X
 
  • Teen English

    Poważnie zabawna nauka dla nastolatków w twórczym środowisku.

 

Nastolatki 12 -19 lat

Angielski dla nastolatków to poważna nauka i doskonała zabawa!

Teen English to kurs wykorzystujący założenia Helen Doron w pracy z młodzieżą w wieku od 12 do 19 lat. Podstawowe zasady metodyczne są niezmienne – kursanci pracują w grupach od 4 do 12 osób, w domu słuchają anglojęzycznych nagrań. Ich treść jest dostosowana do potrzeb nastolatków i porusza istotne dla nich zagadnienia. Kolejną cechą wyróżniającą Teen English na tle innych zajęć jest dostęp do Facebook Common Chat Room, aplikacji umożliwiającej rozmowy z uczestnikami kursów z całego świata. Dodatkowo można także słuchać anglojęzycznych audycji w Helen Doron Radio.

Teen English składa się z 4 etapów, które jeśli są realizowane po programach Helen Doron dla młodszych dzieci, stają się ich naturalną kontynuacją. Jeśli zaś nastolatek rozpoczyna dopiero naukę naszą metodą, jest kwalifikowany na jeden z kursów na podstawie testu poziomującego.

Wszystkie materiały anglojęzyczne do tych poziomów, przeznaczone do codziennego słuchania w domu, są dostępne online.

Programy składające się na Teen English to:

Teen Talent (A2) wiek 11 do 15 lat

Kurs ten jest przeznaczony dla uczniów, którzy opanowali znajomość mówienia, pisania i czytania po angielsku oraz gramatykę i słownictwo na poziomie A1. Jest to kurs również dla tych, którzy ukończyli serię kursów Paul Ward

Teen talent ot pierwszy z czterech kursów programu Helen Doron Teen English. Teen Opiera się na historii, która biegnie przez cały kurs. Opowieść przedstawia grupę nastolatków i ich marzenia, by stać się sławnymi gwiazdami rocka. Zarabianie pieniędzy, ratowanie planety, wakacyjne podróże to tylko niektóre z tematów poruszanych w piosenkach, opowiadaniach i zajęciach, które tworzą Teen Talent. Każdy rozdział składa się z dwóch epizodów, z którymi uczniowie osłuchują się w domu, by z tym materiałem pracować na zajęciach. Historie są pełnie nieoczekiwanych zwrotów, humoru oraz interesujących faktów, które stymulują do dyskusje na wyższym poziomie językowym.

Uczniowie są zachęcani by wyrażać swoje poglądy i myśli po angielsku. Uczą się technik przydatnych podczas zdawania egzaminów językowych na poziomie A2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).

HDE_TT_Learning_Set_Image_26_07_15_A_1

Teen Choices (B1) Wiek od 12 do 16 lat

Teen Choices jest kursem na poziomie B1 wprowadzającym język używany na całym świecie, w tym idiomy, dowcipy i twistery językowe.Przeznaczony dla uczniów, którzy ukończyli Teen Talent  oraz a także dla nowych uczniów w wieku od 12 do 16 lat, którzy wykazali odpowiedni poziom kompetencji językowych podczas testu sprawdzającego.

Teen Choices, drugi poziom w programie nauczania Helen Doron Teen English. Zakres tematyczny jest dostosowany do zainteresowań i potrzeb nastolatków. „Teen Choices” to tajemnicza historia , której wciągająca fabuła przewija się przez wszystkie epizody kursu. Bogaty i ciekawy zasób słownictwa podzielony tematycznie na rozdziały, w których każdy obejmuje czytanie ze zrozumieniem, rozumienie tekstu ze słuchu, ćwiczenia w pisemnym formułowaniu opinii i myśli a analizowanie tekstów pięknych piosenek są inspiracją do nieustannych dyskusji. Wszystko to przy zastosowaniu unikalnej metodologii Helen Doron.

Teen Choices to kurs na poziomie B1, który obejmuje większość słownictwa i gramatyki wymaganej przez Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Jego kontynuacją jest Teen Express (B1+). Uczniowie wyrażają swoje poglądy i myśli po angielsku. Uczą się technik przydatnych podczas zdawania egzaminów językowych na poziomie (B1+)

Learning-Sets_Teen-Choices2

Teen Express (B1+) Wiek od 12 do 16 lat

Teen Express jest kursem na poziomie B1+ wprowadzającym język używany na całym świecie, w tym idiomy, dowcipy i twistery językowe.

Kurs Teen Express jest kursem na poziomie B1 +, uczniowie znajdą w nim historie, dzięki którym dotkną ważnych w ich wieku życiowych aspektów, takich jak branie odpowiedzialności za swoje czyny czy uczenie się by „nie oceniać książki po okładce”. Ten kurs jest przeznaczony dla uczniów, którzy ukończyli Teen Choices, jak również dla nowych uczniów w wieku od 13 do 17 lat, którzy wykazali odpowiedni poziom kompetencji językowych podczas testu sprawdzającego.

Teen Express, to trzeci poziom z czterech w programie Helen Doron Teen English. Cztery osobne, ale splecione ze sobą historie zawierają ważne życiowe lekcje, takie jak branie odpowiedzialności za swoje czyny czy nieuleganie pierwszemu wrażeniu. Podobnie jak w przypadku innych kursów dopełnieniem są specjalnie napisane i skomponowane piosenki, których tekst stanowi idealną podstawę do dyskusji na lekcjach.

Teen Express  dopełnia i utrwala materiał wprowadzony na poziomie Teen Choices . Obejmuje całą gramatykę i słownictwo wymaganą przez Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Jego kontynuacją jest Teen Express (B1+). Uczniowie wyrażają swoje poglądy i myśli po angielsku. Uczą się technik przydatnych podczas zdawania egzaminów językowych na poziomie (B1+)

HDE_TE_Learning_Set_Image_26_07_15_B_1

Teen Success (B2) Wiek od 14 do 19 lat

Ten kurs na najwyższym poziomie B2. Poprzez oryginalne historie, świetną muzykę i pełne aktywności zajęcia zachęca uczniów do otwierania umysły, myślenia i wyrażania siebie w języku angielskim. Kurs ten jest przeznaczony dla uczniów Helen Doron, którzy ukończyli Teen Express, a także dla nowych uczniów w wieku 14-19 lat, którzy wykazali odpowiedni poziom kompetencji językowych podczas testu sprawdzającego.

Teen Success czwarty, ostatnia poziom w programie Helen Doron Teen English. Utrzymuje żywe zainteresowanie uczniów dzięki podejmowaniu bliskich młodzieży tematów. Cztery osobne, ale przeplatające się ze sobą historie dotykają ważnych tematów, takich jak definiowanie i rozumienie wartości osobistego sukcesu i motywacji. Podobnie jak w przypadku wszystkich kursów angielskiego Helen Doron, piosenki odgrywają istotną rolę w procesie uczenia się i inspirują do aktywnej dyskusji podczas zajęć.

Teen Success to kurs na poziomie B2, który pomaga nastolatkom w nauce słownictwa, gramatyki i technik czytania ze zrozumieniem wymaganych do osiągnięcia poziomu B2 w ramach Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Uczniowie wyrażają swoje poglądy i myśli po angielsku. Uczą się technik przydatnych podczas zdawania egzaminów językowych na poziomie (B2) oraz podczas egzaminów maturalnych.

Ponadto zapraszamy na nasz kanał na Youtube Teen English przeznaczony dla nastolatków – dużo dobrej muzyki, ułatwiającej uczenie się angielskiego.

Dear JK

Hungry for Life

Sand Clock