Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka obcego

Słuchaj radia. Osłuchasz się dzięki temu z żywym językiem, jakim na co dzień mówią native speakerzy. Poprawisz także swoją wymowę i akcent. Dlatego właśnie tak ważne w przypadku dzieci uczących się metodą Helen Doron English jest słuchanie płyt w języku angielskim – minimum dwa razy dziennie. Codziennie.

Znajdź kogoś, kto mówi biegle w języku, którego się uczysz i zacznij z nim konwersacje. Idealnym wyjściem są oczywiście konwersacje z native speakerem. Dzieci w Helen Doron English na każdej lekcji rozmawiają z lektorem tylko w języku angielskim.

Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Znajdź tygodnik, gazetę codzienną, magazyn. Najlepiej, żeby artykuły były związane z Twoimi zainteresowaniami. Wtedy czytanie nie będzie męczące i przyniesie pożądany skutek.

Staraj się myśleć w uczonym języku. Wszyscy, którzy mówią biegle innymi językami, mówią, że potrafią nawet w myślach przełączyć się na ten drugi język. Staraj się prowadzić swój wewnętrzny monolog w języku, którego się uczysz. Spróbuj „przełączyć się” w ten sposób kilka razy dziennie.

Oglądaj filmy i słuchaj piosenek. Zapisuj sobie słówka i zwroty, których nie znasz. Jeden z lepszych sposób to oglądanie seriali. Najlepiej zabawnych. Kiedy jest się zrelaksowanym i w dobrym humorze nauka przychodzi z łatwością. Wiemy o tym w Helen Doron English nie od dziś.

Pisz. Załóż sobie pamiętnik lub bloga – wszystko zależy od Twojego poziomu językowego. Wpisy rób każdego dnia. Dzięki temu popracujesz nad pisaniem w obcym języku. Możesz też znaleźć sobie „pen frienda”, z którym będziesz wymieniać maile.

I pamiętaj, że nauka obcego języka to proces. Nie oczekuj szybkich efektów. Ćwicz codziennie. Najlepiej krótko, ale intensywnie.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.