• slide1-0811 slide2-0811
  Angielski dla dzieci

  Skuteczna i pełna zabawy nauka angielskiego dla dzieci w szkołach Helen Doron English.

  Zobacz dlaczego
 • slide1-infant slide2-infant
  Niemowlęta 0-2

  Maluszki w wieku od 3-24 miesięcy uczą się angielskiego, kształtując przy tym swoje motoryczne umiejętności oraz stymulując rozwój zdolności umysłowych.

  Więcej
 • slide1-1311 slide2-1311
  Dzieci 2-6

  Dzieci doskonalą język mówiony wraz z dwoma kursami „Fun with Flupe” oraz „More Fun with Flupe”, śledząc przygody Granny Fix, Paula Warda oraz zabawnego stworka Flupe’a.

  Więcej
 • slide1-6-12 slide2-232
  Dzieci 6-12

  Dzieci uczą się mówionego angielskiego, czytając i pisząc razem z Paulem oraz Millie, którzy pomagają Kangi i jej synkowi Joey’emu rozwiązywać problem w Storyville.

  Więcej
 • slide1-0611 slide2-0611
  Teen English

  Uczniowie są zaangażowani w poważnie zabawną naukę angielskiego w twórczym środowisku.

  Więcej
 • slide1-0311 slide2-0311
  English ONLINE

  Dzieci w każdym wieku lubią gry komputerowe, nasze wspomagają efektywną naukę angielskiego.

  Wypróbuj
 

Centrum Helen Doron Sopot – język angielski dla Dzieci i Młodzieży

 

Dlaczego warto uczyć dzieci

DSC_0126

Podczas gdy dla dorosłych nauka jest żmudnym procesem ciągłego powtarzania informacji, dzieciom zapamiętywanie przychodzi łatwo i naturalnie. I do tego w trakcie beztroskiej zabawy.

Mało kto zastanawia się nad tym, w jaki sposób słodki, nieporadny niemowlak staje się świetnie poruszającym się w otaczającym go świecie dorosłym. Tymczasem obserwacja tego procesu jest fascynująca. Choć wydaje nam się, że umiejętność posługiwania się nożem i widelcem jest wrodzona, wrodzona jest wyłącznie zdolność uczenia się. Mózg malucha jest tylko podstawowym schematem, do którego dziecko dopisuje zdobywane informacje o otoczeniu. I podczas, gdy niemowlak beztrosko się bawi, jego komórki mózgowe pracują pełną parą, ćwicząc rozpoznawanie wyrazów twarzy, odróżnianie przedmiotów od osób czy wreszcie poznając znaczenia słów. Dziecko początkowo otoczone jest nieokreślonym strumieniem dźwięków, w którym nie rozpoznaje konkretnych wyrazów. Dopiero z czasem uczy się je wyodrębniać i przyswaja sobie ich znaczenie.

Podczas zabawy grzechotką maluch uczy się manipulować przedmiotami. Gaworząc przygotowuje się do wypowiadania słów, począwszy od tak wyczekiwanego przez rodziców „mama” i „tata”, aż po skomplikowane „encyklopedie” i „ciuchcie” (wyraz dla większości obcokrajowców nie do wymówienia). W tym naturalnym procesie dziecko zanurzone jest w języku, który zaczyna pomału rozumieć, a jego aparat mowy dostosowuje się do rodzimych dźwięków, charakterystycznych dla jego języka ojczystego. W późniejszym wieku już ich tak dobrze nie słyszymy i nie umiemy ich tak łatwo wypowiadać. Doświadczył tego każdy, kto próbował poprawnie wymawiać obcojęzyczne słówka. Tymczasem dzieci potrafią nauczyć się wszystkich głosek, z którymi się stykają.

Metoda Helen Doron i inne podobne metody (dotyczące nie tylko nauki języków, ale także matematyki, czy gry na skrzypcach) wykorzystują naturalne zdolności dzieci do przyswajania niewiarygodnej liczby informacji bez żmudnego powtarzania, podczas zabawy. To, co jest nieodłącznym przywilejem dzieciństwa okazuje się być także wyspecjalizowanym, ewolucyjnym mechanizmem uczenia się.

 
Call Now Button