Które drzwi byście wybrali?

Dziś, zainspirowana portalem http://connectiontocreative.com/, proponuję zabawę psychologiczną. Pamiętacie Alicję z krainy czarów? Znajduje kluczyk, który pasuje do malutkich drzwi. Żeby przez nie przejść, Alicja musi najpierw wypić magiczny eliksir, dzięki któremu zmniejszy się i przedostanie przez drzwi wprost do niesamowitej przygody.

Wyobraźcie sobie, że Wasz kluczyk pasuje do wszystkich 10 drzwi. A za drzwiami kryje się z pewnością coś wartego zobaczenia. Które drzwi byście wybrali?

doors

1. Jesteś zabawną osobą, która lubi żyć lekko i beztrosko. Lubisz troszczyć się o innych i doceniasz proste przyjemności w życiu, jak ładna zastawa stołowa, ulubiona świeczka, czy jedzenie chleba z lokalnej piekarni. Lubisz podróżować i poznawać inne kultury. Chcesz dla ludzi jak najlepiej i uwielbiasz tworzyć przyjemną atmosferę. Ważne jest, żebyś pamiętał/a, że o pomoc lub wsparcie możesz śmiało prosić. Nie bój się tego.

2. Jesteś prostą i przyzwoitą osobą, która nie lubi przepychu. Być może dążysz do perfekcji, ale zastanów się, czy to jest warte Twojego wysiłku? Czy nie czujesz, że czegoś Ci brakuje? Bardzo zależy Ci na zawodowych osiągnięciach, jesteś dumna/y ze swojej pracy. Chociaż jesteś na właściwej drodze do zrobienia kariery z prawdziwego zdarzenia, potrzebujesz więcej czasu, by rozwinąć swoją osobowość. Prawdziwego/ą siebie. Życie polega na osiągnięciu równowagi oraz stworzeniu wartych zapamiętania chwil. Jeśli uważasz, że zbyt długo jesteś ostatnio na bezpiecznej drodze, spróbuj zmienić kierunek i zboczyć z wydeptanej ścieżki. Sam/a siebie możesz zaskoczyć!

3. To jasne, że jesteś dość dziwną osobą i bardzo interesującą dla tych, których wpuszczasz do swojego życia. Jesteś dobry/a w wielu rzeczach. Jesteś artystyczną naturą, która wyraża siebie na wiele sposobów. Potrafisz zrobić coś z niczego i znasz lokalne sklepy z używanymi rzeczami. Potrafisz rzecz vintage uczynić znów nową. Masz tendencję do zbyt długiego przesiadywania w domu, czy chodzenia wciąż tymi samymi drogami w mieście. Pamiętaj, że czasem trzeba wyjść i postarać się o kontakt z naturą. Czas by z bujania w obłokach, zejść na ziemię.

4. Jesteś doświadczoną duszą, która może też być troszkę gwałtowna. Jesteś osobą o artystycznym zacięciu, która uwielbia wyrażać siebie poprzez pisanie, muzykę, sztukę, lub jakąś inną twórczą formę. Łączysz przeciwieństwa. Może wydawać Ci się, że jesteś bardzo otwarty/a i przyjacielski/a, jednak dla innych pozostajesz zamknięty/a i nieprzenikniony/a. Często jesteś zamknięty/a, trzymając swoje myśli i problemy dla siebie. Choć wydaje Ci się, że nikt w pełni Cię nie zrozumie, jeśli się otworzysz i podzielisz uczuciami, będziesz czuć się znacznie lepiej. Gdzieś tam głęboko nie jesteś pogodzony/a ze swoimi wadami. Wiedz, że ludzie chcą dzielić się swoimi uczuciami z Tobą i że chcą, abyś Ty dzielił/a się z nimi.

5. Jesteś osobą, dla której ważne jest, aby wpasować się oraz coś wnieść w każdą sytuację. Zawsze czymś się zajmujesz, bo bycie produktywnym, uspokaja Cię. Bycie wciąż zajętym może sprawiać, że nie wiesz, co tak naprawdę wokół Ciebie się dzieje. Czego chce Twoje ciało? To nic strasznego, zrelaksować się w poniedziałek i po prostu być. Poświęć chwilę, by zastanowić się, co naprawdę lubisz robić. Spróbuj jakiegoś nowego hobby, które wyrwie Cię z codziennej rutyny. Odkrywaj na czym polega, bycie Tobą, nawet jeśli to oznacza nic nie robienie. Życie nie polega na tym, żeby upiec na raz jak najwięcej muffinek ani na tym, ile rzeczy potrafisz załatwić w ciągu jednego dnia.

6. Jesteś pewną siebie osobą, z okiem do detali. Inni postrzegają Cię jako bardzo ekscytującą osobę. Dbasz o swój wygląd i o to, jak widzą Cię inni, ale Twój dom, czy samochód jest prawdopodobnie totalnie zabałaganiony. Twoja osobowość może mieć skłonność do samo destrukcji, zwracania się przeciwko samemu/ej sobie. Życie osoby pełnej sprzeczności jest dość trudne. Pamiętaj, aby głęboko oddychać i od czasu do czasu odpoczywać. Życie nie polega na zadowalaniu innych. Prawda jest taka, że nie jesteś wciąż przez ludzi obserwowany/a. Zastanów się, kim naprawdę chcesz być. Co chcesz robić?

7. Jesteś minimalistą/ką, który/a ma zawsze ważne rzeczy do zrobienia. Dbasz o innych. Otaczasz się pełnymi znaczenia przedmiotami, które dla Ciebie mają sentymentalną wartość. Rodzina i przyjaciele są dla Ciebie bardzo ważni i jesteś gotów/owa zrobić dla nich wszystko. Stawianie siebie nie ma pierwszym miejscu sprawiło, że Twoje życie jest bezpieczne i zadowalające. Czym możesz dziś wzbogacić swoje życie? Dzięki czemu Twoje życie będzie bardziej kolorowe i radośniejsze? Pomimo tego, że życie rozdaje nam role: matki, ojca, żony, męża, nauczyciela, menadżerki, itp., pamiętaj, że Twoje życie jest zawsze Twoim życiem. Zastanów się przez chwilę, jak chcesz, żeby wyglądała Twoja przyszłość. To całkowicie zrozumiałe, by chcieć dla siebie wspaniałych rzeczy. Carpe diem – łap dzień.

8. Twoja zabawna i wesoła osobowość sprawia, że czujesz się młodo i radośnie. Pomimo że jesteś swobodny, wydaje się, że masz niskie poczucie własnej wartości i obawiasz się określonych rzeczy. Zwykle jesteś niezorganizowany, więc nawet nie wiesz, gdzie zacząć, by sobie pomóc i naprawić swoje problemy. Jesteś ambitną osobą, ale potrzebujesz nauczyć się bardziej kochać siebie. Potrzebujesz czasu, by się odnaleźć. Pamiętaj, że są wokół Ciebie ludzie, którzy chcą Ci pomóc, ale musisz im dać znać, że chcesz tę pomoc otrzymać. Życie jest prostsze, kiedy dopuszczasz do siebie ludzi.

9. Jesteś osobą, która zawsze sprawia, że rzeczy działają. Z łatwością przychodzi Ci rozwiązywanie problemów, co napawa Cię dumą. Lubisz wieść nieskomplikowane życie i zwykle poprzestajesz na artykułach pierwszej potrzeby. Dlaczego miałbyś/byś chcieć czegoś więcej? Z łatwością pomagasz i robisz coś dla innych. Czy to będzie naprawienie toalety u sąsiadów, zbudowanie karmnika, czy znalezienie dla Twoich przyjaciół wspaniałej sofy w komisie. Pamiętaj, że życie jest wyjątkowe. I że Tobie również należy się coś wyjątkowego. Ty także jesteś wyjątkowy/a.

10. Jesteś osobą, która potrafi docenić stabilizację i pełnię w życiu. Jesteś osobą godną zaufania, która jest dumna ze swojego zamiłowania do jakości i szczegółu. Niektórzy mogą powiedzieć, że brak ci polotu, ale ty określasz to jako rzetelność, niezawodność. Zawsze wiesz, czego możesz się spodziewać. Zależy Ci na bezpieczeństwie i spokoju w życiu. Wolisz nie mieć czegoś, dla czego nie widzisz zastosowania. Jest duża szansa, że masz w sobie kreatywność, którą okiełznałeś/aś. Być może lubisz scrapbooking, muzykę, sztukę, ale nigdy nie rozważałeś/aś tego jako swojej ścieżki zawodowej. Myślisz, że Twoje problemy są tylko Twoją sprawą i nikt nie powinien o nich nic wiedzieć. Pamiętaj, że otwieranie się przed innymi nie jest zbrodnią. Wszyscy przecież jesteśmy ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.