X
 
 

Czy warto zaczynać nowy biznes w trudnych czasach?

Kiedy sytuacja ekonomiczna w kraju nie jest dobra, a polityka stabilna, inwestowanie w nowy biznes nie wydaje się dobrym pomysłem. Natychmiastowa reakcja jest taka – to zbyt ryzykowne. Brak ekonomicznej stabilizacji sprawia, że obawiamy się o powodzenie naszych planów.

A jednak w naszym biznesie nie raz widzieliśmy ludzi, którzy odnieśli sukces, pomimo tych niekorzystnych warunków. Jak to się stało? Nie byli sami. Dołączyli do zespołu ludzi, którzy w biznesie przeszli już wiele i byli skłonni podzielić się swoją wiedzą.

Dla porównania, jeśli otwierasz barek z lunchowymi kanapkami, nie wiesz, ile chleb potrzebujesz, jakie kanapki będą się cieszyły największym powodzeniem, nie wiesz nawet, jak grubo kroić chleb. Gdy dołączasz do biznesu opartego na franczyzie, dostajesz odpowiedzi na wszystkie pytania, co chroni Cię przed ryzykiem lub podejmowaniem złych decyzji. Ponadto oszczędzasz czas, bo sam nie zajmujesz się wieloma nowymi dla Ciebie kwestiami, otrzymujesz wsparcie, a Twoje szanse na sukces wzrastają. To właśnie zachęca ludzi do podjęcia ryzyka w niepewnych czasach.

Kim są ludzie, rozglądający się za nowymi możliwościami? Niektórzy poszukują nowej ścieżki kariery, mają fundusze, które chcą zainwestować, kusi ich niezależność, ale też liczą na wsparcie. Inni mają problemy związane z trudną sytuacją na rynku pracy, gdzie nie ma zbyt wielu ofert i konkurencja jest zbyt duża. A kiedy czasy są trudne, ludzie zaczynają dostrzegać możliwości, których wcześniej nie widzieli. Jeśli trudno dostać pracę, rozwiązaniem pozostaje samodzielne stworzenie sobie miejsca pracy. Wtedy poszukuje się nowych rozwiązań, które inaczej nie przyszłyby do głowy.

Pojawia się więc pytanie, dlaczego Twoich potencjalni klienci chcieliby inwestować w edukację? Jeśli czasy są niepewne i nie wiesz, co przyniesie jutro, jedyną rzeczą, na którą warto stawiać jest wykształcenie. Można stracić etat, mieszkanie, pracę, ale nie dobrą edukację. Ludzie chcą dać swoim dzieciom lepszą przyszłość i wiedzą, że angielski im w tym pomoże.

Przystąpienie do franchisingu to nie tylko zmiana zawodowej kariery. To otwarcie na nowe możliwości i dołączenie do wspólnoty. Dlatego właśnie mówimy, że nasz biznes to sposób na życie. A z doświadczenia wiemy, że dodatkowo zmienia życie na lepsze.


 

Anne Gordon, VP Business Development