• slide1-0811 slide2-0811
  Angielski dla dzieci

  Skuteczna i pełna zabawy nauka angielskiego dla dzieci w szkołach Helen Doron English.

  Zobacz dlaczego
 • slide1-infant slide2-infant
  Niemowlęta 0-2

  Maluszki w wieku od 3-24 miesięcy uczą się angielskiego, kształtując przy tym swoje motoryczne umiejętności oraz stymulując rozwój zdolności umysłowych.

  Więcej
 • slide1-1311 slide2-1311
  Dzieci 2-6

  Dzieci doskonalą język mówiony wraz z dwoma kursami „Fun with Flupe” oraz „More Fun with Flupe”, śledząc przygody Granny Fix, Paula Warda oraz zabawnego stworka Flupe’a.

  Więcej
 • slide1-6-12 slide2-232
  Dzieci 6-12

  Dzieci uczą się mówionego angielskiego, czytając i pisząc razem z Paulem oraz Millie, którzy pomagają Kangi i jej synkowi Joey’emu rozwiązywać problem w Storyville.

  Więcej
 • slide1-0611 slide2-0611
  Teen English

  Uczniowie są zaangażowani w poważnie zabawną naukę angielskiego w twórczym środowisku.

  Więcej
 • slide1-0311 slide2-0311
  English ONLINE

  Dzieci w każdym wieku lubią gry komputerowe, nasze wspomagają efektywną naukę angielskiego.

  Wypróbuj
 

Chorzów

 

Nowy rok szkolny 2019/2020

Następny:

Poprzedni:

Rok szkolny 2019/2020 w szkołach Helen Doron English rozpoczęty na dobre. Nasi nowi uczniowie zapoznają się ze szkołami, książeczkami, lektorami, atmosferą, a przede wszystkim z naszymi materiałami do słuchania w domu. Jest to materiał, który w danej chwili grupa przerabia z lektorem na zajęciach. Dzieci powinny go słuchać codziennie. Najlepiej dwa razy dziennie. Wszyscy nauczyciele zgodnie twierdzą, że jest duża różnica między dziećmi, które słuchają płyty a tymi, które słuchanie sobie odpuszczają. Dlatego na początku roku szkolnego warto jeszcze raz przypomnieć, czemu to jest takie ważne.

Na początku słuchanie jest fajne. Bo to coś nowego, wesołego, samo wpada w ucho. Poza tym są jeszcze filmiki, które nasi uczniowie chętnie oglądają. Potem, jak i każda powtarzalna czynność, może (choć nie musi) się znudzić. Wtedy ważna jest postawa rodzica. Powinien zachęcić. Zmienić porę lub sposób słuchania.

Słuchać płyt można dosłownie wszędzie. Uczniowie, którzy chodzą do nas już od kilku lat, chwalą się kilkoma pomysłami. Słuchają w trakcie zabawy, przed zaśnięciem, podczas kąpieli, w czasie posiłku. Zdarza się, że słuchając tańczą i śpiewają. Duża część słucha w czasie jazdy samochodem, najczęściej w drodze do przedszkola lub szkoły.

Niektórzy chwalą się autorskimi sposobami, np. dziecko słucha, jeżdżąc na nartach. Część uczniów Helen Doron słucha, odrabiając lekcje, a inni budząc, się rano. Jak kiedyś zauważyła jedna z mam, płyta to “sposób na powitanie nowego dnia”.

Sposobów na słuchanie jest wiele. Można też odwiedzić nasz Helen Doron Song Club, słuchać online oraz oglądać zabawne filmiki.

Jak mówi przysłowie „z pustego i Salomon nie naleje”. Bez słuchania płyt z nagranym materiałem nauka angielskiego metodą Helen Doron nie jest możliwa. Nie przyniesie żadnych efektów, a dziecko będzie się czuło dość zagubione w czasie lekcji.

Zasady są dwie: trzeba słuchać codziennie, dwa razy dziennie oraz dziecko ma w tym czasie robić to, na co ma ochotę. Nie sadzajmy pociechy z uchem przy głośniku, bo nic z tego nie będzie. Angielski ma dziecku towarzyszyć, być tłem jego codziennych czynności, przyjemnością, nie zamieniajmy go w siedzenie przy odtwarzaczu. Słuchajmy razem z dzieckiem. Warto wtedy wspólnie śpiewać i tańczyć. Dzięki temu angielski już na całe życie skojarzy się naszym pociechom z dobrą zabawą, a nie z wkuwanie słówek i rozwiązywaniem testów gramatycznych.

Dzieciom w zapamiętywaniu angielskiego pomaga ruch. Dlatego powtórzmy to jeszcze raz, nasza pociecha podczas słuchania może robić to, na co ma ochotę. 

 
Call Now Button