Prezenty na Dzień Matki

Nadchodzi wielkimi krokami. Czy jesteście gotowi? Jeśli nie, mam dla Was kilka podpowiedzi. Wiem, że mamy najbardziej lubią te prezenty wykonane własnoręcznie. Poniżej kilka pomysłów, które nie zabiorą zbyt dużo czasu, a efekt będzie rewelacyjny.

Pierwsza propozycja – obrazek z serduszek.

Potrzebujemy:

kolorowy papier

– biały papier techniczny

– dziurkacz serduszko (najlepiej w 2-3 rozmiarach). A jeśli nie mamy takie dziurkacza, choć oczywiście może się przydać i na Walentynki :-), to możemy wyciąć różne rozmiary serduszek nożyczkami.

– ramka

– klej

Pomysł zaczerpnęłam stąd http://www.twojediy.pl/obrazek-z-papierowych-serc-na-walentynki/ Znajdziecie tam dokładny opis, jak zrobić obrazek.

Propozycja druga to pachnący lampion.

Potrzebujemy słoik, farbę akrylową, gąbeczkę lub pędzel, waciki kosmetyczne, koronkę lub ozdobną tasiemkę do wykończenia, sól do kąpieli w wybranym kolorze i zapachu, małe świeczki, papierową taśmę klejącą.

Instrukcja do lampionu tutaj: https://mojedziecikreatywnie.pl/2018/01/lampion-ze-sloika-pachnacy-i-od-serca/

Kolejna propozycja to słodki bukiet.

Zalety – nie zwiędnie 🙂 Minusy – może zostać szybko zjedzony 😉

Potrzebujemy: słoiki (najlepiej typu mason), czekoladki, patyczki do szaszłyków, kolorowy brystol, klej (koniecznie nietoksyczny), trawa papierowa, filc, nożyczki.

Z brystolu wycinamy kwiaty. Do kwiatów przyklejamy czekoladki. A kwiatki przyklejamy do patyczków do szaszłyków. Można je przymocować taśmą dwustronną lub klejem na gorąco. Gotowe kwiatki wkładamy do słoika wypełnionego słodyczami i papierową trawą. Całość ozdabiamy wyciętymi z filcu kształtami.

Udanego świętowania! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.