Ucz się języka każdego dnia

Nie od dziś wiadomo, że Internet może być doskonałym narzędziem nauki języka obcego. Dla dzieci stworzono specjalne platformy, na których grając, powtarzają i uczą się słownictwa.

Dorośli natomiast mogą skorzystać z ogromnej ilości blogów, poświęconych uczeniu się języków. Wśród licznych stron poświęconych temu zagadnieniu udało mi się znaleźć stronę aarongmyers, na której autor poleca 10 najlepszych blogów do nauki języków obcych, głównie angielskiego.

Blogerzy radzą, jak najszybciej i najefektywniej nauczyć się porozumiewania w obcym języku. Inspirują pomysłami, pomagają przebyć tę niezwykła podróż, jaką jest poznawanie nowego języka, a dzięki niemu odmiennej kultury oraz ludzi w niej żyjących.

Wchodząc na tę stronę 10 najlepszych blogów do nauki języka odnajdziecie 10 adresów blogów oraz ich krótki opis.

Szczególnie polecam blog linguatrek, którego autor bardzo ciekawie pisze o Polsce oraz o tym, jak sam, będąc Amerykaninem, uczy się polskiego. Jest wpis pt. Harry Potter: The book that taught me Polish, czyli jak dzięki czytaniu książek uczyć się języka. Znajdziecie również tekst poświęcony błędom, jakie najczęściej robią Polacy, mówiąc po angielsku. Autor pisze także o tym, co mu się w Polsce najbardziej podoba. I o tym, jak uczyć się angielskiego w ten sam sposób, w jaki on nauczył się polskiego.

Przyjemnej lektury

2 myśli nt. „Ucz się języka każdego dnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.