Jaką rolę odgrywa muzyka w nauczaniu metodą Helen Doron?

Muzyka jest bardzo ważna, jeśli chodzi o naukę języków. Poprzez muzykę uczymy się właściwej intonacji, składni, rytmu. Muzyka integruje te wszystkie elementy. Przygotowuje także dzieci do czytania. Jest także wykorzystywana w nauce matematyki – Math Riders, program Helen Doron Educational Group. We wszystkim, czego uczymy, wykorzystujemy muzykę.

Helen Doron, na załączonym poniżej filmiku, mówi, że uwielbia pisać muzykę wraz z kompozytorem – Niko Levym. Współpracuje z nim od ponad dwudziestu pięciu lat.

Na zajęciach prowadzonych metodą Helen Doron i lektorzy i uczniowie lubią słuchać muzyki i wspólnie śpiewać piosenki. Ruch, taniec towarzyszący śpiewaniu sprawia, że dzieci szybciej uczą się angielskiego. Muzyka to jeden z naszych podstawowych instynktów. Dlatego służy nam do wielu celów.

Helen Doron ma nadzieję, że i Wam podoba się muzyka, którą stworzyliśmy do nauczania angielskiego. Piosenki wykorzystujemy na każdym poziomie nauczania, począwszy od kursu dla 3-miesięcznych bobasów (Baby’s Best Start) a skończywszy na programie dla nastolatków Teen English.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=qcTbvVPKAe0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.