X
 
 

Metodą Helen Doron English możesz uczyć na pięciu kontynentach

Bobbharatn Rithipol (nazywana również Beth) to jedna z lektorek metody Helen Doron, która postanowiła wykorzystać możliwość, jaką daje sieć szkół Helen Doron, i uczyć w różnych miejscach na świecie.

Beth pomimo swojego młodego wieku ma już spore doświadczenie życia w różnych kulturach i krajach. „Obecnie mieszkam i pracuję we Florencji, we Włoszech. Urodziłam się w Bostonie, a moi rodzice pochodzą z Kambodży. W domu rozmawialiśmy po angielsku i w języku khmerskim (język urzędowy w Kambodży). W sumie znam cztery języki: angielski, khmerski, tajski i kantoński.”

Metodę Helen Doron poznała będąc w Bangkoku, w Tajlandii. „W 2013 r. przeprowadziłam się z Hongkongu do Bangkoku i zaczęłam szukać pracy jako nauczycielka języka angielskiego. O metodzie Helen Doron przeczytałam najpierw w internecie. Zdałam sobie sprawę, że tajskiego i kantońskiego uczyłam się w taki właśnie sposób. Dlatego jestem przekonana o skuteczności tego podejścia.”

Po zaliczeniu szkolenia dla lektorów metody, Beth uczyła w Bangkoku, a potem przeniosła się do Włoch, o których marzyła od zawsze. „Teraz uczę w szkole Helen Doron we Florencji. Do pracy najbardziej motywują mnie stale rosnące umiejętności moich uczniów. Szczególnie uwielbiam obserwować rozwój moich małych uczniów z kursu „Baby’s Best Start”. To niesamowite, jak szybko się zmieniają i rosną. O wiele łatwiej rano wstaje się i idzie do pracy, kiedy wiesz, że rodzice Twoich uczniów ufają Ci i wierzą, że masz dobry wpływ na życie ich dzieci.”

Czym wyróżnia się metoda Helen Doron? „Uczyłam w innych szkołach językowych w Hongkongu. W każdej z nich oczekiwano od uczniów, że będą przez całą lekcję siedzieć w ławkach. W metodzie Helen Doron doceniam to, że jest inaczej. W czasie zajęć dużo się ruszamy, jemy prawdziwe jedzenie, przynosimy materiały dydaktyczne o różnych strukturach, intensywnych kolorach, dopasowane do wieku dzieci. Nasze grupy liczą mniej osób niż w innych szkołach. To sprawia, że mamy lepszy kontakt zarówno z naszymi uczniami jak i ich rodzicami.”

Nieważne w której spośród 1 000 szkół na świecie pracujesz, zawsze masz pewność, że dzięki naszej metodzie właściwie stymulujesz rozwój dzieci, które uczą się angielskiego. Lektorzy bardzo lubią swoją pracę. „W tej pracy możesz wykazać się kreatywnością. Spotkałam już tylu niesamowitych ludzi pracujących jako lektorzy Helen Doron. Z częścią z nich zaprzyjaźniłam się, tak samo jak z niektórymi rodzicami moich uczniów. Wciąż jestem w kontakcie z moimi koleżankami, moją szefową z poprzedniej pracy w Bangkoku oraz z moimi uczniami i ich rodzicami. Jeśli lubisz dzieci i potrafisz być kreatywny/kreatywna, skontaktuj się z najbliższą szkołą Helen Doron. Spotkasz fascynujących ludzi z pasją!”