Jaką rolę odgrywa muzyka w nauczaniu metodą Helen Doron?

Muzyka jest bardzo ważna, jeśli chodzi o naukę języków. Poprzez muzykę uczymy się właściwej intonacji, składni, rytmu. Muzyka integruje te wszystkie elementy. Przygotowuje także dzieci do czytania. Jest także wykorzystywana w nauce matematyki – Math Riders, program Helen Doron Educational Group. We wszystkim, czego uczymy, wykorzystujemy muzykę.
Helen Doron uwielbia pisać muzykę wraz z kompozytorem – Niko Levym. Współpracuje z nim od ponad dwudziestu pięciu lat.
Na zajęciach prowadzonych metodą Helen Doron i lektorzy i uczniowie lubią słuchać muzyki i wspólnie śpiewać piosenki. Ruch, taniec towarzyszący śpiewaniu sprawia, że dzieci szybciej uczą się angielskiego. Muzyka to jeden z naszych podstawowych instynktów. Dlatego służy nam do wielu celów.
Helen Doron ma nadzieję, że i Wam podoba się muzyka, którą stworzyliśmy do nauczania angielskiego. Piosenki wykorzystujemy na każdym poziomie nauczania, począwszy od kursu dla 3-miesięcznych bobasów (Baby’s Best Start) a skończywszy na programie dla nastolatków Teen English.

Jedna myśl nt. „Jaką rolę odgrywa muzyka w nauczaniu metodą Helen Doron?

  1. FCE blog

    Używanie piosenek w klasie wbrew pozorom nie jest niczym nowym. Mimo braku teoretycznych podstaw, intuicyjnie zdajemy sobie sprawę, że muzyka jest korzystna w procesie nauki. Istnieją przykłady w literaturze argumentujące silny związek między muzyką i językiem, które są poparte badaniami w dziedzinach nauki, jak antropologia kognitywna, socjolingwistyka czy psycholingwistyka.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.