X
 
 

Od lektorki do właścicielki szkoły Helen Doron English

 

Ingrid Buják pochodzi z Galanty, słowackiego miasta, w którym mówi się dwoma językami – słowackim i węgierskim. Uwielbia swoją pracę w szkole Helen Doron English. Na tę unikatową metodę, doskonale spełniającą jej oczekiwania, natknęła się w internecie. Ingrid zaczęła jako lektorka, a w 2011 r. została franczyzobiorczynią i właścicielką szkoły. Z sukcesem połączyła dwa światy – nauczycielki i menadżerki szkoły.

„Nauczanie wzbogaca moją kreatywność. Lubię obserwować, jaką radość sprawia nauka dzieciom. Podoba mi się też, że mogę zarządzać szkołą oraz kierować i motywować lektorów.”

Ingrid entuzjastycznie podchodzi do metody, bo widzi, jakie przynosi efekty. „Uczniowie, którzy zaczęli uczyć się z nami w wieku 4-5 lat, teraz posługują się angielskim bardzo swobodnie, a cambridge’owskie certyfikaty potwierdzają ich umiejętności. Przygotowujemy naszych podopiecznych do tych egzaminów przez 6 lat, ich wyniki są zawsze bardzo dobre. Podoba mi się, że metoda opiera się na zabawie, dzieci uczą się języka z łatwością. Zajęcia wypełniają gry, zabawy i pozytywne wzmocnienia. Lektorzy oprócz angielskiego uczą także o cennych życiowych wartościach.”

Słowo od Ingrid do rodziców, którzy rozważają zapisanie dzieci na zajęcia metodą Helen Doron: „Żyjemy w wielojęzycznym świecie, im więcej języków pozna dziecko, tym lepiej. Dajcie szansę swoim dzieciom, by uczyły się nowego języka w łatwy, bo naturalny sposób. Nawet nie zauważą, że się uczą, tak dobrze będą się bawić.”