X
 
 

Metoda Helen Doron to sukces ucznia i nauczyciela

Poznajcie chorwacką lektorkę metody Helen Doron – Teę Tudę z Zagrzebia. Po skończeniu studiów filologicznych Tea usłyszała o metodzie Helen Doron English i zdecydowała się wziąć udział w szkoleniu dla nauczycieli.

“Od razu kiedy tylko zaczęłam pracować jako lektorka w szkole HD, wiedziałam, że to moja wymarzona praca. Praca bardzo energetyczna i kreatywna, która daje nauczycielowi spełnienie. Uwielbiam pracować z dziećmi, ponieważ z nimi nigdy nie jest nudno. Każda grupa jest inna i wyjątkowa, więc nie ma dwóch takich samych lekcji. Oczywiście praca z dziećmi może być męcząca, ale kiedy widzę, ile się uczą i jak bardzo lubią przychodzić na zajęcia, wiem, że jest tego warta!” – mówi Tea.

“To, co najbardziej podoba mi się w metodzie Helen Doron to sposób nauczania. Zdecydowanie różni się on od metod stosowanych w większości przedszkoli czy szkół podstawowych. Grupy są znacznie mniejsze, więc dzieci mają więcej możliwości, by mówić po angielsku i uczestniczyć we wszystkich zabawach. Dzieci uczą się języka oglądając obrazki, grając w gry, śpiewając piosenki i ruszając się. Dzięki tym aktywnościom uczą się szybciej i skuteczniej. A najlepsze jest to, że nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że poznają nowy język.”

Tea wszystkim rodzicom poleca szkołę Helen Doron: “Każdy rodzic, który szuka kursu języka angielskiego dla swojego dziecka, powinien przyjść na naszą lekcję pokazową i zobaczyć, jak uczymy oraz dlaczego tak dużo dzieci i rodziców kontynuuje z nami naukę przez lata. Dzieci uwielbiają przychodzić na nasze zajęcia, ponieważ świetnie się na nich bawią, poznają swoich równolatków i uczą się języka w bezstresowej atmosferze. To właśnie gwarantują małe grupy, w których lektor może sobie pozwolić na indywidualną pracę z każdym dzieckiem. Lektor zna potrzeby swojej grupy, jak i każdego dziecka z osobna.”

Tea zachęca też do pracy w szkołach Helen Doron: “Jeśli chcesz uczyć angielskiego i lubisz pracować z dziećmi, szkoła HD to najlepsze miejsce dla Ciebie. Będziesz pracować w przyjaznym i kreatywnym otoczeniu z uczniami, którzy nie mogą się doczekać kolejnych zajęć i którzy uwielbiają spędzać czas ze swoim nauczycielem.”

Zostań lektorem metody Helen Doron