapisz się na bezpłatną lekcję pokazową

 • Helen Doron Radio – świetny sposób na naukę angielskiego nastolatków

  Wszystkich nastolatków oraz osoby dorosłe zachęcamy do słuchania Helen Doron Radia. Jest to pierwsze radio, które powstało z myślą o nastolatkach, którzy uczą się języka angielskiego. Ponadto dorośli też znajdą wiele ciekawych audycji dla siebie. Polecamy audycję od 15:00 do 18:00 pt. „THE MARILYN GEE!” oraz „RICHARD FREEDMAN SHOW”.

  W trakcie trwania audycji będzie można wciąć udział w quizach i wygrać nagrody. Radio gra także muzykę na życzenie. Wystarczy wysłać swoją prośbę na czacie. Oprócz konkursów sprawdzających wiedzę i poziom językowy, dużo anglojęzycznej muzyki oraz wieści ze świata celebrytów.

   

  Helen Doron Radio jest bardzo popularne nie tylko wśród młodzieży, uczącej się języka angielskiego metodą Helen Doron. Naszych anglojęzycznych audycji słuchają także nastolatkowie, którzy chodzą na zajęcia do innych szkół.

  Głównym dziennikarzem i DJ-em stacji jest Richard Freedman – doświadczony radiowiec, producent i dziennikarz.

  Pomysł zrodził się kilka lat temu, kiedy Helen Doron udzielała wywiadu lokalnemu radiu, w którym Freedman był producentem.  Helen Doron i Freedman dyskutowali o możliwości stworzenia radia, bazującego na odnoszącej sukcesy metodologii nauczania angielskiego Helen Doron English. Potem Helen i Richard spotkali się, by zaplanować i wprowadzić w życie ich pomysł. Nadające non stop radio jest skierowane do młodych ludzi. Ma pomóc nastolatkom z całego świata udoskonalać angielski poprzez: muzykę, opowieści, quizy, konkursy, wiadomości, wywiady z gwiazdami.

  Obecnie radio ma młodych fanów z ponad 80 krajów. Codziennie setki osób słucha radia i bierze udział w interaktywnej audycji.

  Richard Freedman zauważa: „Audycje na żywo są każdego dnia inne, ale to, co je łączy to tematy, które dotyczą życia naszych słuchaczy. Wszystkie poruszane tematy są omawiane w przystępnym angielskim. Dużo nastolatków uczy się angielskiego z telewizji, my dostarczyliśmy im możliwość uzupełnia nauki w zabawny i ekscytujący sposób. Odkryliśmy, że uczniowie, którzy uczestniczą w kursie Helen Doron Teen English także z przyjemnością słuchają radia. Wzbogacając to, czego uczą się w szkole Helen Doron, dającą im najlepszą możliwość, by mówić płynnie po angielsku.”

  Keren Livne, jedna z twórczyń radia, dodaje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak wielu nastolatków korzysta z tej możliwości. Kiedy powstawało Helen Doron Radio wiedzieliśmy, że wypełniamy lukę w potrzebie, jaką jest fajna radiostacja ucząca angielskiego, skierowana do młodych ludzi i motywująca ich do ulepszania umiejętności językowych. Choć jeszcze nie zrobiliśmy żadnej oficjalnej reklamy ani promocji, odbiór słuchaczy już jest bardzo pozytywny. Mówią, że z przyjemnością słuchają muzyki, a Richard jest zabawny i ciekawy. Zawsze dzieje się coś emocjonującego, trudne słowa są wyjaśniane, więc uczący się angielskiego z całego świata wszystko rozumieją. Znaleźliśmy odpowiedni balans pomiędzy muzyką a treścią, wzrastająca liczba słuchaczy pokazuje, że mieliśmy dobry pomysł, by stworzyć tę stację.”

  Zapraszamy do słuchania! https://goo.gl/ymMKtd

 • Uczniowie szkół Helen Doron English uczą się angielskiego nie tylko w czasie zajęć, ale także w domu, w samochodzie, na wakacjach.

  Czy wiecie, że uczniowie Helen Doron uczą się angielskiego nie tylko w czasie zajęć, ale także w domu, w samochodzie, na wakacjach? Wszędzie tam, gdzie akurat są. Potrzebują tylko dostępu do aplikacji na komputer, telefon lub smartfona. Nasze aplikacje zostały specjalnie przygotowanej przez zespół specjalistów od edukacji i nowych technologii. Zdajemy sobie sprawę, że wielu rodziców nie chce, aby ich pociechy korzystały z multimediów. Doskonale to rozumiemy, jesteśmy świadomi obaw i konsekwencji, jakie się wiążą z tym problemem.

  Jednak od nowych technologii nie uciekniemy. Warto z nich korzystać, kiedy wnoszą coś do naszego życie, wzbogacają je lub czegoś uczą. Tak właśnie jest z naszymi aplikacjami. Poniżej krótki przegląd i opis kilku z nich. Mogą też być świetną rozrywką na lato, kiedy na przykład dziecko nudzi się w samochodzie lub samolocie, albo kiedy pada deszcz. Gwarantują doskonałą zabawę i naukę, które nie męczy, dlatego idealnie nadaje się nawet na leniwe popołudnia na plaży.

  Stworzyliśmy specjalną platformę multimedialną z grami utrwalającymi słownictwo, piosenkami, słowniczkiem, e-kartkami, przeznaczoną dla dzieci w wieku 2-12 lat. Część gier dostępna jest bez logowania, do części potrzebne są login i hasło. Właśnie powstała nowa wersja Kangi Club 2.0. Dzieci mogą tworzyć swoje własne awatary, grać w ponad 100 interaktywnych gier i oglądać swoich ulubionych bohaterów kursów metody Helen Doron. Platforma nazywa się Kangi Club.

  Nasi najmłodsi uczniowie, chodzący na kurs „Fun with Flupe” mają dostęp do aplikacji na telefon lub tablet. Nazywa się „Fun with Flupe. English words”. Zapewnia świetną zabawę i naukę dla dzieci w wieku 2-5 lat. Aplikację można pobrać za darmo, bez logowania.

  Kolejna atrakcja to aplikacja na telefon lub tablet „Jump with Joey” . Aplikacja jest uzupełnieniem kursu o tej samej nazwie. Dzięki niej podręczniki, z których dzieci się uczą, ożywają :-) Stają się trójwymiarowe, mówią po angielsku, śpiewają i zabawnie się ruszają, co umożliwia tzw. „rzeczywistość rozszerzona”. Aby ją aktywować trzeba ściągnąć specjalny program (namiary na tylnej okładce książki) i odnaleźć strony z magiczną różdżką (w podręczniku).

  Trudną sztukę czytania po angielsku ułatwi aplikacja na telefon lub tablet – „Helen Doron Read” Nauka czytania odbywa się tam w sposób globalny, poprzez zabawne historyjki i śmieszne obrazki. Z aplikacji korzystamy także na zajęciach. Kilka książeczek jest dostępnych bezpłatnie.

  A jeśli ktoś uwielbia śpiewać, wiele atrakcji czeka na niego w „Helen Doron Song Club”. To specjalny kanał na You Tube z bajkami oraz piosenkami w wersjach karaoke oraz teledyskami dla młodzieży.

  Dla naszych najstarszych uczniów mamy młodzieżowe „Helen Doron Radio”. A w nim audycje na żywo, konkursy, wywiady, ciekawostki oraz dużo dobrej muzyki dla nastolatków.

  Z nami angielski nigdy nie jest nudny!

 • Finał akcji “Readers are leaders”-akcji promującej czytanie

  Szkoła Helen Doron z Bułgarii, której projekt wygrał konkurs w ramach międzynarodowej kampanii promującej czytanie „Readers are leadres”, przekazała nagrodę organizacji UNICEF. Oficjalne wręczenie czeku miało miejsce 12-ego lipca b.r. w siedzibie UNICEF-u w Bułgarii.

  Projekt bułgarskiej szkoły został wyłoniony spośród 70 innych projektów nadesłanych z całego świata. Organizacja UNICEF z Bułgarii została wybrana przez zwycięzców i otrzymała czek na 5 000 euro. UNICEF i szkołę Helen Doron bardzo wiele łączy. Przede wszystkim wspólne cele, jakim są: dostęp do edukacji i książek dla każdego dziecka. Pieniądze zostaną wykorzystane na cele związane z edukacją dzieci i młodzieży. Szkoła zaczęła współpracować z UNICEF-em w marcu, kiedy to uczniowie Helen Doron wsparli projekt „Fairy Tale Childhood with a book in hand” i zebrali 240 książek, które potem przekazali organizacji. Szkoła ma nadzieję na dalszą współpracę i chętnie włączy się w kolejne akcje.

  Zapraszamy do obejrzenia filmiku nagranego podczas wręczania czeku.

 • Zapraszamy do Helen Doron Song Club – idealny sposób na naukę angielskiego w wakacje

  Co zrobić, żeby w czasie wakacji nie zapomnieć angielskiego? Przede wszystkim ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Rozmawiać po angielsku i motywować dzieci do mówienia, jak najwięcej się da. Na pewno pomogą w tym zagraniczne wyjazdy wakacyjne. Jeśli rodzice mówią po angielsku, dzieci też się ośmiela i zaczną.  One nas bacznie obserwują i chętnie robią to, co my.

  W nauce angielskiego pomoże nasz Helen Doron Song Club, czyli specjalny kanał na Youtube. Są tam wesołe i energetyczne piosenki dla dzieci, dzięki którym język sam wchodzi do głowy. Cześć z tych piosenek to tradycyjne rymowanki pochodzące z krajów anglosaskich, a cześć to autorskie kompozycje Helen Doron.

   

  Muzyka jest niezwykle ważna w procesie nauki języków. Dzięki śpiewaniu po angielsku dziecko uczy się właściwej intonacji, składni, rytmu. Zapamiętuje słowa, wyrażenia, gramatyczne konstrukcje.

   

  Jak zauważa Helen Doron „We wszystkim, czego uczymy, wykorzystujemy muzykę.” Czy to jest kurs „Baby’s Best Start” dla 3-miesięcznych maluszków, czy „Teen English” dla nastolatków, każdy unit jest wyposażony w piosenki.

   

  Helen Doron uwielbia pisać piosenki. Tworzy je od przeszło 25 lat wraz z kompozytorem – Niko Levym.

   

  Na zajęciach prowadzonych metodą Helen Doron i lektorzy i uczniowie lubią słuchać muzyki i wspólnie śpiewać. Ruch oraz taniec towarzyszący śpiewaniu sprawia, że dzieci szybciej uczą się angielskiego.

   

  Nasz Helen Doron Song Club stale powiększa się o nowe piosenka. Ostatnio dodaliśmy piosenkę o emocjach

  I clap my hands when I’m happy,

  I clap my hands when I’m happy,

  I clap my hands when I’m happy,

  Come on and clap with me.

   

  I stamp my feet when I’m angry,

  I stamp my feet when I’m angry,

  I stamp my feet when I’m angry,

  Come on and stamp with me.

   

  I shake all over when I’m frightened,

  I shake all over when I’m frightened,

  I shake all over when I’m frightened,

  Come on and shake with me.

   

  I rub my tummy when I’m hungry,

  I rub my tummy when I’m hungry,

  I rub my tummy when I’m hungry,

  Come on and eat with me.

   

  I yawn when I’m tired,

  I yawn when I’m tired,

  I yawn when I’m tired,

  Come on and yawn with me.

   

  Piosenka nie tylko uczy angielskich słówek, pokazuje, jak radzić sobie z emocjami. Nawet z tymi negatywnymi jak złość. Dzięki temu dziecko nauczy się, jak rozładowywać napięcie i w jaki sposób przynieść sobie ulgę.

   

  Zobaczcie i posłuchajcie, jak świetnie bawimy się na zajęciach w Helen Doron.

 • Zapraszamy do nowej wersji naszej platformy z grami online do nauki angielskiego dla dzieci

  Kiedy na dworze pada deszcz i dzieci w się nudzą w domu, najlepiej zająć ich czymś pożytecznym, ale też i przyjemnym. Dlatego polecamy nasz Kangi Club, czyli gry online dla dzieci od 2 do 12 roku życia. Gry są dostępne na naszej platformie za darmo. Dzięki nim dzieci mają okazję, ćwiczyć swój angielski nawet przez wakacje.

  Kangi Club to platforma z grami, specjalnie wymyślona i zaprojektowana dla dzieci, by w atrakcyjny sposób powtarzały i utrwalały materiał przerabiany na zajęciach. Platforma zawiera gry dla dzieci w każdym wieku o różnym poziomie trudności.

  Nowością na naszej platformie jest to, że dziecko logując się może wybrać swój własny awatar. A w co będzie się bawić wybiera spośród ponad 100 interaktywnych gier. Na nowym video player dostępne są nasze bajki dla młodszych grup.

  Już teraz zacznij dobrą zabawę i BAW SIĘ, UCZ, POWTARZAJ!

  Wystarczy jeden Kangi Club