X
 
 

Teen Agent 2018 – pożegnanie roku szkolnego w Helen Doron English

Kolejny rok szkolny 2017/2018 w Helen Doron English prawie za nami. W tym tygodniu uroczyste rozdanie dyplomów, wakacyjnych prezentów i pożegnanie na czas wakacji. Każda ze szkół ma inny pomysł na zakończenie tego roku nauki. W Nałęczowie odbyła się gra terenowa pod hasłem GPS Quiz.  Była to już trzecia gra terenowa Teen Agent, przeznaczona dla nastolatków, którzy uczą się metodą Helen Doron English. W zabawie wzięli udział uczniowie z kursów: Paul Ward and the Treasure, Teen Talent i Teen Choices.

Uczniowie otrzymywali tablety z mapą i z wgraną aplikacją. Ich celem było odnalezienie punktów, w których były do wykonania różne punktowane zadania. Młodzież musiała się zmierzyć z przeprawą nad strumieniem mostem z opon i lin, przeprawą pontonem przez rzekę, transportem rannego przy pomocy prowizorycznych noszy, wędkowaniem, wciąganiem przy pomocy lin jednego ze swoich uczestników na bardzo dużą wysokość, strzelectwem, alfabetem Morse’a i przygotowywaniem napoju regenerującego. W każdym punkcie było również pytanie z Quiz ’u.

Następnie wszyscy spotykali się w Strefie Relaksu na lunch i na miejscu wyciskali sok z owoców. W Strefie Relaksu można było odpocząć na hamakach, kocach, piłkach, pograć w rzutki i poskakać na trampolinach. Drużyna zwycięska otrzymała nagrodę.

Poniżej kilka zdjęć, a cała relacja na facebooku.