Szczęśliwe dzieci, szczęśliwy świat

Tytuł dzisiejszego wpisu to refren piosenki, która została napisana i nagrana przez szkołę Helen Doron English na Pomorzu. Utwór ma promować projekt „szczęśliwe dzieciństwo”.

Piosenka nazywa się “Happy Kids, Happy World”. Została wymyślona przez Michała Juzonia, dyrektora regionalnego Helen Doron English na Pomorzu. Tekst, muzyka oraz klip powstały w trzy tygodnie. Występują w nim dzieci ze szkół Helen Doron oraz ich rodzice.

Piosenka ma być inspiracją dla dorosłych i pomagać im w komunikacji ze swoimi dziećmi.

Michał Juzoń zauważa: „Obserwujemy dzieci, które przebywają w naszych szkołach, widzimy jak się zachowują. Dzieciaki – to normalne – mają swoje problemy. Trudności z komunikacją, ze zrozumieniem skomplikowanego i pędzącego naprzód świata. Na przerwach zamiast rozmawiać z rówieśnikami wyciągają komórki czy tablety. Poprzez akcję chcemy dotrzeć przede wszystkim do rodziców. Niby każdy z nas to wie, ale jakoś nie zawsze to działa. A przesłanie jest proste: zatrzymaj się i zauważ, że najcenniejszą rzeczą, jaką możesz dać swoim dzieciom to wspólnie spędzony czas.”

Autorzy akcji mają nadzieję, że ich projekt się rozrośnie i powstaną nowe utwory, np. o zdrowym odżywianiu, komunikacji bez przemocy, alternatywnej edukacji. Główny cel to wspieranie dzieci i pomoc rodzicom, by uczyli swoje dzieci, jak szczęśliwe żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.