Prezenty dla babci i dziadka

Już jutro Dzień Babci, a pojutrze Dzień Dziadka. Macie prezenty? Jeśli jeszcze nie, poniżej kilka pomysłów na urocze upominki. Do ich wykonania potrzeba niewiele: rączki i stópki. Zakochałam się w tych prostych, ale jakże efektownych pomysłach. Podoba mi się też to, że nawet najmniejszy wnuk czy wnuczka może brać udział w przygotowywaniu takiego prezentu. Dziadkowie z pewnością docenią takie ręcznie robione cuda.

wazonikPierwszy pomysł: Wazonik. Wystarczy ładny słoiczek oraz farba do malowania na szkle. Słoiczek malujemy, a następnie odbijamy na nim rączkę dziecka. Po wyschnięciu farb, wazonik przewiązujemy wstążeczką i dołączamy karteczkę z życzeniami lub dokładamy wykonane z papieru kwiaty.

 

3e9cefb874458f2b3b30fefcd0674902Torba na zakupy: odbite rączki mogą być kielichami kwiatów. Już nawet roczne dziecko jest w stanie zaangażować się w zrobienie takiej torby. Wystarczy mała rączka. Z taką torbą robienie zakupów to prawdziwa przyjemność. Lnianą białą torbę łatwo jest obecnie dostać. Pomalować ją można farbami do malowania palcami lub specjalnymi farbami do tkanin. W tym drugim przypadku torbę będzie można prać.

08f19f88000292924585d55681f13cdfDo tego obrazka przydadzą się małe stópki i małe rączki. Wystarczy kartka papieru i piękna kartka gotowa. Jeszcze tylko podpis małego artysty lub artystki i prezent dla dziadków gotowy. Dla jeszcze lepszego efektu można go włożyć w ramki.

 

60bd8e0b3cee48d9a5e0a971c4c2161aDo kolejnego pomysłu potrzeba… tak, znowu rączek 🙂 Ale również papieru kolorowego, nożyczek i kleju. Odrysowujemy rączki na papierze, wycinamy i łączymy. Może być tak, jak jest na zdjęciu -harmonijką. Łatwo ją zrobić z kawałka papieru, wystarczy złożyć papier jak wachlarz.

 

I ostatni pomysł – wyznanie miłości. Do tego po angielsku. Z wykorzystaniem angielskich idiomów. Śliczny obrazek z odbitymi rączkami i nóżkami, oprawiony w ramkę.

687064fc2dde2b9768d0f28699b2fc30

Jeśli co roku będziemy robić prezenty z odbitych rączek i stópek, powstanie wspaniała kolekcja, prezentująca proces rośnięcia naszej pociechy.

 

Jedna myśl nt. „Prezenty dla babci i dziadka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.