• slide1-0811 slide2-0811
  Angielski dla dzieci

  Skuteczna i pełna zabawy nauka angielskiego dla dzieci w szkołach Helen Doron English.

  Zobacz dlaczego
 • slide1-infant slide2-infant
  Niemowlęta 0-2

  Maluszki w wieku od 3-24 miesięcy uczą się angielskiego, kształtując przy tym swoje motoryczne umiejętności oraz stymulując rozwój zdolności umysłowych.

  Więcej
 • slide1-1311 slide2-1311
  Dzieci 2-6

  Dzieci doskonalą język mówiony wraz z dwoma kursami „Fun with Flupe” oraz „More Fun with Flupe”, śledząc przygody Granny Fix, Paula Warda oraz zabawnego stworka Flupe’a.

  Więcej
 • slide1-6-12 slide2-232
  Dzieci 6-12

  Dzieci uczą się mówionego angielskiego, czytając i pisząc razem z Paulem oraz Millie, którzy pomagają Kangi i jej synkowi Joey’emu rozwiązywać problem w Storyville.

  Więcej
 • slide1-0611 slide2-0611
  Teen English

  Uczniowie są zaangażowani w poważnie zabawną naukę angielskiego w twórczym środowisku.

  Więcej
 • slide1-0311 slide2-0311
  English ONLINE

  Dzieci w każdym wieku lubią gry komputerowe, nasze wspomagają efektywną naukę angielskiego.

  Wypróbuj
 

Bydgoszcz Południe

 

Archiwum

Rodzinny Piknik 2013

Ogólnopolski konkurs Kangi’s Adventure

Dzień Świętego Patryka 2013

Konkurs na karykaturę swojego nauczyciela Helen Doron

 

Tydzień irlandzki marzec 2012

Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii, przypadający 17 marca, jest dobrą okazją przybliżenia dzieciom kultury tego pięknego kraju. Cały tydzień w Szkole rozbrzmiewała muzyka irlandzka, a dzieci poznawały tradycje zielonej wyspy i słownictwo związane z tym Świętem. Nasi uczniowie udekorowali szkołę własnoręcznie wykonanymi koniczynkami.

 Patryk-1 Patryk-2 Patryk-3 Patryk-4

Bal karnawałowy 10 lutego 2012

10 lutego 2012 roku w Centrum Helen Doron Bydgoszcz Szwederowo odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci. Ten dzień był wyjątkowy. Wszyscy uczestnicy poczuli się jak bohaterowie świata bajek. Nie zabrakło księżniczek, czarodziejów, wróżek i innych kolorowych postaci.
Na uczestników karnawałowego szaleństwa czekały liczne zabawy, tańce i konkursy przygotowane przez nauczycielki naszego Centrum. Wszystkie zabawy odbijały się szerokim aplauzem wśród uczestników karnawału. Uśmiechu i dobrego humoru nie zabrakło nikomu. Po raz kolejny pokazaliśmy, że angielski może być dobrą zabawą. English is fun!

bal-2012-1 bal-2012-2 bal-2012-3 bal-2012-4 bal-2012-5 bal-2012-6 bal-2012-7 bal-2012-8 bal-2012-9

Konkurs Bożonarodzeniowy 2011

W naszej Szkole kochamy Święta Bożego Narodzenia! W tym roku o udekorowanie szkolnej choinki poprosiliśmy naszych uczniów. Dzieci samodzielnie lub z pomocą rodziców wykonały wspaniałe ozdoby, które nagrodziliśmy i za które serdecznie dziękujemy.

Konkurs-Bo+-onarodzeniowy-2011 konkursowe-ozdobynasza-choinkaZwyci¦Öska-szyszka-Marysi-M.

Halloween 2011

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, w ostatnim tygodniu października w naszym Centrum Helen Doron dzieci miały okazję uczestniczyć w helloweenowych zajęciach, na których przybliżona została im anglosaska kultura i zwyczaje.

Nasi uczniowie bawili się potwornie dobrze!
halloween-2011

Festyn rodzinny w Dakocie

5 czerwca 2011 w restauracji Dakota spotkaliśmy się na festynie rodzinnym połączonym z akcją charytatywną. W tym roku wsparliśmy Stowarzyszenie Rodzina Miłości Ofiarnej prowadzące świetlicę terapeutyczną dla dzieci z upośledzeniem umysłowym. Wykonane przez nie na warsztatach terapeutycznych piękne prace zostały wystawione na licytację i zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność Stowarzyszenia. Dla naszych uczniów przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły popisać się swoimi umiejętnościami w konkursach językowych przygotowanych przez nauczycielki z naszych szkół. Dobrej zabawy dostarczyła dzieciom również szkółka piłkarska Socatots. Dzieci brały też udział w przygotowanej przez zaproszoną Fabrykę Tańca animacji tanecznej w stylu kowbojskim oraz warsztatach artystycznych przeprowadzonych przez Centrum Hobbystyczne Faramuszka. Przedstawienie Teatru Performerek w języku angielskim “The Very Hungry Caterpillar” także cieszyło się dużym zainteresowaniem.Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i uczestnikom licytacji za wsparcie naszej akcji.

 festyn-1  festyn3 festyn4 festyn5 festyn6festyn-2 festyn7 festyn8 festyn9festyn

Zwycięzcy loterii 2011

Zwycięzcy loterii kuponów konkursowych (losowanie odbyło się 5 czerwca podczas festynu):

 • Szymon A. kurs EFAC
 • Lena J.kurs EFAC
 • Oskar S.kurs EFAC
 • Wiktoria Z.kurs EFI
 • Weronika P.kurs EFAC

W tym roku nagrodami były nasze maskotki – kangurki Kangi.
nagroda-maskotka-Kangi

Tydzień irlandzki

17 marca w Irlandii i innych krajach anglojęzycznych obchodzony jest dzień Św. Patryka. Z tej okazji postanowiliśmy nieco przybliżyć dzieciom kulturę tego pięknego kraju. Przez cały tydzień odbywały się zajęcia tematyczne, a szkoła została wspaniale przystrojona w dekoracje w tradycyjnym, zielonym kolorze. Wszyscy delektowaliśmy się pysznymi ciasteczkami w kształcie trójlistnej koniczynki ‘shamrock’, będącej głównym symbolem święta.

st-patricks-day-014

Bal karnawałowy 4 marca 2011

W piątek po południu w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, w którym udział wzięły dwie grupy milusińskich – najpierw bawiły się młodsze dzieci z rodzicami, a później starsze. Odbyliśmy fascynującą podróż dookoła Świata – odwiedziliśmy m.in. farmę w Stanach Zjednoczonych, przedzieraliśmy się przez bagna Luizjany, byliśmy także na safari w Afryce. Karnawałowe tańce urozmaiciło nam wiele gier i zabaw, w których dzieci z chęcią brały udział.

bal-karnawa+éowy-2011-001 bal-karnawa+éowy-2011-045 bal-karnawa+éowy-2011-110 bal-karnawa+éowy-2011-121 bal-karnawa+éowy-2011-141 bal-karnawa+éowy-2011-162 bal-karnawa+éowy-2011-182bal-karnawa+éowy-2011-062

Konkurs Bożonarodzeniowy

Święta Bożego Narodzenia są świętami rodzinnymi. Wspólne pieczenie pierników jest wspaniałą tradycją, na którą nie zawsze mamy czas, a którą warto pielęgnować. Cóż może być lepszym prezentem, dla nas i dla dzieci, niż wspólnie spędzony czas? Stąd pomysł konkursu bożonarodzeniowego na świąteczną ozdobę z piernika w naszej szkole. Rezultat przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci wraz z rodzicami wykonały wspaniałe ozdoby, które nagrodziliśmy i za które serdecznie dziękujemy. Boże Narodzenie to czas, kiedy myślimy nie tylko o rodzinie, ale i o innych, bardziej doświadczonych przez los i chcemy podarować im trochę ciepła rodzinnego, którym my się możemy cieszyć. Pierniki więc przekazaliśmy Caritasowi w Bydgoszczy. Zostały one wystawione w pierog arni „Pod Aniołami”, a zebrane pieniądze przeznaczone na organizację wigilii na osób potrzebujących i samotnych.

swiateczny-konkurs-2010 swiateczny-konkurs-2010-004 swiateczny-konkurs-2010-007 swiateczny-konkurs-2010-0011 swiateczny-konkurs-2010-013 swiateczny-konkurs-2010-014 swiateczny-konkurs-2010-016

Halloween 2010

Zjawy, upiory i świecące dynie. Ostatni tydzień października w bydgoskim Centrum Helen Doron upłynął pod znakiem Święta Duchów. Dzieci miały okazję uczestniczyć w helloweenowych zajęciach, na których przybliżona została im anglosaska kultura i zwyczaje. Nasi mali uczniowie bawili się potwornie dobrze!

199

Footprinting

27 listopada 2010 miały u nas miejsce wyjątkowe zajęcia – malowanie stópkami. Wszystkie dzieci, ich rodzice, ciocie i babcie wspaniale się bawili. Zaczęliśmy od liczenia paluszków i gilania po stópkach pędzlami. Potem dorośli (lub dzieci samodzielnie) nakładali farbę na stópki i dzieci biegały po prześcieradle. Dzieciom tak się robienie różnych śladów i mieszanie kolorów, że malowały sobie również rączki. Generalnie przednia zabawa przeplatana angielskim…

footprinting-012 footprinting-018footprinting-004 footprinting-010

Festyn Rodzinny

20 czerwca 2010 miał miejsce festyn rodzinny z akcją charytatywną na rzecz Koła Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.  Zorganizowały go wspólnie wszystkie szkoły HD w Bydgoszczy. W programie był  występ klauna KOKO, konkursy, zabawy, przedstawienie Centrum Bydgoszcz Bartodzieje, przejazdy kucykami, pokaz taneczny Szkoły Tańca Bailamos, kula sferyczna (zorbing), zdalnie sterowane modele samochodów (RC drift) i wiele innych atrakcji. Najważniejsza była licytacja akcji Dzieci Dzieciom. Zebraliśmy prawie 3000 zł dla Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego i rodzin małych pacjentów z chorobami onkologicznymi.

SONY DSCSONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSCSONY DSC

Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w naszą akcję, głównemu sponsorowi portalowi www.fachoweuslugi.pl, ofiarodawcom usług i produktów na licytację, mamom, które upiekły wspaniałe ciasta i wszystkim uczestnikom festynu, którzy licytowali okazując w ten sposób wielkie serce i pomagając potrzebującym.

Zwycięzcy loterii 2010

Zwycięzcy loterii kuponów konkursowych (losowanie odbyło się 20 czerwca podczas festynu):

 • Jędrzej M.
 • Weronika D.
 • Olga B.
 • Iwona L.

Przedstawienie The Three Billy Goats Gruff

2 czerwca 2010 dzieci z naszego Centrum wystąpiły w Filii nr 9 Biblioteki Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej im. dr. W. Bełzy z przedstawieniem The Three Billy Goats Gruff w ramach Bydgoskiego Trójkąta Literackiego. Widzami były dzieci z przedszkola nr 66 w Bydgoszczy.

014

28 maja dzieci z naszego Centrum wystąpiły w Muszli Koncertowej z przedstawieniem The Three Billy Goats Gruff w ramach Bydgoskiego Trójkąta Literackiego

005 006

 

 
Call Now Button