X
 
 

Metoda Helen Doron English jest na całym świecie! Na przykład w Albanii

Elizaveta Biba (nazywana Lizą) jest dyrektorką Centrum Helen Doron English w Tiranie oraz przedstawicielką metody w Albanii.

Liza pochodzi z Rosji, gdzie uczyła się angielskiego przez całe swoje życie. Zaczęła „w szkole publicznej, kontynuowałam na prywatnych kursach z native speakersami, studiowałam w Wielkiej Brytanii i pracowałam w USA.” Według niej tradycyjne metody uczenia angielskiego w szkołach to ciężka praca. „Dlatego uwielbiam metodą Helen Doron, dzięki której dzieci łatwo i szybko uczą się języka poprzez zabawy, gry, piosenki oraz doświadczanie go wszystkimi zmysłami. Metoda odwzorowuje naturalną naukę.”

Kiedy Liza zamieszkała w Albanii, zauważyła, że brakuje tam oferty zajęć dla dzieci przedszkolnych. „Marzyłam o tym, by stworzyć szanse do lepszej edukacji dzieciom. W Tiranie nie było takich możliwości. Żadnych zajęć, które stymulowałoby umysł i ciało do zdrowego rozwoju. Zaczęłam więc szukać i znalazłam metodę Helen Doron.”

Dlatego też Liza rozpoczęła swoją pracę jako lektorka metody z wielkim entuzjazmem, “by podzielić się z dziećmi nowym doświadczeniem uczenia angielskiego w prosty i wesoły sposób. W lipcu 2012 roku otworzyłam szkołę i byłam zadowolona, kiedy zarówno albańskie, jak i zagraniczne, rodziny wysoko oceniły metodę i wybrały ją dla swoich dzieci.”

Liza tłumaczy, dlaczego metoda działa. „To, co najbardziej podoba mi się w tym podejściu to jej skoncentrowanie na dziecku. Dzieci uwielbiają zajęcia, które sprawiają im przyjemność. Wszyscy wiemy, że kiedy kochamy coś robić, wtedy zamienia się to w zabawę i z łatwością uczymy się nowych rzeczy. Dzięki staraniom zespołu pedagogicznego, który tak układa materiał, by był atrakcyjny dla dzieci na różnym poziomie językowym i w różnym wieku, oraz dzięki rzetelnie wytrenowanym lektorom – nauka staje się zabawą i jest prosta.”

Ponadto Liza twierdzi, że dzieci nie uczą się tylko języka. „Uczą się jak funkcjonować w grupie, dla niektórych to pierwsze socjalne doświadczenie, zdobywają pewność siebie, rozwijają umiejętności komunikacyjne, uczą się o innych kulturach… a to wszystko dzieje się w czasie świetnej zabawy! Jako mama widzę rezultaty u mojej córki. Teraz ma prawie 3 lata, a zaczynała z programem dla noworodków  – „Baby’s Best Start”- kiedy miała 8 miesięcy. Potem była na kursie “It is a Baby Dragon”. Mówi 3 językami bez wysiłku, przychodzi jej to bardzo naturalnie. Wiem, że dałam jej najlepszy start, jaki mogłam, dzięki metodzie Helen Doron. Cieszę się, że ma okazję dorastać otoczona 3 językami, to niesamowite doświadczenie i przygoda.”

Liza jest zadowolona z możliwości kariery, jakie oferuje jej firma. „Kocham moją pracę jako nauczycielka i właścicielka szkoły. Po 5 udanych latach w Tiranie, postanowiłam pójść dalej i zostać przedstawicielką metody w Albanii, by mogło powstawać więcej szkół. Jeśli chcesz być częścią międzynarodowego odnoszącego sukcesu biznesu i chcesz zarażać pasją do języka angielskiego dzieci w Twoim kraju, dołącz do sieci szkół Helen Doron już dziś.”