Angielski dla dzieci i młodzieży Kielce - Helen Doron Skontaktuj się z nami
8.04.2022

Nauka angielskiego dla dzieci — czy warto korzystać ze szkoły językowej?

  • Nauka angielskiego dla dzieci może odbywać się w bardzo różny sposób. Na rynku znajdziesz kursy, zajęcia on-line, korepetycje, zajęcia zdalne, hybrydowe. Może być tak, że będziesz zastanawiać się, czy warto naukę języka angielskiego zacząć od razu od szkoły językowej. Dziś opowiemy Ci, dlaczego to właśnie na wczesnym etapie dzieci potrzebują silnego, holistycznego wsparcia, by w przyszłości nie mieć potrzeby korzystania z korepetycji, dodatkowych lekcji czy lektoratów z języka angielskiego. 
Nauka angielskiego dla dzieci

Jak wygląda nauka w szkole językowej

Pytanie powinno brzmieć: jak wygląda nauka w szkole językowej Helen Doron 

 Nasza szkoła językowa dla dzieci w Kielcach jest inna niż te, które możesz znać.

Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach, dzieci dobierane są do nich ze względu na wiek, preferencje, możliwości i chęci. Nasza metoda nauki angielskiego została zaplanowana na 18 lat życia Twojego dziecka, ale jest tak ułożona, że możecie dołączyć do nas w każdej chwili.

Najmłodsze dzieci (nawet niemowlęta) zapraszamy na kurs języka angielskiego dla początkujących. W czasie zajęć oswajamy maluchy z brzmieniem języka angielskiego, sprawiamy, że z czasem same chętnie “wyłapują” angielskie słówka, przyjemnie brzmiące dźwięki. Pomagają nam w tym autorskie aplikacje do nauki języka angielskiego, bajki oraz piosenki.

W naszej szkole na dzieci czekają jasne, kolorowe sale, niezbyt krzykliwe zabawki i pomoce dydaktyczne i przede wszystkim super kompetentni nauczyciele – z których jesteśmy niezwykle dumni.

Kurs języka angielskiego może być perfekcyjnie opracowany, bogaty i jednocześnie przystępny, ale bez kogoś, kto tą wiedzę będzie potrafił przełożyć na język dzieci – nie będzie skuteczny.

W Helen Doron pracują ludzie, dla których nasza szkołą to nie tylko etat. To ich sposób na siebie, na rozwijanie kompetencji pedagoga. Tworzymy miejsce, w którym uczniowie i nauczyciele po prostu lubią spędzać razem czas i wzajemnie inspirują się do zgłębiania tajników języka angielskiego. Tak naszym zdaniem powinna wyglądać nauka angielskiego dla dzieci.

Zalety nauki języka angielskiego w szkole językowej

Dwa ostatnie lata bardzo mocno zweryfikowały rynek edukacyjny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Okazało się, że zdalne, drogie kursy, nauka angielskiego online, zajęcia na czatach czy przez platformy komunikacyjne przyniosły smutną refleksję – nasze dzieci stały się samotne.

Patrzenie w ekran komputera czy smartfona i powtarzanie słówek w pustą przestrzeń pokoju stały się nie do zniesienia na dłuższą metę. Moglibyśmy rozpisywać się o zaletach szkoły językowej Helen Doron, ale najważniejszą z nich zawsze będzie kontakt z innymi dziećmi, nauczycielami i żywym językiem. 

Czy wiesz, dlaczego już dziś nie używa się łaciny, mimo że to ona stanowi podstawę wszystkich niemal języków europejskich, jakimi posługujemy się dziś?

Ponieważ była językiem przeznaczonym do pisania, nie mówienia. Łacina była językiem ksiąg, dokumentów i listów. Nie posługiwano się nią powszechnie w mowie, nie weryfikowano akcentów, intonacji, nie opowiadało się dowcipów po łacinie.

To ważne doświadczenie kulturowe jest najsilniejszym dowodem na to, że język nie używany w mowie, w końcu zginie. 

Skuteczne metody nauki języka angielskiego

Zastanawiasz się, dlaczego czasami wolisz do kogoś zadzwonić, niż pisać SMSy? Dlaczego niektóre niezobowiązujące rozmowy czasami zamieniają się w wielogodzinne rozmowy, a wszystkie imprezy kończą się w kuchni? Dzieje się tak, ponieważ człowiek w swojej naturze jest gadułą.

Uwielbiamy mówić, rozmawiać, przemawiać, artykułować. Uwalniamy język, głos. Słuchamy własnego głosu. Nawet, jeśli uważasz, że Twój głos nie jest ładny, nie pasuje do Ciebie lub drży – matka natura naprawdę wiedziała, co robi. Twój głos to Twoja super moc. I to samo mów swojemu dziecku. Niech jego głos, głos mówiący w języku angielskim, będzie jego super mocą.

Aby oswoić się z głosem, nie tylko swoim, trzeba dużo słuchać. Słuchanie rozwija w dzieciach inteligencję, pamięć, a nawet ma wpływ na orientację przestrzenną i budowanie pewności siebie. Dlatego skuteczną metodą nauki języka angielskiego jest słuchanie. 

Przygotowanie do egzaminów językowych

W Helen Doron działamy alternatywnie do obowiązkowego systemu edukacji, w tym nauczania języka angielskiego. Czerpiemy z własnej, autorskiej metody nauczania języka angielskiego. Nie zmienia to faktu, że w naszej szkole angielskiego w Kielcach Twoje dziecko zostanie doskonale przygotowane do każdego rodzaju egzaminu językowego w Polsce i za granicą. 

Egzamin gimnazjalny, ósmoklasisty, do szkoły średniej, maturalny, zawodowy w języku angielskim, a nawet egzamin Cambridge? Z Helen Doron to pestka! 

Cambridge English Qualifications dla najmłodszych to seria zadań testowych, które określą umiejętności językowe poprzez zabawę. Przygotowaliśmy je dla dzieci już od ósmego roku życia. Istnieją trzy poziomy trudności testów – Pre-A1 Starters, A1 Movers i A2 Flyers. Dzięki temu uczniowie mają jasno wytyczoną ścieżkę stopniowego rozwoju umiejętności językowych, którą kontynuują na egzaminach dla młodzieży i dorosłych,takich jak KEP,PET,B2 First,C1 Advanced oraz C2 Proficiency.

Wyniki egzaminów Cambridge mogą być wpisywane na świadectwa szkolne jako szczególne osiągnięcia ucznia.

Wykwalifikowani lektorzy — must have dla szkoły językowej

Aby zostać lektorem czy nauczyciele Helen Doron, trzeba przejść kilkuetapowy proces rekrutacyjny. Wybitne umiejętności językowe to nie wszystko. W sieci szkół Helen Doron na całym świecie na pierwszym miejscu stawiamy dziecko i jego perspektywę patrzenia na świat.

Szukamy pedagogów, którzy zrozumieją tą perspektywę, potrafią wychodzić poza sztywne ramy, do których przyzwyczaił ich polski system edukacji. Emocje, troska, otwartość, uważność, dobre relacje. To wartości, na których zbudowaliśmy nasze szkoły i które zajmują w niej równie ważne miejsce, co język angielski. 

Helen Doron to ludzie, ich pasje, chęć przekazywania wiedzy, otwartość na świat, na poznawanie go z perspektywy drugiego człowieka. Stawiamy na relacje, naukę żywego języka. dzięki temu Twoje dziecko buduje charakter, uczy się samodzielności i empatii.

Czasy mogą się zmieniać, wartości zacierać, autorytety odchodzić w dal historii. Ale wzajemny szacunek, atmosfera zaufania i empatii zawsze będą na czasie. I zawsze odnajdziecie je w Helen Doron. 

Podsumowanie 

Czy istnieją wady uczenia się w szkole językowej? Z pewnością tak. Na lekcje języka angielskiego dla dzieci trzeba poświęcić czas, pieniądze i zaangażowanie. Nie każde dziecko od razu odnajdzie się w grupie rówieśniczej (choć w Helen Doron zdarza się to naprawdę rzadko), nie zawsze będzie gotowe na dodatkowe zajęcia. 

Ale jeżeli myślcie, jaką drogę wybrać dla swojego dziecka w nauce angielskiego, podpowiadamy: wybierzcie drogę, którą Wasze dziecko poszłoby samo. Nauka w grupie rówieśników, pod okiem wspaniałych nauczycieli, w atmosferze pełnej akceptacji to wszystko, czego potrzebują nasze dzieci do radosnej, nieskrępowanej i owocnej nauki języka angielskiego. 

Tak powinna wyglądać nauka angielskiego dla dzieci.

Porozmawiajmy

ul. Starodomaszowska 11/8, 25-315 Kielce

nr konta 54 1160 2202 0000 0002 3521 2513 Bank Millennium

    Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej
    Ok, rozumiem