Angielski dla dzieci i młodzieży Ząbki - Helen Doron Skontaktuj się z nami
23.02.2023

Jak wzmocnić kontakt z językiem? 

Jak wzmocnić kontakt z językiem? Po przez słuchanie np podcastów w przypadku młodzieży, bajek w przypadku dzieci. Czytanie - bajek obrazkowych, tutaj mówimy o najmłodszych, czy czytanie artykułów np na specjalnie przygotowanych stronach - młodzież. Kolejny sposób to oglądanie filmów w jezyku angielskim i oglądanie bajek. Ostatnim sposobem na wzmocnienie kontaktu z językiem angielskim jest korzystanie z internetu i nowych technologii.Dla dzieci najlepszym sposobem nauki języka angielskiego jest zabawa. Dlatego warto zainwestować w kurs języka angielskiego dla dzieci, takie jak kursy Helen Doron. Ta metoda nauki opiera się na nauce poprzez zabawę, dzięki czemu dzieci nie tylko uczą się języka, ale także dobrze się bawią. Kursy języka angielskiego w Helen Doron Ząbki przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 1,5 do 19 lat.Jak widać w naszej szkole naukę można zacząć już od najmłodszych lat!

Podsumowując, istnieje wiele sposobów na wzmocnienie kontaktu z językiem angielskim, a to jak i czy będziemy to robić zależy w głównej mierze od nas i naszych dzieci. My namawiamy i staramy się pomóc w tej drodze do lepszej przyszłości oferując kursy bogate w powyższe elementy czy dając dostęp do naszych aplikacji - Helen Doron Stream, Kangi Club, Teen Buzz Radio.
Jak wzmocnić kontakt z językiem?

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest niezwykle ważna i otwiera wiele drzwi w życiu zawodowym oraz prywatnym. Dlatego warto zacząć naukę języka angielskiego już w młodym wieku, tym bardziej, że to właśnie wtedy najwięcej chłoniemy. W nauce języka angielskiego (innych języków również) bardzo ważna jest systematyczność nauki i codzienny kontakt z nim. Słuchanie, czytanie, mówienie, otaczanie się językiem którego aktualnie się uczymy to klucz do sukcesu podczas nauki. Chociaż 15 minut dziennie, ale codziennie!

Co możemy zrobić aby ten kontakt zapewnić naszym dzieciom, a tym samym aby nauka języka angielskiego przynosiła lepsze efekty? W artykule przedstawimy kilka sposobów, jak wzmocnić kontakt z językiem angielskim, zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży.

Słuchanie to jeden ze sposobów na wzmocnienie kontaktu z językiem.

W przypadku dzieci, warto puszczać bajki, które zazwyczaj oglądacie po angielsku. Piosenki które słuchacie np. jadąc samochodem też mogą być puszczane w języku angielskim, oczywiście dostosowane do wieku Waszych dzieci. Polecamy piosenki z naszego konta na Youtube – Helen Doron Song Club lub z innych kanałów jak np. Super Simple Songs, The Yuicebox. Piosenki te wzbogacone w domu o wspólne pokazywanie w ramach zabawy pozwolą przyswoić i zrozumieć usłyszane słowa. W przypadku młodzieży niezastąpioną kopalnią wiedzy i języka są podcasty i seriale oglądane i słuchane po angielsku. Tutaj z pomocą od Helen Doron przychodzi radio dla młodzieży Teen Buzz Radio , które porusza różne tematy interesujące obecnie młodzież. 

Kolejnym ze sposobów jest czytanie.

Dla dzieci warto wybierać książki, które są dostosowane do ich wieku i umiejętności językowych. Książeczki obrazkowe idealnie pomogą nadać znaczenie usłyszanym słowom oraz wzbudzą zainteresowanie dziecka do nauki języka angielskiego. Dla młodzieży warto polecać książki w języku angielskim, które są popularne wśród rówieśników lub artykułe które mogą pogłębic ich ciekawość. Obecnie jest wiele stron internetowych które mają specjalnie przygotowane artykuły pod naukę języka. Maja oznaczone poziomy trudności, listę trudnych słówek czy nawet ćwiczenia sprawdzające zrozumienie i pogłębiające naukę. 

Oglądanie filmów i seriali w języku angielskim.

Dla dzieci warto wybierać bajki i filmy animowane, a dla młodzieży filmy i seriale, które cieszą się popularnością wśród rówieśników. Oglądanie filmów i seriali w języku angielskim pomaga w nauce poprawnej wymowy, zrozumieniu różnych akcentów oraz rozwijaniu słownictwa. 

Ostatnim sposobem na wzmocnienie kontaktu z językiem angielskim jest korzystanie z internetu i nowych technologii.

Dzieci i młodzież korzystają z internetu każdego dnia, dlatego warto wykorzystać ten czas na naukę języka angielskiego. Dostępne są liczne strony internetowe oraz aplikacje mobilne takie jak Helen Doron Stream czy Kangi Club, które pomagają w nauce języka angielskiego. Dla dzieci warto polecać strony z grami i zabawami językowymi (takie jak nasze aplikacje wymienione powyżej), a dla młodzieży aplikacje mobilne, które pomagają w nauce gramatyki oraz słownictwa, np Alphachat.

Dla dzieci najlepszym sposobem nauki języka angielskiego jest zabawa. Dlatego warto zainwestować w kurs języka angielskiego dla dzieci, takie jak kursy Helen Doron. Ta metoda nauki opiera się na nauce poprzez zabawę, dzięki czemu dzieci nie tylko uczą się języka, ale także dobrze się bawią. Kursy języka angielskiego w Helen Doron Ząbki przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 1,5 do 19 lat.Jak widać w naszej szkole naukę można zacząć już od najmłodszych lat!

Podsumowując, istnieje wiele sposobów na wzmocnienie kontaktu z językiem angielskim, a to jak i czy będziemy to robić zależy w głównej mierze od nas i naszych dzieci. My namawiamy i staramy się pomóc w tej drodze do lepszej przyszłości oferując kursy bogate w powyższe elementy czy dając dostęp do naszych aplikacji.

Porozmawiajmy

ul. Rychlińskiego 24, 05-091 Ząbki