Dzień Pluszowego Misia

W tym roku świętujemy 112 urodziny pluszowego misia. A 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji przedstawiam kilka pomysłów na zabawy z ukochanymi misiami. Oczywiście po angielsku. Każdy pretekst jest dobry, żeby uczyć się języka. Miś może nam w tym bardzo pomóc. Niektóre dzieci czują się bezpiecznie z misiem w ramionach. A żeby proces nauki przebiegł pomyślnie, wszyscy powinni się dobrze czuć w czasie zajęć.

fa5a1e8d922cb67cf6eb67560be254e5Pierwszy pomysł to żelkowe misie. Słodka nagroda uprzyjemni zadanie. Żelkowe misie to nie tylko słodki przysmak. Dzięki swojemu kształtowi świetnie nadają się do celebrowania Dnia Misia i uczenia matematyki po angielsku. Misie można liczyć, dodawać lub odejmować. Przy okazji powtarzamy kolory lub układamy ciągi z powtarzających się w danym rytmie kolorów.

a13cc0769b9f63d0c4b3ca32b640da17Jak po angielsku nazywa się „łapka”? Ćwiczmy z misiem części ciała. Z dziećmi starszymi piszemy, z młodszymi kolorujemy obrazek kredkami, farbami lub farbkami do malowania palcami. Wygląd misia możemy urozmaicić naklejając np. watę, które sprawi, że będzie on miękki. Z materiału można wyciąć i przykleić mu ubranko. Te ćwiczenia świetnie usprawniają małą motorykę (czyli paluszki) oraz koordynację ręka – oko, co poprawia precyzję ruchów.

c71a052a6e97f7270d068657ea2b0f05Z pomocą misia uczymy przymiotników. Zapisujemy je i przyklejamy do dużego plakatu z narysowanym misiem. Potem każde z dzieci opisuje swojego misia. Oczywiście po angielsku. Możemy zachęcić dzieci, żeby przyniosły na zajęcia swoje misie. Przed zajęciami wszystkie misie ustawiamy w jednym kącie sali. Potem w czasie lekcji, każde dziecko opisuje swojego misia, a reszta zgaduje, o którego misia chodzi.

Jeszcze inne ćwiczenie na pisanie – narysuj swojego misia i opisz jego wygląd. Ćwiczenie można robić w parach. Jedno dziecko opisuje misia, a drugie słuchając tych wskazówek, rysuje go.fc0a2d8a5537b0ae04feee4941245cef

 Udanej misiowej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.