X
 
 

Codzienne słuchanie anglojęzycznych materiałów Helen Doron English

Dla naszych uczniów i rodziców nie jest zaskoczeniem, że mają słuchać anglojęzycznych nagrań w domu. Są one bardzo ważną częścią wszystkich kursów metody Helen Doron English. Bez nich nie będzie efektów ani postępów językowych.

Główną ideą jest założenie, że aby skutecznie nauczyć się języka, trzeba mieć z nim kontakt codziennie. Według twórczyni metody, samej Helen Doron, nawet dwa razy dziennie. Dlaczego? Sięgnijmy po prosty przykład z… myciem zębów. Każdy wie, że trzeba je myć codziennie rano i wieczorem. Z tym nikt nie dyskutuje, tak mówią autorytety – dentyści. Tylko regularne mycie zębów uchroni nas przed poważnymi problemami i zapewni ładny uśmiech na lata.

Dzieciom na początku nie chce się myć zębów. To czynność dość nudna, automatyczna, w trakcie której nic ekscytującego się nie dzieje. Na szczęście z czasem przemienia się w nawyk, którego już nikt nie kwestionuje.

Z naszymi materiałami jest inaczej, choć też trzeba mieć z nimi kontakt minimum dwa razy dziennie. Nie są nudne, a w trakcie ich słuchania można śpiewać, tańczyć, bawić się, jeść śniadanie, jechać samochodem, kąpać się, itd. Dobrych momentów na słuchanie jest całe mnóstwo. Pewnie, co dziecko, to inny sposób się sprawdza. I podobnie jak z myciem zębów, słuchanie też wchodzi w nawyk. A dzięki temu nauka przychodzi z łatwością i staje się przyjemna.

W związku z Nowym Rokiem i już wkrótce rozpoczęciem kolejnego semestru i naborami do szkół Helen Doron English przypominamy naszym obecnym i przyszłym uczniom o słuchaniu.