Sylwester z dziećmi

Zastanawiacie się, jak spędzić sylwestra z dziećmi. Dziś parę pomysłów wyszperanych w internecie.

Odliczanie godzin pozostałych do końca starego roku można zamienić w zabawę. Wystarczy przygotować paczuszki z rysunkiem zegara, przedstawiającym kolejne godziny. Do paczuszek można schować smakołyki, drobne prezenty lub materiały plastyczne, z których przygotujemy noworoczne dekoracje.

Nowy Rok to także noworoczne postanowienia. Każdy z członków naszego balu pisze, co by chciał osiągnąć w przyszłym roku. Dzięki temu prostemu zadaniu poznamy marzenia naszych maluchów.

Podsumowanie minionego roku też może być ciekawe. Przykładowe pytania:

– mój najlepszy miesiąc

– gdybym mogła/mógł zrobić coś jeszcze raz, co by to było

– który weekend minionego roku był najlepszy

– co chciałabym/bym, żeby się powtórzyło

– moja ulubiona książka/film/jedzenie/zabawki

Świąteczne foremki do wycinania ciasteczek mogą się przydać także do robienia pysznych tostów. Potrzebujemy: chleb tostowy, masło, 2-3 jajka, 1-2 łyżki mleka, świeże lub suszone zioła, sól, pieprz.

W chlebie tostowy wycinamy różne kształty. Smarujemy go masłem z obydwu stron. W misce mieszamy pozostałe składniki. Na rozgrzaną patelnię kładziemy tosty, a w ich wycięte dziurki wlewamy jajka. Smażymy, aż do ścięcia jajek. Smacznego!

A na deser owocowa przekąska, czyli gąsienica zrobiona z winogron oraz pomidorka koktajlowego, nabitych na drewniany szpikulec do grilla. Uszy gąsienicy można zrobić z łodygi zielonej pietruszki. Dziurki na pietruszkę robimy wykałaczkami. Oczy wykrawamy z kawałka sera, a źrenice z ziarenek pieprzu. Uśmiech rysujemy specjalnym mazakiem do jedzenia. Pamiętajmy, że wszystkie części gąsienicy powinny być jadalne.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.