X
 
 

W Helen Doron Song Club najnowsza piosenka “Me, me, me”

Helen Doron napisała książkę pt. „The Music of Language”, która opowiada jej bardzo osobistą historię związaną z nauczaniem języków. To doświadczenie przerodziło się w podróż, która zaowocowała stworzeniem wyjątkowej metody nauki języki angielskiego dla dzieci i młodzieży. W książce autorka między innymi pokazuje, jak ważną rolę pełni muzyka i śpiew w nauczaniu.

Helen Doron najpierw studiowała romanistykę i przez jakiś czas uczyła francuskiego. Te doświadczenia dały grunt metodzie jej autorstwa.

Muzyka pomaga uczyć się angielskiego nie tylko naszym najmłodszym studentom. Doskonale sprawdza się także w uczeniu młodzieży. Helen Doron wykorzystuje ją także w swoich programach dotyczących nauki matematyki, czy zajęć sportowych dla dzieci.

Z piosenek podchwytujemy poprawną intonację, składnię, angielskiego zdania, czy rytm wypowiedzi. Teksty, które mają rytm i rym, doskonale przygotowują do przyszłej nauki czytania.

Sama Helen Doron przyznaje, że kocha muzykę, śpiewanie i pisanie piosnek. Od ponad 30 lat współpracuje z tym samym kompozytorem – Nico Levym, który w swojej twórczości inspiruje się muzyką z całego świata.

Potrzeba śpiewania i tworzenia muzyki to jeden z naszych podstawowych instynktów. Dlatego mamy nadzieję, że również i Państwa dzieciom nasza muzyka przypadnie do gustu i pomoże w nauce angielskiego.

Stworzyliśmy specjalny kanał na Youtube, który nazywa się Helen Doron Song Club.

Regularnie zamieszczamy tam nowe piosenki. Część z nich to autorskie kompozycje Helen Doron i Nico Levy’ego, a część opiera się na tradycyjnych angielskich rymowankach czy piosenkach.

Zapraszamy do posłuchania naszej najnowszej kompozycji pt. „Me, me, me”. Tym razem tekst mówi o tym, jak ważna jest współpraca i pomaganie innym. Przy okazji powtarzamy zaimki dzierżawcze (po angielsku pronouns). I angielski sam wchodzi do głowy!