Angielski liceum

Czego potrzebuje nastolatek?

Czego potrzebuje nastolatek?

Nauka angielskiego do licealistów to:

swobodne dyskusje po angielsku na nurtujące nastolatków tematy

swobodne dyskusje po angielsku na nurtujące nastolatków tematy

wyrażanie siebie na różne sposoby

wyrażanie siebie na różne sposoby

argumentowanie i uzasadnianie własnego zdania

argumentowanie i uzasadnianie własnego zdania

Czego potrzebuje nastolatek?

Jaki to kurs?
Teen Express

Kurs angielskiego Teen Express następuje po kursie Teen Choices i trwa 2 lata. Twój nastolatek chodzi teraz do szkoły średniej. Spotyka tu wiele nowych osób, często nawet z różnych miast. Podstawową potrzebą staje się porozumienie z nimi, ale też wyrażenie siebie, pozostanie sobą.

Na zajęciach Teen Express rozmawiamy więc dużo o sposobach na efektywną komunikację. Studenci uczą się argumentowania i popierania swoich opinii przykładami z własnego życia. Przyglądamy się samotności i wyalienowaniu, i szukamy dróg dotarcia ze swoim zdaniem do innych (getting the message accross).

W tym wieku Twój nastolatek jest już też często gotowy na dyskusje – i to wyłącznie po angielsku – o ważnych wartościach:

  • czym jest wolność (osobista, obywatelska, uczniowska), a co może nas zniewolić
  • czy słusznie jest czynić dobro z przekonania, bez oczekiwań (filantropia)
  • czy wszystko, co robimy, ma swoje następstwo (efekt domina).
Wiek nastolatka: 13 - 17 lat
Wiek nastolatka 13 - 17 lat
Czas zajęć: 2 x 60-90 minut
Czas zajęć 2 x 60-90 minut
Liczba słów i wyrażeń: 3000
Liczba słów i wyrażeń 3000
Element graficzny

Zobacz naszą szkołę angielskiego

Proszę zaakceptować zgody marketingowe i odświeżyć stronę, aby zobaczyć ten materiał.

Angielski liceum - czego nauczy się Twój nastolatek?

Na kursie Teen Express czytamy bardzo długie teksty po angielsku, które nie tylko uczą niekonwencjonalnego słownictwa, ale wymagają dodatkowych wyjaśnień i interpretacji. Studenci ćwiczą rozróżnianie tekstów bezpośrednich i metaforycznych, sami też takie teksty piszą.

Tworzą również eseje, w których argumentują swoje racje oraz rozprawki, gdzie stawiają tezę i bronią jej. Piszą maile, recenzje i raporty, wykorzystując modele i układy tekstów (nagłówek – wprowadzenie – rozwinięcie – zakończenie). Są bardzo dobrze przygotowani do egzaminów (szkolnych czy Cambridge*), często biorą udział w konkursach z języka angielskiego.

Na każdych zajęciach dużo rozmawiamy – po angielsku. Tworzymy atmosferę, w której nie ma trudnych tematów. Zachęcamy do zatrzymania się i przyjrzenia się sobie oraz temu, co nam się przytrafia. A potem wyrażenia własnego zdania popartego osobistymi doświadczeniami.

Angielski liceum - czego nauczy się Twój nastolatek?

Pytania i odpowiedzi

Angielski dla licealistów, czyli czego możesz się spodziewać po kursie Teen Express?

Twój nastolatek:

  • będzie ćwiczył wypowiadanie własnych opinii po angielsku
  • napisze po angielsku rozprawkę, recenzję i raport
  • porozmawia z rówieśnikami o teorii chaosu i efekcie motyla
Z jakimi narzędziami pracujemy w czasie kursu dla nastolatków Teen Express?

Helen Doron Stream, Teen Buzz Radio, Cambridge exams, chat na Discordzie, lekcje międzynarodowe

Angielski liceum: nauka wyrażania własnej opinii

Nastolatkowie mają bardzo silne poczucie odrębności, sprawczości, wolności. Nie akceptują żadnych definicji, nie chcą być nawet nazywani buntownikami. Ich wypowiedzi są często bezpośrednie i kategoryczne. Na kursie Teen Express uczymy nastolatków, jak wyrażać swoje opinie w sposób, który świat wysłucha i doceni. Zachęcamy do poparcia swoich racji rzeczowymi argumentami i do wysłuchania zdania drugiej strony.

Studenci kursu Teen Express przyswajają drugi język w sposób naturalny z różnych źródeł: oglądają filmy po angielsku, czytają książki w oryginale, słuchają podcastów. Jeśli coś ich zainteresuje, bez trudności korzystają z zagranicznych materiałów na poziomie szkół wyższych.

Razem z nami zdobywają też coraz większą świadomość siebie: ćwiczą samodyscyplinę w nauce (self-study), odpowiedzialność za własne słowa (self-awarness) czy szacunek do samego siebie (self-respect).

* Oferta egzaminów Cambridge dostępna w wybranych szkołach. Certyfikat B1 plus potwierdza, że student w sposób praktyczny potrafi porozumiewać się w codziennych sytuacjach życiowych. Na poziomie B1+ Twój nastolatek zrozumie informacje przedstawione w prosty sposób oraz wyrazi swoją opinię (w mowie i piśmie) w drugim języku.

Skuteczne argumentowanie
Skuteczne argumentowanie
Wyrażanie siebie
Wyrażanie siebie
Czytanie książek po angielsku
Czytanie książek po angielsku