Zabawy na majówkę

d80c56eaf02e2f5d6d57d63c11526d3e„Ciało to mój instrument” – gra na czas podróży samochodem

Zabawa polega na tym, że jedna osoba wydaje polecenia, reszta uczestników podąża za jej wskazówkami. Uwaga! Zabawa może być dość głośna. Odradzam bawienie się w nią w samolocie lub pociągu. Idealna do samochodu, ale oczywiście trzeba uważać, by nie rozpraszać kierowcy. Wszystko zależy od prowadzącego.
Prowadzący wydaje polecenia. Mogą być po zarówno po polsku, jak i po angielsku. Do tych ostatnich mogą nas zainspirować piosenki z kursów Helen Doron.

Przykładowe polecenia:
• Wystukujemy rytm uderzając palcami o własne kolana, brzuch, czy siedzenie, które mamy przed sobą. Dzieci mogą powtarzać rytm, który wymyśliła mama, czy tata. A potem odwrotnie.

• Udajemy, że jedziemy motorem, na koniu, fruniemy samolotem, etc. Każdy uczestnik zabawy naśladuje dźwięk, jaki wydają te pojazdy, czy zwierzęta. Można też pobawić się w zgadywanki. Dziecko lub rodzic wydaje wybrany dźwięk, a reszta uczestników zgaduje, co to jest. Zabawę można wzbogacić o nauczenie się odgłosów zwierząt, jakie wydają one w innych językach. Na przykład piesek po polsku robi „hau, hau”, ale po angielsku „woof, woof”. Na pewno więcej przykładów, również z innych języków, znajdziemy w Internecie.

• Każdy po kolei nuci jakąś melodię, a reszta zgaduje, co to za piosenka.

• Jedna osoba, np. ta, która siedzi z przodu w samochodzie, robi różne rzeczy z kawałkiem gazety, czyli: zgniata, drze, trze, prostuje, dmucha na nią, etc. Dzieci, które siedzą z tyłu nie widzą tego, co ona robi. Ich zadanie polega na odgadnięciu ze słuchu, co dzieje się z gazetą.

Nagrodą za poszczególne konkurencje mogą być na przykład pozbierane w czasie postoju na leśnym parkingu przez dzieci szyszki. Ten, kto ma najwięcej szyszek, dostaje nagrodę. Oczywiście nie zapomnijmy też o nagrodach pocieszenia dla reszty uczestników.

„Zatop statek” – gra na podwórku

Wypełniony wodą balon przywiązujemy do kostek zawodników. Balon jest statkiem. Uczestnicy próbują złapać przeciwnika i przebić jego balon, czyli zatopić statek. Muszą przy tym uważać, by ich balon pozostał nienaruszony. Wygrywa ten, którego balon nie zostanie zatopiony.

81255916a88fe022b8db2a08439fe232 “Gra pamięciowa” – w lesie, na łące, w parku

Do przygotowania gry potrzebne są plastikowe nakrętki z butelek, mocny klej, małe kamyczki, garść piasku, listki, gałązki, kwiatki – wszystko, co jest małe i można to znaleźć na łące, w parku, w lesie. Zebrane przedmioty, po dwa z każdego rodzaju, przyklejamy do plastikowych nakrętek i gramy w memory.

„Siatkówka balonowa”

Napełniany balony wodą. Przygotowujemy siatkę do gry oraz kilka ręczników. Do gry potrzebne są dwie drużyny. Dwóch zawodników trzyma ręcznik za jego końce. Drużyny za pomocą ręczników przerzucają ponad siatką balon z wodą. Punkty można liczyć tak, jak w siatkówce.

0fe8adeebeb01b736f86e69685891881„Lodowe kręgle”

Kręgle przygotowujemy z plastikowych butelek, do których nalewamy wody. Do wody można dodać barwnika spożywczego, żeby kręgle były kolorowe. Za piłki służą balony wcześniej wypełnione wodą i zamrożone.

hqdefault„Fun with Flupe – English words” i “Kangi Club”

A kiedy dzieci będą już wybawione, zmęczone i w doskonałych humorach, mogą zagrać w specjalnie dla nich przygotowane przez zespół Helen Doron gry multimedialne. Dla młodszych polecamy „Fun with Flupe” – naukę słówek oraz prostych wyrażeń po angielsku z naszą maskotką Flupem. Dla starszych gry na platformie Kangi Club. Kangi Club

Udanej zabawy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.