• slide1-0811 slide2-0811
  Angielski dla dzieci

  Skuteczna i pełna zabawy nauka angielskiego dla dzieci w szkołach Helen Doron English.

  Zobacz dlaczego
 • slide1-infant slide2-infant
  Niemowlęta 0-2

  Maluszki w wieku od 3-24 miesięcy uczą się angielskiego, kształtując przy tym swoje motoryczne umiejętności oraz stymulując rozwój zdolności umysłowych.

  Więcej
 • slide1-1311 slide2-1311
  Dzieci 2-6

  Dzieci doskonalą język mówiony wraz z dwoma kursami „Fun with Flupe” oraz „More Fun with Flupe”, śledząc przygody Granny Fix, Paula Warda oraz zabawnego stworka Flupe’a.

  Więcej
 • slide1-6-12 slide2-232
  Dzieci 6-12

  Dzieci uczą się mówionego angielskiego, czytając i pisząc razem z Paulem oraz Millie, którzy pomagają Kangi i jej synkowi Joey’emu rozwiązywać problem w Storyville.

  Więcej
 • slide1-0611 slide2-0611
  Teen English

  Uczniowie są zaangażowani w poważnie zabawną naukę angielskiego w twórczym środowisku.

  Więcej
 • slide1-0311 slide2-0311
  English ONLINE

  Dzieci w każdym wieku lubią gry komputerowe, nasze wspomagają efektywną naukę angielskiego.

  Wypróbuj
 

Świdnica Helen Doron

 

O nas

Pragniemy wszystkich Państwa, zarówno Rodziców, jak i dzieci powitać na stronie internetowej naszego Centrum.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się bliżej z naszą witryną. Umieszczone są na niej wiadomości dotyczące wszystkiego, co ma miejsce w naszej szkole: wszelkie dodatkowe zajęcia poza lekcyjne, np. warsztaty okolicznościowe, ważne wydarzenia zarówno dla nas, jak i naszych uczniów są tu opisane.

Znajdą tu Państwo informacje o zapisach na nasze kursy i kontakt do nas.

Wszystko to pozwoli Państwu lepiej poznać naszą placówkę i metodę nauki języka angielskiego.

Zapraszamy.

Na czym polega metoda Helen Doron?

Helen Doron Early English jest wyjątkową, prostą i naturalną metodą nauczania języka angielskiego, odpowiednią dla każdego dziecka.

Metoda ta opiera się na sposobie, w jaki dzieci przyswajają sobie język ojczysty. Niemowlę zaczyna poznawać język już w chwili przyjścia na świat, a nawet wcześniej (Michael Tomasello „Kulturowe Źródła Ludzkiego Poznawania” – „The Cultural Origins of Human Cognition”). Z początku słyszy słowa, ale ich nie rozumie. Rodzice pomagają mu uchwycić znaczenie poznanych dźwięków.

Metoda Helen Doron naśladuje ten naturalny proces. Dziecko „uczy” się angielskiego tak, jak języka ojczystego. W pierwszym etapie osłuchuje się z językiem i tu poznaje teksty zwrotów i piosenek nagranych na płytach CD, dzięki czemu ma codzienny kontakt z angielskim. Dziecko nie musi angażować się w zrozumienie treści zawartych na płytach. Następnie, dzięki profesjonalnie wyszkolonym lektorom dziecko zaczyna kojarzyć znane mu piosenki ze znaczeniem wprowadzanym na zajęciach. W dalszym etapie, dźwięki, słowa i budowa zdania angielskiego stają się dla niego znajome. Jest to niejako bezwiedne „zanurzenie” dziecka w środowisko anglojęzyczne.

Dzieci uczące się metodą Helen Doron poznają język angielski całym ciałem, wszystkimi zmysłami a więc: słuchem, węchem, dotykiem i smakiem.

Nauczanie dzieci tą metodą sprawia im wielką frajdę i jest przy tym pasjonującą zabawą.

Dlaczego warto uczyć dzieci języków obcych we wczesnym wieku?

Nauka języka obcego we wczesnych latach rozwija w korze mózgowej połączenia odpowiedzialne za słuch i ogólną inteligencję. Mózg dziecka rozwija się do 6 roku życia, a więc im więcej połączeń międzykomórkowych w mózgu dziecka, tym jest on bardziej „pojemny”. Poznawanie drugiego języka w dzieciństwie, obok muzyki i matematyki, które są najtrudniejszymi i najbardziej abstrakcyjnymi umiejętnościami jakie dziecko może posiąść, jest skutecznym sposobem na przyspieszenie rozwoju intelektualnego maluchów. (J. Brzeziński „Nauczanie języków obcych dzieci”)

Warto też wspomnieć, że dzieci z łatwością „chwytają” obcy akcent, wszak jest to muzyka języka.

Dzieci bardzo szybko wyzbywają się barier językowych, są pewne siebie, co zdecydowanie pomaga również osiągnąć sukcesy w szkole.

Co oferuje szkoła Helen Doron?

Szkoły Helen Doron oferują dziesięć kursów języka angielskiego dla dzieci na różnych poziomach zaawansowania i w różnym wieku: niemowlęta już od 3 miesiąca życia i dzieci w wieku przedszkolnym uczą się tylko języka mówionego, dzieci starsze natomiast także czytania i pisania.

Helen Doron Early English to całościowy, zintegrowany i logicznie poukładany system nauczania języka angielskiego.

Centrum Języka Angielskiego Helen Doron Early English w Wałbrzychu oprócz regularnych zajęć zapoznaje dzieci z kulturą, tradycjami i obyczajami anglosaskimi poprzez organizowane okolicznościowe spotkania w czasie roku szkolnego w formie kids clubów, piątkowych spotkań z bajkami czy innych wydarzeń.

Nasi uczniowie posiadają również indywidualne hasła do Kangi Club (www.helendoron.org/kangi/) i automatycznie stają się ich członkami.

 
Call Now Button