Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Przez cały rok szkolny Centra Helen Doron czytały dzieciom po angielsku w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Dziś, w Dzień Dziecka, rozpoczyna się „Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”. Potrwa on do 7 czerwca. Nie może nas i w tej akcji zabraknąć.

Organizatorzy zachęcają do lokalnych inauguracji Tygodnia Czytania, w czasie których będą odbywać się parady dzieci przebranych za postacie z bajek. Do wspólnego czytania będą zapraszani pisarze, dziennikarze, aktorzy.

Książki, które polecają pomysłodawcy akcji, znajdują się na tzw. „Złotej Liście”. Lista została umieszczona na stronach www.calapolskaczytadzieciom.pl

Czytanie czy opowiadanie dzieciom po angielsku to ważna część lekcji w metodzie Helen Doron. Ktoś mógłby pomyśleć, że czytanie dwulatkom w obcym języku nie ma w ogóle sensu. Przecież one nic z tego nie zrozumieją. My jesteśmy przekonani, że dzieciom warto czytać. Nawet w innym języku, jeśli się tego języka akurat uczy. Nie chodzi o to, by dzieci rozumiały wszystkie słowa. Najważniejsze, by załapały, o czym jest opowiadana historia. Ale także, by miały kontakt ze słowem pisanym oraz by dzięki czytaniu słyszały melodię i akcenty innego języka.

Dziecko dwuletnie nawet w swoim własnym ojczystym języku nie od razu wszystko rozumie, ale przecież nie przestajemy do niego mówić, czy też opowiadać mu różnych historii. W nauce każdego języka, najpierw chodzi o osłuchanie się z nim, potem o rozpoznawanie poszczególnych słów, aż w końcu o mówienie.

Dlatego jesteśmy przekonani, że warto czytać dzieciom. I po polsku, i po angielsku. Zachęcamy do wspólnego czytania.

Naszych płyt należy słuchać dwa razy dziennie, codziennie. A czytać dzieciom trzeba minimum przez 20 minut codziennie.

  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.