Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka obcego

Słuchaj radia. Osłuchasz się dzięki temu z żywym językiem, jakim na co dzień mówią native speakerzy. Poprawisz także swoją wymowę i akcent.

Znajdź kogoś, kto mówi biegle w języku, którego się uczysz i zacznij z nim konwersacje. Idealnym wyjściem są oczywiście konwersacje z native speakerem.

Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Znajdź tygodnik, gazetę codzienną, magazyn. Najlepiej, żeby artykuły były związane z Twoimi zainteresowaniami. Wtedy czytanie nie będzie męczące i przyniesie pożądany skutek.

Staraj się myśleć w uczonym języku. Wszyscy, którzy mówią biegle innymi językami, mówią, że potrafią nawet w myślach przełączyć się na ten drugi język. Staraj się prowadzić swój wewnętrzy monolog w języku, którego się uczysz. Spróbuj „przełączyć się” w ten sposób kilka razy dziennie.

Oglądaj filmy i słuchaj piosenek. Zapisuj sobie słówka i zwroty, których nie znasz. Jeden z lepszych sposób to oglądanie seriali. Najlepiej zabawnych. Kiedy jest się zrelaksowanym i w dobrym humorze nauka przychodzi z łatwością. Wiemy o tym w Helen Doron English nie od dziś.

Pisz. Załóż sobie pamiętnik lub bloga – wszystko zależy od Twojego poziomu językowego. Wpisy rób każdego dnia. Dzięki temu popracujesz nad pisaniem w obcym języku. Możesz też znaleźć sobie „pen frienda”, z którym będziesz wymieniać maile.

I pamiętaj, że nauka obcego języka to proces. Nie oczekuj szybkich efektów. Ćwicz codziennie. Najlepiej krótko, ale intensywnie.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *