Muzeum bajek

Z myślą o dzieciach powstało w Polsce kilka bardzo interesujących muzeów. Można w nich podziwiać parowozy, lokomotywy spalinowe, kolekcje pociągów, dzikie zwierzęta, szkielety dinozaurów, zabawki, czy zobaczyć, jak wyglądała indiańska wioska. Muzea te uczą, bawią i rozwijają wyobraźnię.

Czy możliwe jest, by stworzyć muzeum czegoś tak nieuchwytnego, a bliskiemu każdemu dziecku, jak baśń, bajka, czy opowieść? Istniejące pod Warszawą w Konstancie-Jeziorna Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści dowodzi, że jest to osiągalne.

Muzeum kolekcjonuje opowieści pochodzące z różnych kręgów kulturowych. Pomysłodawca muzeum – Michał Malinowski – przywozi nagrania z zarejestrowanymi historiami opowiadaczy z czterech stron świata. Muzeum zaprasza również profesjonalnych opowiadaczy na spotkania z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Dzieci mogą wysłuchać opowieści biblijnych, mądrości afrykańskich Griotów, baśni polskich (podhalańskich, mazurskich, śląskich), czy też opowieści z dreszczykiem.

Na zajęciach w szkołach HD stałym elementem lekcji jest opowiadanie dzieciom różnych historii. One pomagają nam uczyć angielskiego i zapewniają dobrą zabawę naszym uczniom. Dzięki opowieściom uczymy także skupienia na słowie mówionym, rozwijamy wyobraźnię i zapraszamy do tworzenia własnych historii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.