X
 
 

Międzynarodowy franchising – czy to pomysł dla Ciebie?

Zdecydowanie się na franczyzę w dziedzinie edukacji przypomina zawarcie związku małżeńskiego. Bardzo dużo musisz wiedzieć, zanim powiesz „Tak”. W końcu decydujesz się na długi związek, który wymaga dużej inwestycji. Zanim podpiszesz zobowiązania, poświęcasz czas i energię, by poznać swojego życiowego partnera.

Dokładana analiza handlowa, finansowa, prawna i podatkowa pomaga odkryć świetny interes, jaki możesz zrobić kupując licencję franczyzową. Reputacja firmy oraz jej osiągnięcia pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości. Jednak nie ma lepszego sposobu, by ostatecznie przekonać się do pomysły, niż osobiście odwiedzić siedzibę firmy, gdzie z bliska zobaczysz, z kim będziesz współpracować. Przekonasz się, jak działa. Poznasz i zrozumiesz wizję oraz wartości, które reprezentuje. Porozmawiasz także z ludźmi odpowiedzialnymi za funkcjonowanie firmy i dowiesz się szczegółów związanych z ogólnymi założeniami. W przypadku Helen Doron spotkasz się z ludźmi odpowiedzialnymi za metodologię, szkolenia, marketing, logistykę. Zadając pytania, dokładnie zastanów się nad odpowiedziami.

Ten proces działa w dwie strony. Pozwala nawzajem się poznać. Większość Twoich codziennych decyzji będzie zależała od Ciebie, natomiast firma będzie wywiązywać się ze swoich obietnic, np. jeśli chodzi o dostawę podręczników. Ponadto firma pomoże Ci w odniesieniu sukcesu, poruszaniu się wśród konkurencji oraz wypracowywaniu wspólnych celów.

Pamiętaj, nie kupujesz tylko produktu. Dołączasz do dobrze działającego biznesu i stajesz się częścią międzynarodowej społeczności. Upewnij się, że firma jest renomowana, oferuje dobrą markę i przygotuje odpowiedni grunt do osiągnięcia sukcesu. A wizyta w siedzibie firmy będzie okazją, by zobaczyć, czy franczyza to dobry wybór.

Radzi Anne Gordon – VP Business Development w firmie Helen Doron English