Nauka angielskiego dla małych dzieci to fundament, na którym zbudowaliśmy sieć Helen Doron na całym świecie.
To, że dzieci są najważniejsze jest dla nas jasne – ponad 20 lat temu postanowiliśmy, że zrobimy coś dobrego dla dzieci w Polsce i tak jesteśmy dziś szkołą językową, która od razu kojarzona jest z nauką języka angielskiego dla małych dzieci.
Czy język angielski dla rocznego dziecka to dobry pomysł? Zaraz zobaczysz. 

Angielski dla rocznego dziecka i  angielski dla zerówek: jak to się zaczyna? 

Pamiętasz, co myślałaś o przyszłości swojego dziecka, kiedy byłaś w ciąży lub kiedy Waszego dziecka jeszcze nie było na świecie?

Ile miałaś planów, pomysłów i jak dużą radość sprawiało Ci przygotowanie wyprawki i urządzanie pokoju dla tego małego człowieka?

A później, kiedy życie zweryfikowało wszystko i okazało się, że posprzątany dom i jedzenie zgodne z metodą BLW niekoniecznie wyglądają tak, jak na Instagramie? 🙂

My nosimy w sobie bardzo podobne emocje, kiedy myślimy o przyszłości dzieci chodzących na kursy języka angielskiego do Helen Doron. Chcemy dla nich jak najlepiej, ale zgodnie z ich naturalnym rytmem rozwoju. Co to oznacza? 

Angielski dla małych dzieci w Helen Doron to niewymuszona, swoboda zabawa w otoczeniu języka angielskiego. Chyba najlepiej pasuje tutaj określenie: zatopienie.

Staramy się delikatnie, z uwagą i troską zatapiać nasze dzieci w brzmieniu języka angielskiego. Dla rocznego dziecka, otaczający je  świat jest jak dyskoteka – wszystko jest jaskrawe, głośne, szybkie.

Zmysły maluchów pracują na maksymalnej mocy, by chłonąć otoczenie jak gąbka. 

Angielski dla rocznego dziecka - Helen Doron

Jak uczyć małe dzieci angielskiego

Nauka języka angielskiego małych dzieci mimo, że odbywa się głównie przez zabawę, powinna być prowadzona przez osoby, które nie tylko potrafią uczyć angielskiego małe dzieci, ale znać też świetnie ich zachowania behawioralne.

To oznacza, że nawet najlepszy nauczyciel czy lektor, który nie ma fachowego przygotowania do pracy z małymi dziećmi, nie będzie potrafił przekazać im wiedzy w języku, jaki rozumieją.

Jaki język rozumieją najmniejsze dzieci? To język pokazywania i naśladowania. Obserwacji i odkrywania. To język ciągłych zachwytów nad światem. 

​​Angielski dla rocznego dziecka  to nauka przez zabawę. W niewielkich grupach i towarzystwie rodziców, nasze maluchy osłuchują się z językiem angielskim i bawią się w jego towarzystwie.

To ważne, aby język angielski dla małych dzieci był nauczany w atmosferze spokoju, bezpieczeństwa i zaufania. Dlatego na naszych lekcjach obecni są rodzice maluszków.

Jest takie powiedzenie, że kiedy mieszka się blisko wodospadu, po latach huk wody przestaje być problemem – staje się naturalnym dźwiękiem towarzyszącym w życiu.

Tak właśnie jest z językiem angielskim dla małych dzieci. Coś, co początkowo nowe, brzmiące inaczej (choć pamiętaj, język polski dla maluszków też brzmi obco!), stopniowo zaczyna być oswajany. 

Angielski dla zerówek: jak małe dzieci uczą się angielskiego?

Nauka angielskiego małych dzieci, ale też trochę starszych, jak 6 latki, odbywa się przede wszystkim przez słuch i dotyk. Te dwa zmysły są najbardziej aktywne na wczesnym etapie rozwoju dzieci.

W czasie lekcji na kursie Baby’s Best Start nasi mali uczniowie bawią się w otoczeniu muzyki i dźwięków. Jest więc lepienie i ugniatanie, smakowanie i wąchanie, oglądanie i dużo dotykania.

Angielski dla rocznego dziecka to zabawa w eksperymenty! Dzieci w towarzystwie rodziców poznają podstawowe prawa fizyki, rozwijają swoje zdolności manualne i ćwiczą motorykę małą.

Wszystko w otoczeniu, a raczej – zatopieniu w języku angielskim. Nauka języka angielskiego dla zerówek odbywa się w atmosferze uważności, skupienia, ale i nieskrępowanej swobody, niezbędnej małym odkrywcom.

Przykładamy dużą uwagę do tego, by nie tylko dzieci czuły się u nas swobodnie.

Dzięki temu stajemy się pewnego rodzaju drużyną – mamy wspólny cel i pomagamy sobie nawzajem go osiągnąć.

Wiemy, że zajęcia w Helen Doron pomagają budować relacje z dziećmi, pokazują, jak wiele aktywności można przeżywać wraz z dzieckiem. To też czas zabawy dla całej rodziny. 

Angielski dla 6 latka - Helen Doron

Od kiedy uczyć dziecko angielskiego i dlaczego tak wcześnie? 

Opowiedzieliśmy już, jak uczyć małe dzieci języków obcych. Wiesz już, że wiele zależy od otoczenia i tego, by język angielski traktować jak naturalny, drugi język Twojego dziecka.

Teraz powiemy Ci, dlaczego nauka angielskiego małych dzieci zaczyna się w Helen Doron tak szybko. Ludzie mają największy mózg ze wszystkich ssaków.

Nie zmienia to faktu, że przychodzimy na świat z koniecznością stymulacji naszego mózgu. Innymi słowy, gdyby zostawić maleństwo bez odpowiedniej stymulacji nawet najsilniejsza siła biologiczna świata, ewolucja, nie będzie potrafiła go rozwinąć tak, jak tego potrzebuje.

Dlatego właśnie tak często mówimy o odpowiedzialnej, mądrej stymulacji dziecięcego mózgu. To my: rodzice, nauczyciele i opiekunowie jesteśmy odpowiedzialni za dobry rozwój naszych małych dzieci.

Pierwszy rok życia dziecka wygląda jak konkurencja Ironman. Konkurencja ironman, wykonywana  z zamkniętymi oczami i ograniczoną widocznością.

U małych dzieci mowa i zabawa rozwijają się w tym samym czasie, ale bez świadomej, troskliwej stymulacji otoczenia, nie będą mogły rozwinąć się w pełni.

Potwierdzono naukowo, że pula genów i środowisko, w jakim rozwijają się dzieci, mają zbliżony wpływ na rozwój naszego umysłu.

To, do jakiego środowiska przyzwyczaimy małe dzieci od początku, będzie więc miało fundamentalny wpływ na to, jak będzie się ono rozwijało w przyszłości.

Możemy powiedzieć tylko tyle: wybierz mądrze 🙂