Uwaga na nieuczciwe przedszkola

 

Źle pojęte naśladownictwo i plagiaty coraz powszechniej spotykane są w branży zajmującej się edukacją najmłodszych.

 

Helen Doron ostrzega: niektóre przedszkola i szkoły językowe wprowadzają rodziców w błąd informując, że w programie nauczania wykorzystują metodę opracowaną przez tę międzynarodową sieć. Tymczasem nie jest to zgodne z prawem. Dlatego Helen Doron apeluje, by rodzice przed zapisaniem dziecka do przedszkola czy szkoły językowej sprawdzali w internecie listę autoryzowanych placówek. Te, które wykorzystują metodę Helen Doron Early English mają specjalne certyfikaty i dysponują profesjonalnym przygotowaniem merytorycznym, pozwalającym na jej efektywne wykorzystywanie.

Helen Doron Early English jest prostą, przyjazną i naturalną metodą nauczania języka angielskiego, opartą na przyswajaniu języka poprzez zabawę. Raz w tygodniu dzieci uczestniczą w zajęciach grupowych, codziennie słuchają w domu kaset z anglojęzycznymi piosenkami i wierszykami. System sprawdza się bez względu na język ojczysty dziecka i umożliwia nauczanie już od 3 miesiąca życia do 14 lat. Na świecie funkcjonuje 400 szkół kształcących sposobem opracowanym przez Helen Doron. W Polsce metoda ta znana jest od 1998 roku: w 140 miastach naszego kraju działa 180 szkół, zrzeszających obecnie 24 tysiące uczniów. Wszystkie szkoły autoryzowane i należące do wielkiej rodziny edukacyjnej Helen Doron mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami edukacyjnymi, zapewniając podopiecznym najwyższą jakość opieki pedagogicznej. Każda ze szkół zrzeszonych na całym świecie w sieci Helen Doron Early English posługuje się identycznymi procedurami, logotypem i wewnętrznym kodeksem postępowania.

Tymczasem nieuczciwe placówki, które bezprawnie posługują się nazwą i logotypem sieci stosują metodę nauczania nie mającą nic wspólnego z autorską metodą Helen Doron. Jest to działanie nielegalne i pozbawione podstaw. Kształcenie językowe dziecka w takich placówkach nie przyniesie spodziewanych przez rodziców efektów edukacyjnych. Spis wszystkich autoryzowanych placówek Helen Doron Early English można znaleźć na stronie internetowej: www.helendoron.pl.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.