X
 
 

Dawnej uczennica Helen Doron, teraz lektorka

Laura Stickler ma 17 lat i mieszka w Wiedniu. Jest nowym pokoleniem lektorów metody Helen Doron, którzy idą śladami swoich rodziców. Laura właśnie wróciła z rocznej wymiany studenckiej z USA i rozpoczęła trening na nauczyciela metody HD. Jej siostra bliźniaczka – Sarah – również uczyła się angielskiego metodą Helen Doron, co teraz pomaga jej w karierze biznesowej. Także najmłodsza siostra Julia, choć ma zaledwie 10 lat, bardzo dobrze zna angielski, ponieważ skończyła wszystkie kolejne programy metody, a teraz zaczyna zajęcia Teen Talent.

Dumna z córek mama, Sonja, rozpoczęła swoją karierę od bycia lektorką Helen Doron. Na metodę trafiła, kiedy szukała zajęć dla swoich trzyletnich wtedy bliźniaczek. Potem została właścicielką szkoły, a jej córki wychowywały się w wielkiej międzynarodowej rodzinie Helen Doron.

Laura, swoim doskonałym angielskim, opowiedziała nam, jak doświadczenie dorastania w takim środowisku wpłynęło na jej zawodowy wybór. „To bardzo ważne, żeby bez problemów komunikować się w języku angielskim. Wczesne rozpoczęcie sprawia, że nauka przychodzi z dużą łatwością. Chcę pomóc innymi, by też dostali to, co ja otrzymałam jako dziecko… chcę oddać to, co dostałam! Uczenie angielskiego metodą Helen Doron przypomina grę. Tak świetnie się bawisz, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, że w tym samym czasie uczysz.”

Kiedy Laura była za granicą, zauważyła, że jej poziom znajomości angielskiego zaskoczył nawet samych Amerykanów, ponieważ był dużo lepszy niż innych studentów z wymiany. Laura tak to tłumaczy: „W publicznej szkole w Austrii na lekcjach z angielskiego nie uczysz się wymowy, tylko gramatycznych zasad. Nie uczysz się, jak używać języka, więc moja doświadczenie z Helen Doron dało mi przewagę nad innymi. I tym właśnie chce się podzielić.”