X
 
 

Szkoły Helen Doron English to nie tylko angielski! To również wrażliwość na innych i ekologia

Od dzieciństwa Vedrana uczyła się z pasją języków obcych. Naukę angielskiego kontynuowała na uniwersytecie. „Uczenie się języków zawsze było moim hobby. Nowy język to jak nowe życie.”

Jej dieta, oparta głównie na roślinach, świetnie pasuje do stylu życia samej Helen Doron, która jest zaangażowana w walkę o prawa zwierząt oraz ochronę środowiska. „Kiedy aplikowałam o pracę w szkole Helen Doron, nie zastanawiałam się, czy mój wegański styl życia będzie pasował do przyszłej pracy. Możecie sobie zatem wyobrazić, jak się ucieszyłam, kiedy czarownica z bajki o Jasiu i Małgosi (bohaterowie jednego z kursów Helen Doron) zaczyna uprawiać swój własny ogórek warzywny, a wilk z Czerwonego Kapturka zostaje wegetarianinem.

Materiał zawarty w naszych podręcznikach uczy dzieci wrażliwości, stawia na zrównoważony rozwój oraz porusza zagadnienia ekologiczne. Nie podaje gotowych rozwiązań, a jedynie pomaga dzieciom dojść do ich własnych wniosków. Zanim zostałam lektorką, zajmowałam się obroną praw zwierząt. Teraz jako nauczycielka metody Helen Doron English mogę się realizować na podobnych polach. Mam wrażenie, że sieję w moich uczniach nasionka, która z czasem przyniosą obiecujący plon w postaci tak ważnych cech jak zrozumienie dla innych, akceptację i wrażliwości na sprawy zwierząt i naszej planety.”

Vedrana jest zachwycona, jak szybko nauka tą metodą przynosi efekty. Uczy na wszystkich poziomach, prowadzi zajęcia dla maluchów i nastolatków. „Praca z najmłodszymi grupami i ich rodzicami to bardzo przyjemne lekcje. Część dzieciaczków nie potrafi jeszcze mówić w swoim pierwszym języku, a już są w stanie tworzyć proste zdania po angielsku. Z nastolatkami z kolei prowadzę ciekawe dyskusje i często jestem zaskoczona ich zdolnościami konwersacyjnymi i tematami, które dogłębnie omawiają.

Nasze zajęcia wypełnia dobra zabawa. Opowiadamy o swoim dniu, śpiewamy dużo piosenek, wykorzystujemy kinestetykę, czyli naukę poprzez doświadczenie i działanie. Pozytywnie wzmacniamy naszych uczniów i nie zmuszamy ich, by robili coś, z czym czują się niekomfortowo. Zachęcamy do mówienia, słuchamy, dbamy o ich potrzeby oraz pomagamy im się rozwijać, aby byli w przyszłości pewni siebie i odważni.”

Zachęcamy do obejrzenia jednej z piosenek z kursu dla młodzieży pt. z programu Helen Doron English Teen Talent
„Choice”