• slide1-0811 slide2-0811
  Angielski dla dzieci

  Skuteczna i pełna zabawy nauka angielskiego dla dzieci w szkołach Helen Doron English.

  Zobacz dlaczego
 • slide1-infant slide2-infant
  Niemowlęta 0-2

  Maluszki w wieku od 3-24 miesięcy uczą się angielskiego, kształtując przy tym swoje motoryczne umiejętności oraz stymulując rozwój zdolności umysłowych.

  Więcej
 • slide1-1311 slide2-1311
  Dzieci 2-6

  Dzieci doskonalą język mówiony wraz z dwoma kursami „Fun with Flupe” oraz „More Fun with Flupe”, śledząc przygody Granny Fix, Paula Warda oraz zabawnego stworka Flupe’a.

  Więcej
 • slide1-6-12 slide2-232
  Dzieci 6-12

  Dzieci uczą się mówionego angielskiego, czytając i pisząc razem z Paulem oraz Millie, którzy pomagają Kangi i jej synkowi Joey’emu rozwiązywać problem w Storyville.

  Więcej
 • slide1-0611 slide2-0611
  Teen English

  Uczniowie są zaangażowani w poważnie zabawną naukę angielskiego w twórczym środowisku.

  Więcej
 • slide1-0311 slide2-0311
  English ONLINE

  Dzieci w każdym wieku lubią gry komputerowe, nasze wspomagają efektywną naukę angielskiego.

  Wypróbuj
 

Sosnowiec

 

ciekawostki

Czy wiesz, że pierwsze 10 lat życia dziecka jest decydujące dla jego rozwoju?
Od tego, ile odpowiednich bodźców zapewnisz mu w tym początkowym etapie jego życia, zależy cała jego przyszłość.

A właśnie ten okres jest często zaniedbywany, dlatego że wydaje nam się, iż edukacja dziecka rozpoczyna się wraz z pójściem do przedszkola lub podstawówki.
Wystarczy zdać sobie sprawę, że przedszkole czy szkoła wcale nie rozpoczynają procesu nauki – zaczyna się on tak naprawdę w chwili urodzenia.
Dziecko przychodzi na świat kompletnie bezbronne i nie przygotowane do życia we współczesnym społeczeństwie. Wszystkie konieczne umiejętności musi dopiero przyswoić. Ma jednak fenomenalną zdolność do uczenia się, która pozwoli te umiejętności w bliższej lub dalszej przyszłości nabyć. Niemowlę uczy się świata poprzez obserwację otoczenia i naśladownictwo. Bez żadnych kursów potrafi gestem i mimiką wyrażać swoje uczucia, opanować język ojczysty czy skomplikowaną sztukę posługiwania się sztućcami. To dopiero początek długiej drogi, która jest przed nim, przecież musi umieć wiązać sznurowadła, ubrać się, czytać, pisać i posługiwać komputerem.

To od nas – rodziców i opiekunów zależy czy nasze dzieci dostaną szansę wykorzystania tego niezwykłego okresu największej plastyczności mózgu.

Stymulacja mózgu jest szczególnie istotna dla jego rozwoju. To właśnie środowisko bogate w różnorodne doświadczenia sprawia, że dzieci w nim przebywające rozwijają się prawidłowo.
Dzięki uczeniu się w mózgu powstają nowe połączenia między komórkami nerwowymi. Stymulacja umysłu przez angażowanie go w coraz to nowe, interesujące zadania, kontakt z różnorodnymi bodźcami, aktywuje go i napędza tworzenie nowych komórek nerwowych.

Wszystkie bodźce, ze świata zewnętrznego wpływają na rozwój mózgu małego człowieka, a nauka języka ze względu na swój złożony wielopoziomowy charakter, to najlepsza okazja do tego, by go jeszcze lepiej ukształtować. Nauka każdego języka powoduje wzmożoną aktywność połączeń nerwowych w naszym mózgu.

Języka ojczystego od początku uczymy się w mikro grupie – jest nią rodzina. Od początku naszego życia mówi do nas kilka osób. Te same wyrazy są wypowiadane w sposób odmienny intonacyjnie, brzmieniowo czy też w różnym tempie. To wszystko sprawia, że w okolicach drugiego roku życia jesteśmy gotowi do sprawnej komunikacji. W taki sam sposób możemy uczyć się języka angielskiego w Centrach Helen Doron.

Zaczynamy wcześnie – bo na naukę nigdy nie jest za wcześnie!
DSC_0104 (Small) Im młodsze dziecko, tym łatwiej może przyswoić sobie dowolną liczbę języków, pod warunkiem, że ma z nimi regularny kontakt. Szczególnie ważne jest systematyczne porozumiewanie się w danym języku. Dzieci uczą się już od chwili urodzin, a nawet wcześniej. Cały czas mają kontakt z rodzicami, którzy do nich mówią. Początkowo dziecko rozróżnia dźwięki i na nie reaguje, potem zaczyna mówić proste pojedyncze słowa. Dlatego dziecko uczy się nawet wówczas, gdy samo jeszcze nie potrafi mówić.

Badania wykazały, że im wcześniej maluch zacznie osłuchiwać się z językiem obcym, tym lepszą będzie miał wymowę i tym lepiej będzie znał gramatykę gdy dorośnie.

Świat staje się dziś „globalną wioską”. Coraz więcej podróżujemy, częściej kontaktujemy się z przyjaciółmi z innych krajów i pracujemy w międzynarodowym otoczeniu. Od młodych ludzi oczekuje się biegłej znajomości kilku języków obcych. Aby dziecko podołało tym wymaganiom, powinno uczyć się już od najmłodszych lat. Odpowiedzią na tę potrzebę jest właśnie Metoda Nauczania Naturalnego Helen Doron.

Kursy angielskiego metodą Helen Doron mają wiele zalet:
 • intensywne i dynamiczne zajęcia,
 • intensywne kursy języka angielskiego, realizujące bogaty materiał leksykalny,
 • wypróbowana i skuteczna metoda,
 • nauka w małych grupach,
 • jedenaście kolejno następujących po sobie kursów, w tym siedem kursów języka mówionego dla młodszych dzieci,
 • każdemu kursowi towarzyszą starannie opracowane materiały dydaktyczne, a dla starszych dzieci także dodatkowe ćwiczenia gramatyczne
 • wykwalifikowani nauczyciele, którzy ukończyli kurs nauczania metodą Helen Doron i stale doskonalą swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach i konferencjach, otrzymują stałe wsparcie w kwestiach dotyczących jakości prowadzonych zajęć oraz są objęci nadzorem metodycznym
 • ciągła aktualizacja materiałów dydaktycznych
 • zabawa, radość i sukces
DSC_0540 (Small)

 

 Dołącz do nas!

 

 
Call Now Button