Pamięci Teda Jarrolda

London-2012Na pewno znacie Teda. Jego ciepły, głęboki i niski głos można usłyszeć na ścieżkach dźwiękowych z większości kursów Helen Doron English. Ted śpiewał dla maluszków, ulubioną przez dzieci piosenkę „Uppity up” z kursu „Baby’s best start”. Wykonywał prawie wszystkie piosenki z kursu „English for all children”. Śpiewał na płytach dla dzieci przedszkolnych.

 Uncle Ted, czyli wujek Ted, znany przez wszystkich studentów kursów Helen Doron English, odszedł 4 lipca tego roku. Mijają właśnie 4 miesiące od jego śmierci. Aby uczcić pamięć Teda Jarrolda i przypomnieć jego wkład w metodę Helen Doron, powstała specjalna strona  www.uncle-ted.net.

Zapraszamy do jej odwiedzenia. Dowiecie się, kim był i co, poza pracą w zespole tworzącym kursy, interesowało Teda. Zobaczycie galerię z jego zdjęciami. Fotografia była jedną z wielu pasji. Jak powiedziała, wspominając Teda, Helen Doron „You had the most amazing CV I’ve ever seen – not much you hadn’t done. You really took a chunk out of life and lived it big!” (“Miałeś najbardziej niezwykle CV, jakie kiedykolwiek widziałam – nie wiele zostało rzeczy, których nie robiłeś. Naprawdę miałeś apetyt na życie!”)

 Ted miał nie tylko wielki apetyt na życie, ale także ogromne poczucie humoru i dystans do siebie. Dzieci z kursu „English for all children” najlepiej pamiętaj Teda z zabawnego obrazka, na którym przedstawione są sporty. Dziewczynka lubi grać w piłkę nożną, chłopczyk uwielbia pływać, a wujek Ted… kocha siedzieć na kanapie i oglądać telewizję.

Jednak jego życie w najmniejszym stopniu nie przypominało siedzenia na kanapie!

 Helen Doron poznała Teda przypadkiem. I jak to zwykle z przypadkami bywa, przypadkowe spotkanie okazało się jednym z najważniejszych w jej życiu. Dwie bratnie dusze się rozpoznały, jak zauważyła sama Helen.

Helen poznała Teda w 1995 r. w düsseldorfskim sklepie z latawcami. Szukała grafika, a brytyjski właściciel sklepu – Ted Jarrold – właśnie tym się między innymi zajmował. Uprzedzono ją, że spotka bardzo interesującą postać, która pracowała z Beatlesami.

Szybko okazało się, że Helen i Ted wspaniale się ze sobą dogadują. Ted był bardzo entuzjastycznie nastawiony do uczenia dzieci angielskiego. Wspólnie otworzyli pierwsze w Europie centrum językowe uczące metodą Helen Doron.

Jak opisuje Helen ich współpracę „Together we conquered Europe!” (“Wspólnie zdobyliśmy Europę!”). Helen i Ted jeździli małym samochodem Teda od kraju do kraju zdobywając kontakty, pozyskując nauczycieli oraz franczyzobiorców.

Ted był także zaangażowany w powstawanie kolejnych programów do nauki języka angielskiego. Użyczył nie tylko swojego głosu, ale także, jak już wspomniałam, był jednym z bohaterów kursów Helen Doron.

Ted, mimo że był już na emeryturze, aktywnie uczestniczył w przygotowywaniu nowych projektów. Miał dokończyć nagrywanie piosenek i rozmówek do nowej serii programów video „Jump with Joey”. Miał prowadzić swoją własną audycję w Helen Doron Radio. Niestety nie było mu to pisane… Odszedł nagle.

Zawsze będziemy Cię pamiętać, wujku Ted!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.