Angielski liceum

Czego potrzebuje nastolatek?

Czego potrzebuje nastolatek?

Nauka angielskiego do licealistów to:

swobodne dyskusje po angielsku na nurtujące nastolatków tematy

swobodne dyskusje po angielsku na nurtujące nastolatków tematy

wyrażanie siebie na różne sposoby

wyrażanie siebie na różne sposoby

argumentowanie i uzasadnianie własnego zdania

argumentowanie i uzasadnianie własnego zdania

Czego potrzebuje nastolatek?

Jaki to kurs?
Teen Express

Kurs angielskiego Teen Express następuje po kursie Teen Choices i trwa 2 lata. Twój nastolatek chodzi teraz do szkoły średniej. Spotyka tu wiele nowych osób, często nawet z różnych miast. Podstawową potrzebą staje się porozumienie z nimi, ale też wyrażenie siebie, pozostanie sobą.

Na zajęciach Teen Express rozmawiamy więc dużo o sposobach na efektywną komunikację. Studenci uczą się argumentowania i popierania swoich opinii przykładami z własnego życia. Przyglądamy się samotności i wyalienowaniu, i szukamy dróg dotarcia ze swoim zdaniem do innych (getting the message accross).

W tym wieku Twój nastolatek jest już też często gotowy na dyskusje – i to wyłącznie po angielsku – o ważnych wartościach:

  • czym jest wolność (osobista, obywatelska, uczniowska), a co może nas zniewolić
  • czy słusznie jest czynić dobro z przekonania, bez oczekiwań (filantropia)
  • czy wszystko, co robimy, ma swoje następstwo (efekt domina).
Wiek nastolatka: 13 - 17 lat
Wiek nastolatka 13 - 17 lat
Czas zajęć: 60-90 minut
Czas zajęć 60-90 minut
Liczba słów i wyrażeń: 3000
Liczba słów i wyrażeń 3000
Element graficzny

Zobacz naszą szkołę angielskiego

Proszę zaakceptować zgody marketingowe i odświeżyć stronę, aby zobaczyć ten materiał.

Angielski liceum - czego nauczy się Twój nastolatek?

Na kursie Teen Express czytamy bardzo długie teksty po angielsku, które nie tylko uczą niekonwencjonalnego słownictwa, ale wymagają dodatkowych wyjaśnień i interpretacji. Studenci ćwiczą rozróżnianie tekstów bezpośrednich i metaforycznych, sami też takie teksty piszą.

Tworzą również eseje, w których argumentują swoje racje oraz rozprawki, gdzie stawiają tezę i bronią jej. Piszą maile, recenzje i raporty, wykorzystując modele i układy tekstów (nagłówek – wprowadzenie – rozwinięcie – zakończenie). Są bardzo dobrze przygotowani do egzaminów (szkolnych czy Cambridge*), często biorą udział w konkursach z języka angielskiego.

Na każdych zajęciach dużo rozmawiamy – po angielsku. Tworzymy atmosferę, w której nie ma trudnych tematów. Zachęcamy do zatrzymania się i przyjrzenia się sobie oraz temu, co nam się przytrafia. A potem wyrażenia własnego zdania popartego osobistymi doświadczeniami.

Angielski liceum - czego nauczy się Twój nastolatek?

Pytania i odpowiedzi

Angielski dla licealistów, czyli czego możesz się spodziewać po kursie Teen Express?

Twój nastolatek:

  • będzie ćwiczył wypowiadanie własnych opinii po angielsku
  • napisze po angielsku rozprawkę, recenzję i raport
  • porozmawia z rówieśnikami o teorii chaosu i efekcie motyla
Z jakimi narzędziami pracujemy w czasie kursu dla nastolatków Teen Express?

Helen Doron Stream, Teen Buzz Radio, Cambridge exams, chat na Discordzie, lekcje międzynarodowe

Angielski liceum: nauka wyrażania własnej opinii

Nastolatkowie mają bardzo silne poczucie odrębności, sprawczości, wolności. Nie akceptują żadnych definicji, nie chcą być nawet nazywani buntownikami. Ich wypowiedzi są często bezpośredniei kategoryczne. Na kursie Teen Express uczymy nastolatków, jak wyrażać swoje opinie w sposób, który świat wysłuchai doceni. Zachęcamy do poparcia swoich racji rzeczowymi argumentami i do wysłuchania zdania drugiej strony.

Studenci kursu Teen Express przyswajają drugi język w sposób naturalny z różnych źródeł: oglądają filmy po angielsku, czytają książki w oryginale, słuchają podcastów. Jeśli coś ich zainteresuje,bez trudności korzystają z zagranicznych materiałów na poziomie szkół wyższych.

Razem z nami zdobywają też coraz większą świadomość siebie: ćwiczą samodyscyplinę w nauce (self-study), odpowiedzialność za własne słowa (self-awarness) czy szacunek do samego siebie (self-respect).

* Oferta egzaminów Cambridge dostępnaw wybranych szkołach. Certyfikat B1 plus potwierdza, że student w sposób praktyczny potrafi porozumiewać się w codziennych sytuacjach życiowych. Na poziomie B1+ Twój nastolatek zrozumie informacje przedstawione w prosty sposób oraz wyrazi swoją opinię(w mowie i piśmie) w drugim języku.

Skuteczne argumentowanie
Skuteczne argumentowanie
Wyrażanie siebie
Wyrażanie siebie
Czytanie książek po angielsku
Czytanie książek po angielsku