X
 
 

Helen Doron Radio – świetny sposób na naukę angielskiego nastolatków

Wszystkich nastolatków oraz osoby dorosłe zachęcamy do słuchania Helen Doron Radia. Jest to pierwsze radio, które powstało z myślą o nastolatkach, którzy uczą się języka angielskiego. Ponadto dorośli też znajdą wiele ciekawych audycji dla siebie. Polecamy audycję od 15:00 do 18:00 pt. „THE MARILYN GEE!” oraz „RICHARD FREEDMAN SHOW”.

W trakcie trwania audycji będzie można wciąć udział w quizach i wygrać nagrody. Radio gra także muzykę na życzenie. Wystarczy wysłać swoją prośbę na czacie. Oprócz konkursów sprawdzających wiedzę i poziom językowy, dużo anglojęzycznej muzyki oraz wieści ze świata celebrytów.

 

Helen Doron Radio jest bardzo popularne nie tylko wśród młodzieży, uczącej się języka angielskiego metodą Helen Doron. Naszych anglojęzycznych audycji słuchają także nastolatkowie, którzy chodzą na zajęcia do innych szkół.

Głównym dziennikarzem i DJ-em stacji jest Richard Freedman – doświadczony radiowiec, producent i dziennikarz.

Pomysł zrodził się kilka lat temu, kiedy Helen Doron udzielała wywiadu lokalnemu radiu, w którym Freedman był producentem.  Helen Doron i Freedman dyskutowali o możliwości stworzenia radia, bazującego na odnoszącej sukcesy metodologii nauczania angielskiego Helen Doron English. Potem Helen i Richard spotkali się, by zaplanować i wprowadzić w życie ich pomysł. Nadające non stop radio jest skierowane do młodych ludzi. Ma pomóc nastolatkom z całego świata udoskonalać angielski poprzez: muzykę, opowieści, quizy, konkursy, wiadomości, wywiady z gwiazdami.

Obecnie radio ma młodych fanów z ponad 80 krajów. Codziennie setki osób słucha radia i bierze udział w interaktywnej audycji.

Richard Freedman zauważa: „Audycje na żywo są każdego dnia inne, ale to, co je łączy to tematy, które dotyczą życia naszych słuchaczy. Wszystkie poruszane tematy są omawiane w przystępnym angielskim. Dużo nastolatków uczy się angielskiego z telewizji, my dostarczyliśmy im możliwość uzupełnia nauki w zabawny i ekscytujący sposób. Odkryliśmy, że uczniowie, którzy uczestniczą w kursie Helen Doron Teen English także z przyjemnością słuchają radia. Wzbogacając to, czego uczą się w szkole Helen Doron, dającą im najlepszą możliwość, by mówić płynnie po angielsku.”

Keren Livne, jedna z twórczyń radia, dodaje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak wielu nastolatków korzysta z tej możliwości. Kiedy powstawało Helen Doron Radio wiedzieliśmy, że wypełniamy lukę w potrzebie, jaką jest fajna radiostacja ucząca angielskiego, skierowana do młodych ludzi i motywująca ich do ulepszania umiejętności językowych. Choć jeszcze nie zrobiliśmy żadnej oficjalnej reklamy ani promocji, odbiór słuchaczy już jest bardzo pozytywny. Mówią, że z przyjemnością słuchają muzyki, a Richard jest zabawny i ciekawy. Zawsze dzieje się coś emocjonującego, trudne słowa są wyjaśniane, więc uczący się angielskiego z całego świata wszystko rozumieją. Znaleźliśmy odpowiedni balans pomiędzy muzyką a treścią, wzrastająca liczba słuchaczy pokazuje, że mieliśmy dobry pomysł, by stworzyć tę stację.”

Zapraszamy do słuchania! https://goo.gl/ymMKtd